jak opravit stenu

Od: Datum: 23.01.13 20:27 odpovědí: 8 změna: 24.01.13 16:59
Zdravim,jak by slo opravit steny v panelovem byte,na ktere je nahozena omitka,ktera je udelana katastrofalne.Mistama je uplne hladka,mistama jsou videt drobne vystouple kaminky ktere jsou blizko u sebe,takze to dela jakoby fleky,ktere jsou dost videt.
Poradte mi prosim, co by se s tim dalo delat.Napadla me sadrova omitka v tenke vrstve(cca 1mm),no nevim jestli by bylo mozne dat omitku na omitku a ktomu v tak tenke vrstve.Prosim,neradte mi tapety,ty nechceme.
Diky moc za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 20:36

Dobry den urcite jde jen pouzijte penetraci na puvodni omitku

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 23.01.13 20:40

Pokud je stávající omítka soudržná (nedrolí se),klidně můžeš natáhnout další vrstvu nějaké stěrky - i sádrové...

Ale - nestačilo by stěnu obrousit?

doplněno 23.01.13 20:55:

Nejčastěji se brousí ´mřížkou´ (např. http://www.soudal.cz/produkt/brusne-mrizky ), ale jde to i šmirglem pro broušení za sucha...

Nebo - pokud jde o velkou plochu, existují elektrické brusky (kotoučové), já jsem si kousek nerovné zdi brousil mřížkou na vibračce.

Ohodnoceno: 4x

Od: xlander
Datum: 23.01.13 20:46
nooo,to brouseni neni spatny napad.Napada te neco cim bych to vybrousil?
Od: xlander
Datum: 23.01.13 21:48
jeste se zeptam,kdyz se povede to brouseni,muze hned potom vymalovat,nebo pred tim je nutno steny penetrovat,nebo...Aby se mi pak neloupala barva...
Od: mowla*
Datum: 23.01.13 22:00

Po sbroušení - pokud je omítka nová a ´jednotná´ (soudržná - nedrolí se a nemá na různých místech různou savost), stačí důkladně omést od prachu a vymalovat, penetrace není nutná (a ani moc vhodná).

Penetrují se takové povrchy, které se odrolují nebo hrozí odlupování předešlých vrstev malby a nebo jsou nesourodé (typicky stará omítka zaflikovaná novou), penetrace povrch zpevní (zalepí) a sjednotí, ale důsledkem je i zhoršení difuze páry (zalepené póry).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.13 20:49

Dobrý den,

Ve vámi nápsané upravy stěny bych určitě neměl nic proti.Stěrka sádrova lze použit do max 3 mm ale spiše se natahuje tak do 2mm.Stěrku pote vybrousite a mate rovnou stěnu,každopadně před nanesením stěrky 2x napenetrovat,pokud je stěna místy hodně hladka ještě bych ji lehce zdrsnil(vrypy šroubovakem,nožem atd.)ne zase moc ať vam to v místě vrypu nepopraska nesmí mít vryp více jak 1mm do hlouby pak by to práskalo,nebo použit brousek na sádru a tím lehce přebrousit.je lepší to dobře zdrsnit , napenetrovat ,než to pak opravovat.

doplněno 23.01.13 22:04:

Lepší je to před malovaním penetrovat,tak mate aspoń jistotu že to pěkně chytne bez fleku.Z finanční stranky ta penetrace stoji houby proti barvě mam dojem 70 kč/L a ředi se to až 1:10 ale optimal je tak 1:4 - 1:5

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.01.13 00:17

Penetrovat omítku před malováním je spíše na škodu.Většinou vystačíš po opravě stěny(lepidlem,štukem,stěrkou) s vyrovnáním přebroušením,na suchou stěnu pak nanášej malbu naředěnou,po uschnutí ještě jednu vrstvu neředěnou.Tedy slabě naředěnou.

JABRAKA

Od: sanyo*
Datum: 24.01.13 16:59

S tím broušením stěny v panelovém domě , jak někdo uvádí ještě výše - já tedy nevím, jak bych brousil stěnu, která je (jak si tedy myslím) samostatným panelem a ty dírky jsou tuším kamínky z toho betonového panelu. Já osobně jako ryzí amatér, trochu zkušený, bych vzal plechové nebo plastové hladíko, štuk - nevím číslo omítky, nevzpomínám si, záleží jak chci hrubej štuk, ta vydrolená místa byl přeštukoval, přefilcoval resp. pouze molitanem přejel, popř. až to zaschne trochu obrousil, záleží to na detailním "zjevu" opravy - bude záležet na celkové hrubosti stěny. Jestli se dáte do broušení - " Ámenmárija!, jen toho prachu kolem, ten bude i u sousedů

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.