Rekonstrukce před koupí pronajatého bytu

Od: Datum: 27.01.13 22:23 odpovědí: 12 změna: 29.01.13 14:57

Máme pronajatý zajím dlouhodobě byt s tím, že od vlastníka máme přislíbeno, že nám ho nechá cca za 3 roky k prodeji. Byt je ještě v původním stavu (původní okna, jádro, voda, elektřina atd.). Napadlo nás, že rekonstrukci bytu by jsme do doby prodeje uhradili my. Jde, ale o to kdyby se situace změnila, aby námi investované peníze nepřišli na zmar a my pak neměli ani byt ani peníze. Zajmalo by mě zda se to dá nějak právně ošetřit pro případ výpovědě z nájmu nebo prodeji někomu jinému. Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 22:27
avatar

Sepište dobrou předkupní smlouvu a dejte do ní pojistku na proplacení vámi investovaných nákladů pro případ zmaření smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.01.13 22:33
avatar

Samozřejmě, ošetřit lze vše. Sepište smlouvu s majitelem, kde budou předběžně vyčísleny náklady na rekonstrukci s tím, že po rekonstrukci budou upřesněny podle skutečně proinvestovných peněz. Každou investici do rekonstrukce si nechte od majitele odsouhlasit, aby se pak necukal, že to mohlo být pořízeno levněji, samozřejmě vše písemně. Myslím, že rozumný majitel nebude mít námitky, konečně zvedne to hodnotu jeho bytu.

Anebo, lépe, sepište smlouvu o smlouvě budoucí, kterou bude nynější majitel zavázán Vám byt prodat. Veškeré úpravy pak už budete děla vlastě jakoby ve svém...

Každopádně schovávejte veškeré účtu a faktury pro řešení případných dalších problémů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 27.01.13 22:35

´Splácejte´ cenu nájmu rekonstrukcí - prostě neplaťte nájem, ale plaťte rekonstrukci (tedy, pro majitele navyšujte cenu bytu).

Pokud se s majitelem rozkmotříte, jemu zbude zhodnocený byt na prodej (namísto nájemného) a vy nezaplatíte víc, než ´běžný nájem´... A pokud se nakonec shodnete, koupíte zrekonstruovaný byt a tu rekonstrukci jste si udělali na míru...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 27.01.13 22:40

Nedělejte to. Právník si poradí se vším, ale neovlivní třeba, že za dva roky vás trefí šlak a nebo majitele přejede auto. I z toho je východisko ... xx let tahanic s příbuznými po soudech. Přeji vám pevné zdraví, nic ve zlém. Tři roky není tak dlouhá doba a investujte penízky až do svého bytu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: notarskesluzbycz
Datum: 28.01.13 10:50

Souhlasím. Člověk by se neměl pouštět do zbytečných rizik když nemusí. Buď přesvěčte majitele, aby Vám byt prodal již nyní, nebo se domluvte na podmínkách rekonstrukce bytu na jeho náklady ( pak to de facto zaplatíte při koupi bytu ) a nebo si kupte / pronajměte byt jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 09:43
avatar

je to problém. Lidi jsou slušně řečeno potvory, hodně naslibují a skutek utek. Za pár let majitel opravenéhé bytu vše popře. Taková je realita. Udělat smlouvu, která by toto ošetřovala není snadné a určitě později ji schopný právník bude / mohl by ji napadnout / spochybnit. Domluvte se na výměně oken a za cenu oken neplaťe nájem např. 100 000kč = 20 měs x 5.000,- Kč nájem.

doplněno 28.01.13 09:50:

v té rekonstr. (ted mě napadlo) je určitá kontraproduktivita pro Vás. Byty bývají ve stavu (hrozném), že rekonstr. za 100 000,- zvýší tržní cenu (prodejní) nemovitosti jako celku např. o 150 000,-. Naopak je to u bytů v dobrém stavu, kdy investice do koupelny v řádu 200 000,- tržní prodejní cenu bytu už nězvýší neb ji zvýší jen o odhadem 50 - 100 000,-Kč. Tj. je to opak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.01.13 10:55

Řeknu ti to jednoduše. Vrazíš do toho své peníze, ošetříš to smlouvou. A co když ve finále majitel neprodá. Peníze mít nebude, tak ti bude v dalších 20ti letech splácet po pětistovce. Naplní tak smlouvu a ty budeš v pr... Do tohohle bych nešel. Nehledě na to, že po rekonstrukci stoupne cena bytu, takže to, co do něj vrazíš ještě připlatíš při koupi. Buď bych vydržel, až to bude moje, nebo hledal něco jiného. Proč to chce prodat až za 3 roky? Proč ne hned, už tohle je divné jednání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.13 12:56
avatar

Gregory, pokud chcete opravdu dobrou radu, přečtěte si odpověď kolegyně " @uska " Nic lepšího Vám neporádí nikdo. I dva právníci se neschodnou na jedné smlouvě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: artik*
Datum: 28.01.13 13:03

a proč vám ho neprodá rovnou? Proč čeká ještě 3 roky? Dejte mu nájem za ty 3roky a ať vám ho prodá , on nepřijde o nic , vy stejně zaplatíte nájem za 3 roky a můžete vesele opravovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamouk
Datum: 28.01.13 17:08

Jak znam lidi a nekteri jsou k...,tak investovat jedine do SVEHO!Tak holt pockejte ty 3 roky a pak je to jiste!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 20:11
avatar

Nechala bych si u notáře zpracovat smlouvu o smlouvě budoucí na přednostní právo koupě za již dohodnutou cenu a současně by tam měla být sankce pro současného majitele pokud vám byt do sjednaného termínu z nějakého důvodu neprodá . Sankce by se měla rovnat ceně rekonstrukce . Eventuelně by tam mohla být i možnost , že pokud byt neprodá a vy tam zůstanete v nájmu , tak se váš nájem sníží na určitou dobu na určitou částku ( opět by se to mělo minimálně rovnat ceně rekonstrukce .Vše za předpokladu , že máte smlouvu na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 29.01.13 14:57

Myslím, že žádný majitel domu by takovou smlouvu nepodepsal. Neměl by důvod. A také on sám nemůže vědět co bude za xxx let, třeba už majitelem vůbec nemusí být.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.