Jeden radiátor teplý a druhý studený

Od: Datum: 27.01.13 11:12 odpovědí: 9 změna: 27.01.13 18:26
avatar

Zdravím. Mám takový problém. V R.D. mě všechny radiátory topí normálně až na jeden, který je teplý jen nahoře a dole téměř vůbec. Měl sem tam termostatickou hlavici. Tu jsem sundal a ten čudlík pro jistotu ještě trochu popovitáhnul kleštěma aby byla jistota,že to není zavřené. Ale stejně to nepomohlo. Nevíte čím by to mohlo ještě být.? Díky.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 11:17
 

musite odvzdusnit. nektere radiatory jdou odvzdusnit nahore i dole.

 
Datum: 27.01.13 11:19
 
avatar

to jsem už udělal. žádný vzduch tam nebyl.

Datum: 27.01.13 11:28
 

tak topenare, ale myslim si ze to take jen odvzdusni.

 
Od: sanyo*
Datum: 27.01.13 11:44
 

Nejjistější rady a jejich počet, by jste mohl docílit také tady : http://www.energoportal.cz/

 
Od: sanyo*
Datum: 27.01.13 11:50
 

Předpokládám, že nemáte čerpadlo, pokud ho máte a nemáte jej na vyšší stupeň, tak učiňte. Důležitou je otázka, zda toto vaše zjištění je dlouhodobé, nebo jste to zjistil v poslední době? Pokud je to dlouhodobé, musíte řešit s odborníky.

 
Od: ladaadal*
Datum: 27.01.13 11:49
 

A dělá to od začátku, nebo to začalo až v poslední době? Co přiškrcené šroubení na zpátečce? Může to dělat plno věcí. Přicpaný ventil, vzduchová bublina, šroubení, dělá-li to od začátku, může být špatně nadimenzované vedení... nejlepší by asi opravdu bylo pozvat odborníka.

 
Datum: 27.01.13 12:33
 
avatar

dělá to až letos. čerpadlo tam mám a je přepnuté na prostřední rychlost. Tomu přiškrcenému šroubení na zpátečce - nevím co to je.?. Ventil jsem měni z normálního na termostatický, ale již před rokem. A ostatní radiátory s novýmy ventily fungují normálně. No asi to nechám až na Jaro...

Od: dht*
Datum: 27.01.13 13:17
 

Dobrý den

Pokud je radiátor teplý jen nahoře, určitě v něm není vzduch. Ten se jak známo drží nad hladinou vody. Jedná se o malý průtok topné vody tělesem. Pokud je termostat. hlavice sejmutá, měl by být průtok zajištěn, ale průtočný průřez může být zeslaben i z jiných příčin. Např. nečistotou (jak je starý rozvod? Máte v okruhu nějaký filtr?) U našeho souseda byl podobný problém, ale ihned po nové instalaci. Po tom co na nic nemohli přijít, šroubení rozebrali a našli myš! Ta se dostala do trubky při instalaci a po napuštění systému byla unášena vodním proudem až se v nejužším místě - u radiátorového kohoutu s termostatickou hlavicí, zasekla. Možná jí tam mohli nechat vyhnít, ale to by museli vědět, že je to právě myš.

Hodně štěstí.

 
Od: instalater*
Datum: 27.01.13 18:26
 

Zdarec . Začni od nejjednodužšího . Vyčisti filtr. Pokud tam máš dvouregulační ventily , tak by to chtělo systém hydraulicky vyvážit. To už je trošku složitější , ale pokud pochopíš princip tak to jde.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.