Založení společenství vlastníků

Od: Datum: 27.01.13 16:06 odpovědí: 2 změna: 28.01.13 07:39

Chci se zeptat , jestli lze na ustavující schůzi navrhovat a schvalovat nějaké usnesení zavazující právě zvolený výbor k plnění? . Dále mě zajímá Dále mě zajímá, jední se úplně o provní setkání developer,majitelé bytůů. dle programu shromáždění je otázkou, zda-li lze projednat některé z bodu/stížností, o které máme na srdci? předem děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 16:24
avatar

Úvodem jen malé upřesnění - SVJ se nezakládá, to vzniká automaticky ze zákona po splnění pomínek uvedených v zákoně o vlastnictví bytů. Tudíž je nesprávné používat pojem ustavující schůze, lépe ji nazývat první schůzí.

První schůze se musí konat do 60 dnů od vzniku společenství a svolává ji původní vlastník. Na porušení této lhůty ovšem nejsou žádné sankce.

Na programu je zejména schvalování stanov společenství a volení výboru (případně jiných orgánů). Na schůzi musí být přítomný notář, který provede notářský zápis o průběhu schůze. K tomuto zápisu se přikládají mimo jiné schválené stanovy. Notář zápis nevyhotoví ihned, takže jej dostanete až za několik dní. Jakmile je na schůzi vše schváleno, notář zpravidla odchází. Poté může schůze pokračovat (nebo ji lze nazvat druhou schůzí) a řešit nejrůznější provozní záležitosti. Je na vás, jaký program schůze schválíte. Tuto další schůzi řídí zpravidla člen, který schůzi řídil od počátku (lze také pověřit někoho jiného). Výbor prozatím nemá předsedu, ten je zvolen na první schůzi zvoleného výboru. Nic však nebrání tomu, aby shromáždění, jako nejvyšší orgán SVJ, přijímal usnesení a v něm ukládal úkoly výboru nebo někomu jinému.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.13 07:39
avatar

mysím, že na I. schůzi nemusíte nic řešit s developerem, ale dejte do zápisu vše co máte na mysli, či si stanovte úkoly pro následující období. Nejdříve byste si meli zvolit tzv. výbor jež má obvykle 3 členy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.