Poplatky TV+Ro

Od: Datum: 27.01.13 18:53 odpovědí: 7 změna: 28.01.13 21:23

Dobrý den,prosím o odpověď -zda musím platit poplatky TV+Ro.Zakoupil jsem malý domek,který opravuji,nemám a nepoužívám tam TV ani Ro,mám jen zavedený internet ,na kterém nepoužívám TV ani Ro.Musím žádat někoho o povolení neplatit poplatky,nebo napsat nějaké místopřísečné prohlášení o nepoužívání a nevlastnění TV+Ro?Četl jsem zákon 348/2005 sb.par.4,ale nejsem z toho moudrý,děkuji Veselý Zd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 18:56

Určitě máte trvalé bydliště někde jinde, zatím, a tam poplatek nejspíš platíte. Platí se za 1 domácnost-jestli máte 5 domů, je jedno, platíte pouze jednou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.13 18:56
avatar

O "povolení neplatit" *smich* nikoho žádat nemusíte - prostě se nepřihlásíte k placen poplatku a nebudete platit, až kdyby na vás dotírali proč, pak teprv podepíšete prohlášení o nevlastnění a nepoužívání tv + ro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 27.01.13 19:04
avatar

Doplním: Toto je z webu Českého rozhlasu.

Nevlastním žádný rozhlasový přijímač. Jsem povinen podniknout nějaké kroky např. čestné prohlášení?
Pouze v případě, že budete Českým rozhlasem písemně vyzván/a k prokázání držení či nedržení rozhlasového přijímače, je možné do 30 dnů reagovat písemným čestným prohlášením o nedržení rozhlasového přijímače. Výzva musí obsahovat zákonné náležitosti. V případě, že oslovená osoba do 30 dnů od přijetí výzvy neodpoví, stává se poplatníkem rozhlasového poplatku. Český rozhlas může k prokázání vyzvat občany, kteří jsou odběrateli elektřiny k jejichž evidenci má Český rozhlas přístup

Myslím, že pro TV platí to samé.

...

Jinak to, že nesledujete na PC televizi není směrodatné. Důležité je to, jestli v PC máte TV kartu. Ale těžko to bude někdo kontrolovat.

doplněno 27.01.13 23:47:

Rimla: Jasně, rádio je skoro v každém mobilu. Máte pravdu, že rozhlasu se asi nevyhne.

Ovšem princip je v tom "dělat mrtvého brouka". A až pak řešit. Taky na něj může přijít řada za půl roku. Pak napíše do ČT, že TV nemá a do rozhlasu se přihlásí k placení.

doplněno 28.01.13 00:46:

Ferda60: Ano máte pravdu.

(4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají

...
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou
součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

...což předpokládám mobil je.

...

Ale o autorádíích tam nic není. ... Jasně auto nemá každý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.13 19:23

Podle me rozhlasový příjimač může být mimojiné-autorádio, PC, mobil,...to mají téměř všichni, takže od poplatku za rádio bude osvobozeno jen minimum lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 00:32
avatar

Rozhlasový přijímač, který je pevně spojen se zařízením mobilní komunikace, nepodléhá placení k.p. - něco v tom smyslu praví příslušný zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.13 18:58

Předpokládám, že jsi plátcem jinde - v místě trvalého bydliště. Jako fyzická osoba platíš jen jednou, např. na chalupě můžeš mít další televizi. Můžeš tam dokonce i tu televizi mít. Problém by nastal, kdybys tam trvale již bydlel, to by pak byl televizor v domácnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 21:23
avatar
Platit nemusíte, stačí zajít na poštu a nahlásit, ze tv ani radio nemáte.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.