Zapáchá komín dehtem,raději přestat topit?

Od: Datum: 27.01.13 10:44 odpovědí: 9 změna: 28.01.13 22:40

dobrý den,prosím poraďte.s manželkou jsme si loni koupili starý cihlový dům, s tím že si ho opravíme. bohužel sledem okolností jsme se museli narychlo přestěhovat z paneláku do právě tohoto domu.koupili se krbovky a zapojili jsme se do stávajícího komínu(nebyl vyvložkován to bylo v plánu na jaře. nejspíš v kombinaci s nedostatečně suchým dřevem se začaly na komíně objevovat fleky a teď asi dva dny začal docela dost zapáchat (i ve studeném stavu,je mi jasné že je to dehet. co teď? můžu v něm dál topit? jde mi o to přečkat tyhle mrazy žádný jíný zdroj tepla tu není -pak už to nějak překlepeme.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 10:46

zavolejte kominika. na revizi. kdyby se cokoli stalo jde skoda za nim, resp pojistovna se nebude cukat

Ohodnoceno: 0x

Od: evoli*
Datum: 27.01.13 10:50

to je také problém, dům ani není pojištěný,teprve jsem hledal pojišťovnu u které by byli dobré podmínky,prostě je to všechno na nic, nepočítal jsem s tím že se do něj budeme muset přestěhovat. byla to vyloženě nouzovka

Datum: 27.01.13 10:55

nechci delat reklamu ale kouknete na hasicskou pojistovnu mame u nich vsechno (auta dum.) a nikdy nebyl jediny problem. urychlene pojistit a pozvat kominika.

Od: drejdl*
Datum: 27.01.13 11:08

Mate prilis nizkou teplotu spalin, komin se nestaci ohrat a kondenzuje tam dehet a voda. Je to i tim, ze moderni topidla efektivne hospodari s teplem, aby ho moc neodeslo kominem. Doporucuji co nejvice zkratit cestu spalin do komina (klapka, dolni vzduch), co nejdrive vyvlozkovat. Pokud je mozno, topit nepretrzite, treba jen trochu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.13 11:13

myslíte že topit nepřetržitě by pomohlo? teď asi týden jsme topili tak že nám to přes noc zhaslo a ráno se znovu zatápělo.dnes jsem ještě ani nezatopil,čekal jsem až co mi poradí tady.

Od: uska®
Datum: 27.01.13 11:22

Jak bylo řečeno, snažte se, aby se komín neochlazoval. Pokuste se sehnat suché dřevo. Topit můžete, přece nezmrznete, ale propánajána v té místnosti co je smradlavý komín nespěte. Přesně tohle jsem měla já, nutné rychlé stěhování, já měla onen komín v ložnici. Ložnici jsem zrušila do konce zimy, komín se nechal vyvložkovat, ale omítka na komínu se musela okopat až na cihlu a znovu nahodit neboť zamalovat to ničím nešlo a smrdu se nešlo zbavit. Po vyvložkování a nahození komínu to bylo v pohodě.

Datum: 27.01.13 11:27

tak jste mě trochu uklidnili,jen co píšu na klávesnici mrznou mi ruce. samozřejmě včera jsem volal kominíka ale zítra bude volat kdy bude mít čas. komín prochází půdou takže přímo dole v přízení nic necítím, ale jsou závany pachu v chodbě a na půdě je to cítit..takže říkáte je lepší když se komín vůbec neochladí. a myslíte že bude lepší v téhle situaci topit raději méně nebo tak normálně? jde o to aby z vysoké teploty třeba nechytnul ten dehet. co myslíte?

Datum: 27.01.13 12:58

Klidně bych topil naplno, tady už není co zachránit. Cihly komína budou za ta leta prosáklá kondenzátem, takže to páchne. Začátkem léta uvidíte, zda bude třeba jen dát novou omítku, nebo zdivo zevnitř vybourat a přezdít. V komíně mohou chytnout saze, když se nevymetá, ale o hořícím dehtu jsem ještě neslyšel. Já bych topil naplno.

Datum: 28.01.13 22:40

Poklud topíte vlhkým dřevem, tak v komíně kondenzuje vodní pára, která se mísí s dehtem. Tato směs prolíná komínovým tělesem, zapáchá, ale nehoří! Ze dřeva Vám moc sazí nevznikne, takže se požáru v komíně nebojte a snažte se vyhřát komínové těleso maximálně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.