Jaký plynový turbokotel?

Od: Datum: 27.01.13 11:47 odpovědí: 4 změna: 24.09.14 12:32

Dobrý den. Chtěl bych vás poprosit o radu resp. doporučení závěsného plynového turbokotle. Mám byt v bytovém domě (kolaudace 1997), 4+kk, 135m2, zateplen, 2. patro. Projektant topení vypočítal tepelné ztráty při -12°C na cca 10kW. Dosud mám instalován atmosferický kotel Vaillant 18kW, ale je problém s tahem komínu (přetahuje odsávání v bytě nebo jiný nejasný důvod) co způsobuje časté vypínání kotle spalinovým senzorem a alarmování CO detektoru. Druhý problém je časté cyklování kotle při jeho předimenzování. Kominík i servisman kotle doporučil turbo-kotel. Podotýkám, že nemůžu instalovat kondenzační kotel, neboť v komoře, kde je stávající kotel, není vodovodní odpad. Počítám s externím nepřímotopních zásobnákem 120l. Z nabídky dostupních nízkovýkonných závěsných turbokotlů mi přichází v úvahu: Baxi ECOFOUR 1.14 F / Junkers CERACLASS ZS 12-2 DH AE / Protherm Panther 12 KTO (v.19) / Thermona THERM PRO 14 TX / Vaillant VU 122/3-5 turboTEC plus. Nejoptimálnější rozsah výkonů má zmíněný Protherm 3,5-12,6kW a Junkers 4-12 kW. Nevím pro který z uvedených (nebo je ještě nějaký jiný vhodný?) se rozhodnout. Důležitou roli pro mně hraje i hlučnost kotle (ložnice je hned vedle). Co by jste mi prosím poradili, nebo jakou máte prosím s uvedenými kotli zkušenost. Moc děkuji za každou dobrou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 27.01.13 20:27

Já jsem zastánce kotlů Junkers. Mám ho už moc let. Bohužel nevím, jak jsou na tom dnes s kvalitou. Takže rada asi nic moc, co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.01.13 20:36
avatar

Pokud máte problém s Vaillantem kvůli odtahu, budete mít podobný problém i s atmokotlem jiné značky. Cyklování kotle při předimenzování je logická a běžná záležitost. To řeší Vámi zmiňovaný zásobník. Kondenzační kotle jsou velmi módní záležitost, ale o jejich opravdu ekonomickém využití přemýšlí málokdo, většinou to bývá zbytečná nevratná investice.

Z vlastních zkušeností bych doporučil Vaillant, ale tyto kotle bývají ve své kategorii trošku nad průměrnou cenou, která se zase vrátí bezproblémovým provozem. S Baxikama nemám dobré zkušenosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomash*
Datum: 27.01.13 23:09

Děkuji za odpověď. Mám za to, že cyklování souvisí s hodnotou nejnižšího výkonu, který je kotel schopen dosáhnout. Čím nižší dolní hodnota rozsahu výkonu, tím méně cykluje - tak si to představuji. V tom případě by byl Junkers (4kW) nebo Protherm (3,5 kW) asi lepší volba než Vaillant (6,8 kW) ale nevím jaké je srovnání kvality .

Od: pep1
Datum: 24.09.14 12:32

Máme Vailant 122/3-5 + nepřímo topený boiler 120 l...funguje absolutně bez problémů. Cyklování souvisí i se řízením kotle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.