Třídění odpadů - má smysl?

Od: Datum: 26.01.13 17:07 odpovědí: 11 změna: 27.01.13 09:29

Již několik let třídím poctivě domovní odpad. Nikdy jsem nedal na řeči typu " Stejně to sypou na jednu hromadu ". Nedávno jsem četl článek, že z plastů se využívají pouze PET láhve, z Tetra obalů se využívá pouze papír a ostatní plasty končí na skládce, nebo ve spalovně. Je to pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 17:48
avatar

Taky jsem o tom slyšela a stejně jak ťuňťa třídím dál. Spíš jde o životní postoj než o to, kdo co kde říká.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.13 18:23
avatar

Ne, není to pravda.

Pokud naše město veze odpad na skládku, platí 625 Kč za tunu. Pokud odveze tříděný odpad firmě, která ho recykluje, tak naopak od ní peníze dostane (cca 1000 - 2000 za tunu). A když už ta firma za odpad zaplatí, tak z něj samozřejmě chce vytěžit co nejvíc. Je nějaký logický důvod, proč by to nakonec stejně mělo končit na skládce? Přesto se tato legenda mezi lidmi s neúprosnou pravidelností opakuje.

Tříděný odpad se na skládku vozí jen tehdy, pokud je obsah kontejneru někým znehodnocený (pomíchaný).

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.01.13 19:06

Jde mi o skutečnou využitelnost mnou tříděného odpadu (co se vše opravdu recykluje). Recykluju pro svůj životní postoj, ne pro zisk města a firem. Platím za odvoz víc a víc a město se každý rok chlubí kolik ušetřilo.

Datum: 26.01.13 19:20
avatar

No a my diky recyklaci u nas v Ostrave, platime stejne poplatky jako v lonskem roce a letos se zvysovat nebudou. Recyklujeme, protoze to ma vyznam jak na zivotni prostredi, tak na nase penezenky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.01.13 19:49
avatar

Myslím, že řeči, že to nemá smysl, rozšiřují lenoši a ignoranti. Přece žádnému inteligentnímu člověku nemůže být jedno, co tady, na té naší planetě, po sobě svým dětem (no spíš vnukům a pravnukům) zanechá. Zda jedno velké smetiště, nebo svět, ve kterém se dá normálně žít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 19:51
avatar

Předpokládám že toto se snad již neděje i když v minulosti jsem to takto viděl-přijel kuka vůz,naložil papír z kontjneru,přejel pár metrů a naložil nejprve barevné sklo a poté i bílé.Ono je blbé,když pak přijde de... který do kontiku s papírem (třeba) hodí pet lahev atd!

Jinak k používání PET láhví-ty jsou 100% recyklovatelné,ale lituji dob kdy mléko bylo jen a jen ve skle-to byl nejekologičtější obal ze všech obalů (po obyč papíru) na rozdíl odtetrapaků které obsahují papír al folii a igelit či jaký je to plast!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.13 20:03
avatar

Na tohle hromadné odvážení odpadů jsem je ptala jednoho pracovníka z firmy na třídění odpadů a ten mi vysvětloval, že by bylo nákladné, aby pro každý typ tříděného odpadu jezdilo vždy jiné auto. Tak že to dajjí po vrstvách do jednoho a tam u nich to jde stejně na třídící linku, kde to zpětně roztřídí.

Že by se to muselo třídit tak i tak - lidi například občas hodí do kontejneru na plasty něco skleněnýho.

Tak nevím, jestli to je pravda, ale tohle mi bylo řečeno ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 20:56
avatar

Nemluvě o tom, že nápoje ze skla chutnají mnohem lépe než z plastu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 19:51
avatar

Recyklovat lze všechny plasty.Akorát jednodušší je dodatečné vytřídění PET lahví.Oddělit se dá pěnový polystyren,PE pytlíky a PVC(lina).Ostatní plasty se zpracují dohromady na výrobky zemědělské techniky,zatravňovací panely a přepravní palety.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.01.13 08:14
avatar

Všechny ne. Konkrétně PVC lina a novodur (neměkčené PVC) recyklovat nelze a do tříděného odpadu nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.13 09:29
avatar

Nerad bych vas od toho odrazoval trideni ma smysl videl jsem o tom dokument takto trideny odpad se smicha dohromady ale ne vsechen vysvetlovali to tim ze nas uci tridit nez tento system najede naplno

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.