Radiátory v obýváku topí jen v horní polovině

Od: Datum: 23.01.13 18:24 odpovědí: 8 změna: 23.01.13 20:05

Zdá se nám to jako jistý problém - v přízemním domku máme kondenzační kotel Junkers, ve všech místnostech včetně chodby koupelny, atd. nám topí radiátory normálně - tj. po celé ploše a jen 2 radiátory v obýváku topí jen v horní polovině. Od cca poloviny směrem dolů jsou úplně studené. A zrovna v obýváku u bychom rádi měli nejvíce tepla...Mysleli jsme si, že je může být zavzdušněním radiátorů, ale tím to není, vyzkoušel jsem to. Jistá indicie je v tom, že na všech radiátorech kromě obýváku máme takové klasické hlavice (v rozmezí 0-5) a v obýváku menší,šedivé s volbou plus-mínus na točení. A regulace teploty je umístěna rovněž v obýváku. Čím by to mohlo být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 18:27

Jak ty šedivé konkrétně vypadají? Jde o to, že i když jsou otevřené naplno, můžou mít ještě seřizování minima a maxima a pokud by byly přiškrcený, může to dělat tohle. Máš škrtící šroubení na zpátečkách? To by taky mohlo být přitažený. Nedosáhne-li v obyváku teplota na nastavenou na termostatu, je tam opravdu něco špatně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dawe05*
Datum: 23.01.13 18:45

A máte v tom obýváku teplo nebo zimu? Zkuste třeba zvýšit teplotu na termostatu, je třeba možné že radiátory jsou natopeny na nastavenou teplotu, jen dohřívají a nestíhají se prohřád až dolů. Jinak ty šedivé hlavice nejspíš budou jen regulační krytky co dávají výrobci k ventilům ( ventil Siemens by to měl být).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 19:11

Přesně se děje to , že v obýváku je termostat nastavený na 22°C a také teploměr ukazuje že je tam daných 22°C. Ale všechny ostatní místnosti jsou přetopené, je v nich 24-25°C. Při předávání baráku nám tvrdili, že by jednotlivé radiatory neměly být staženy , ale že mají být neustále povoleny na max. tudíž.5.. Blíže se nepamatuji přesně proč, ale byla to nějaká vazba mezi kotlem, termostatem a radiatory. Navíc, když to dáme na nižší stupeň, v radiátorech jakoby syčí.

V obýváku máme neustále dojem chladu a ráno když dojde k přenastavení nižší teploty na daných 22°C, tak to trvá neúměrně dlouho, načež v ostatních místnostech už je horko.

Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 19:32

Spíše jste to špatně pochopili. Ostatní radiátory si regulujete dle potřeby, jen ty v obyváku musíte mít pořád na max, protože tam bere teplotu termostat a říká kotli, jestli ještě topit nebo ne. Děláte to přesně obráceně. Pokud máte pocit chladu, nic to neznamená, důležitá je souhra termostatu a teploměru. Můžete mít pocit chladu, protože ostatní místnosti zbytečně přetápíte, stáhněte si ostatní hlavice dle potřeby, případně přidejte na termostatu třeba o 1°C. Pak dej vědět, co to dělá a budeme pokračovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.01.13 19:40

Nám se to zdálo divné, proto jsme se na to tenkrát znova informovali a ujistili nás, že to tak má být. Vše trvale zaplé na max.

V okamžiku kdy stáhneme topení v ostatních místnostech (mimo obýváku), tak v radiátorech začne trvale syčet( šumět).

Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 19:43

No, kdekoli protéká voda, tak šumí, i když jestli je to rapidní, tak je buď zbytečně rychlé čerpadlo nebo tam je vzduch, ale rozhodně to není nic neobvyklého. Proč by tam jinak ty kohouty byly, kdyby se nesměly přivírat, to by to mohli topenáři dávat přímo bez ventilů a ještě by se ušetřilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 19:57
avatar

Je jasny ze pokud se radiator priskrti, tak je hlucnejsi. Jedinym resenim by bylo zpomalit cerpadlo tak aby se snizil prutok.
Zpomalit ale jen tak aby se stihal vytapet dum.
Co se tyce toho radiatoru, chce to zkontrolovat zda je volny prutok jak na tech sedivych bateriich tak na vystupu radiatoru na zpatecce.
Vypnete kotel a cerpadlo (je li externi).
1) Baterie jde cela odsroubovat, tim by mel cely vylezt takovy regulacni kolicek uprostred toho co zustane na radiatoru. Pokud je zastrceny, ventil je priskrceny. Zkusil bych opatrne klestemi povytahnout.

2) U zpatecky je takova krytka (6ti hr matice). Odsroubovat a je tam sroub na imbus. Ten povolit. Pozor pokud povolite moc tak ho vysroubujete a potece voda. Nebojte se , jak to zacne trosku tect tak to na par zavitu zasroubujete zpet. Pokud ten sroub naopak utahnete az na doraz tak zpatecku zavrete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 20:05

Baterie je v koupelně nebo v kuchyni, na radiátoru jsem ji vživotě neviděl.*zed*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.