Vnitřní plastový parapet-položení

Od: Datum: 26.01.13 17:01 odpovědí: 6 změna: 27.01.13 12:50

Zdravím

Chystám se usadit pod okna parapety.Rád bych se vyvaroval nějakým komplikacím.Okna jsou 3skla silnější rám.Zdivo Ytong Lambda.Prozatím nezateplen-na jaře doladím.Jak mám připravit spodek?Betonek a nalepit plastový parapet?Špalety jsou srovnané extrudovaným polystyrenem lepeným na pěnu.Bde tam APU lišta,perlinka a štuk.Čím mám nalepit parapet?

Předem děkuji za dobré rady.

Tom

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 18:39
Pisu z mobilu, proto bez diakritiky, omlouvam se. Podklad z betonu se nemusi delat, kdyz se na stavbach provadi, je to proto, ze vyzdivka je nizko a po osazeni parapetu by vznikla prilis velka mezera. Lepeni se provadi PUR penou kdyz je parapet potreba prizvednout, nebo na lepidlo MAmut. POZOR NA SKLON. Je treba dat parapet do mirneho spadu
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.13 20:25

Zdravím

Mám tam asi jen 2 cm tl parapetu a někde je 2-3 cm pod parapetem místo.Spád mi je jasný.Dokonce jsem se i rozhodl ho mírně zaseknout do špalety.Jen jsem viděl borce u rodičů,který jim dělali okna a tankrát jim dělali parapety na silikon a nedávali to ani pod okno.Já to pod okno dávat budu-mám to tam na to připravené.Pokud bych dělal betonek ,tak by to bylo zhruba 1,5-2 cm-jak kde.Toho mamuta jsem ještě neviděl,nebo viděl ale nevybavuji si ho.Co to je za lepidlo?

Díky Tom

Od: pepr®
Datum: 27.01.13 12:50

Mamut je tohle. Mají to skoro všude. Barvy-laky, OBI ...

Jinak pod okno nebo do špalety se dávat nemusí. Dorazí se na tupo a spára vytmelí silikonem.

Datum: 26.01.13 18:52

lepni to nějakým obyč silikonem, to bude držet taky ;)

Datum: 26.01.13 19:43

Běžně jsme v práci "rovnali"parepety maltou ,většinou se zdilo na "zateplenou maltu"/porotherm či heluz / (obsahuje kuličky perlitu) beton moc ne,jen pkd byla slupka do max 2cm nebo se dorovnával tvrzeným -extrudovaným-polystyrenem.Samotný plastový parapat se pak na takto vyrovnaný (spád max 1%) se lepí jak je psáno výše-Mamut Glue (nebo obdobná lepidla) nebo na nízkoexpanzní pěnu.U ytongů se parapet dorovnával na spr.výšku o5 ytongy a případně přebrousit do spádu a na to pak o5 na pěnu!

Datum: 26.01.13 19:47

Okno bývá provedeno tak,že zespodu je drážka.Do parapetní desky se udělá také a ta zapadne do drážky zespodu na okně.Pak se deska podloží a usadí do roviny,nebo do mírného spádu dovnitř.Pak se pod desku napění stavební pěna a deska zatíží,aby se tlakem nezvedala.Jedná se tedy o vnitřní parapet.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.