Jeden radiátor teplý a druhý studený

Od: Datum: 27.01.13 11:12 odpovědí: 9 změna: 27.01.13 18:26

Zdravím. Mám takový problém. V R.D. mě všechny radiátory topí normálně až na jeden, který je teplý jen nahoře a dole téměř vůbec. Měl sem tam termostatickou hlavici. Tu jsem sundal a ten čudlík pro jistotu ještě trochu popovitáhnul kleštěma aby byla jistota,že to není zavřené. Ale stejně to nepomohlo. Nevíte čím by to mohlo ještě být.? Díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 11:17

musite odvzdusnit. nektere radiatory jdou odvzdusnit nahore i dole.

Datum: 27.01.13 11:19

to jsem už udělal. žádný vzduch tam nebyl.

Datum: 27.01.13 11:28

tak topenare, ale myslim si ze to take jen odvzdusni.

Od: sanyo*
Datum: 27.01.13 11:44

Nejjistější rady a jejich počet, by jste mohl docílit také tady : http://www.energoportal.cz/

Od: sanyo*
Datum: 27.01.13 11:50

Předpokládám, že nemáte čerpadlo, pokud ho máte a nemáte jej na vyšší stupeň, tak učiňte. Důležitou je otázka, zda toto vaše zjištění je dlouhodobé, nebo jste to zjistil v poslední době? Pokud je to dlouhodobé, musíte řešit s odborníky.

Od: ladaadal*
Datum: 27.01.13 11:49

A dělá to od začátku, nebo to začalo až v poslední době? Co přiškrcené šroubení na zpátečce? Může to dělat plno věcí. Přicpaný ventil, vzduchová bublina, šroubení, dělá-li to od začátku, může být špatně nadimenzované vedení... nejlepší by asi opravdu bylo pozvat odborníka.

Datum: 27.01.13 12:33

dělá to až letos. čerpadlo tam mám a je přepnuté na prostřední rychlost. Tomu přiškrcenému šroubení na zpátečce - nevím co to je.?. Ventil jsem měni z normálního na termostatický, ale již před rokem. A ostatní radiátory s novýmy ventily fungují normálně. No asi to nechám až na Jaro...

Od: dht*
Datum: 27.01.13 13:17

Dobrý den

Pokud je radiátor teplý jen nahoře, určitě v něm není vzduch. Ten se jak známo drží nad hladinou vody. Jedná se o malý průtok topné vody tělesem. Pokud je termostat. hlavice sejmutá, měl by být průtok zajištěn, ale průtočný průřez může být zeslaben i z jiných příčin. Např. nečistotou (jak je starý rozvod? Máte v okruhu nějaký filtr?) U našeho souseda byl podobný problém, ale ihned po nové instalaci. Po tom co na nic nemohli přijít, šroubení rozebrali a našli myš! Ta se dostala do trubky při instalaci a po napuštění systému byla unášena vodním proudem až se v nejužším místě - u radiátorového kohoutu s termostatickou hlavicí, zasekla. Možná jí tam mohli nechat vyhnít, ale to by museli vědět, že je to právě myš.

Hodně štěstí.

Od: instalater*
Datum: 27.01.13 18:26

Zdarec . Začni od nejjednodužšího . Vyčisti filtr. Pokud tam máš dvouregulační ventily , tak by to chtělo systém hydraulicky vyvážit. To už je trošku složitější , ale pokud pochopíš princip tak to jde.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.