Kde jsou na elektroměru kWh?

Od: Datum: 26.01.13 09:21 odpovědí: 6 změna: 27.01.13 17:33

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak přesně se na elektroměru pozná počet kWh. Ne watt hodina, ale kilowatt hodina.

http://www.quido.cz/mereni/vykon2.jpg

Máme podobný elektroměr v garáži. Tak by mě zajímalo. To v červeném políčku jsou W a to předtím jsou již vše komplet kW? Takže například na tom spodním číselníku je spotřebováno 67491 kWh a 1w?

A kolik je v česku průměrná cena za 1kWh. Děkuji.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 09:42

V černém políčku jsou kWh, v červeném desetiny kWh. Jedna kilowathodina má tisíc watthodin. V červeném poli za desetinou čárkou je jednička, to znamená 100 watthodin. Takhle se to však neuvádí, spotřeba v domácnostech vždy v kilowathodinách; u vás tedy 67391,1 kWh. Cena se pohybuje, dá se říci že okolo 4,75 Kč/kWh.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.01.13 10:00

Hlavně jestli se nepletu, tak je to dvoutarifový elektroměr, většinou ten dražší tarif je nahoře, levnější dole, přepínají si to oni. U nás to máme takhle

levný proud
PO-PÁ: 00:50 - 06:50 16:10 - 18:11
SO-NE: 01:35 - 07:65 13:15 - 15:16

doplněno 26.01.13 11:08:

zjistěte si, kolik se platí na tom odběrném místě za tarif + za kWh a máte to ne?

Ohodnoceno: 0x

Od: sirtnt
Datum: 26.01.13 10:14

Děkuji :)

Ten obrázek byl pro ilustraci. Protože teď mi volal nějaký chlápek z našich garáží, že prý mám zaplatit elektřinu jinak mě odpojí. Že prý chce 120 korun tarif za rok + 6 korun za kWh. Což mi připadá docela dost a myslím si, že tam má nějakou přirážku pro sebe. Tak jsem potřeboval zjistit kolik jsem spotřeboval za ten rok kWh.

Datum: 26.01.13 14:14

Nevím přesně, ale tak nějak to vychází. Taky to mám na starosti - u garáží to je tak, že elektroměr je psán na jednoho, ten to potom rozúčtuje ostatním. Taky tam máme takové kverulanty, kteří si myslí, jak je to výhodný a úžasný byznys. Proto jsem s tím seknul, ať se ,,obohacuje´´ zase ten, co nejvíc dělal problém. Není nic jednoduššího, než zkontrolovat faktury, u garáží jde o velmi malé odběry, kde pevné platby převyšují mnohdy spotřebu. Pokud tedy máte pochybnosti, tak se obraťte na toho, kdo to rozúčtovává, ať Vám ukáže, jak to počítá. Já to dělám tak, že fixní platby dělím počtem garáží, kWh pak každému podle jeho spotřeby. Křišťálově jednoduché.

doplněno 26.01.13 14:15:

Vy máte v garážích dvoutarif? K čemu? *sok*

Ohodnoceno: 1x

Od: replykator
Datum: 26.01.13 11:15

Tak na Praze 5 jsme doted meli 5,20,-Kč/Kwh.

Cena je uz s tarifem, coz je cca asi tech 120,-Kč/mesicne, jak kde.Ale garaz asi ano.

Jinak tu garaz mate jen pro sebe? Anebo na ten elektromer je vice garazi? pokud ano, mel by tu sumu vydelit samozrejme temi garazemi, jinak bych byl pro aby jste si tam dal vl.elektromer at mate klid a nemusite se hadat s majitelem, pouze mu ukazete kolik jste projel elektriky.

Pokud tam jen parkujete, tak se za mesic nemusite dostat pres 10KW pokud se tam netopi elektrikou.

Datum: 27.01.13 17:33

Nevím, kolik garáží s podružnými elektroměry máte zapojeno na jeden hlavní, podle kterého dodavatel vystavuje fakturu; anebo jsou všechny garáže bez podružných elektroměrů? Pokud máte podružné elektroměry, každý z nich se chová jako spotřebič, který za hodinu spotřebuje několik Wh, krát 24hodin za den, krát cca 30dnů a dostanete se na spotřebu několik kWh měsíčně navíc za jeden elektroměr (v případě, že nebude vypnut hlavní vypínač před jednotlivými elektroměry v garážích). Pokud nepoužíváte podružné elměry, tento problém nevzniká. Platíte pouze stálý plat plus spotřebu elektřiny.

U vlastního podružného elektroměru podle rady replikatora musíte zaplatit i spotřebu elektroměru, jak jsem uvedl výše; řešením je elektroměr od dodavatele, ale v tom případě zase zaplatíte i stálý plat sám.

U nás s deseti podružnými 3-fázovými elměry (přívod 3x400V) to dělá ročně cca 30-50kWh navíc na jednu garáž; u přívodu 230V to bude o trochu méně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.