Dakon dor 25 max

Od: Datum: 23.01.13 18:10 odpovědí: 1 změna: 23.01.13 18:51

Zdravím mám takový dotaz koupil jsem si před 2 měsíci tento kotel a pořád nevím k čemu slouží ta přepážka u šachty na přikládání pod plotnou.Topím uhlím ořech 1 mám jí tam ale když zatápím tak to kouří všude tak jí musím vyndat a pak jí tam zase vrátit. Nebo tam má byt je u spalování dřeva? Děkuji A jěště kdo máte zkušenosti s tímto kotlem? Vytápím rodiný dum dvoupatrový cca150m2.Mám to na samotíž takže pořádný roury a litinový kalorky.Ale když kotel jede na 80-90 stupnů tak mám přetopeno v domě pokojová tplota je tak 29-37 stupnu což je hodně ale když přivřu radiátory teplota se pochopitelně sníží ale na kotli je pořád stejná a spálím stejně pořád chodím dosypávat uhlí nevíte jak ušetři nějáké rady či typy termostat mám na 80 klapku do komína zavřenou al eco je zajímave když to na noc nasypu třeba v 11 tak ráno v 6 je to komlet vyhořele a mužu znova zatápět jak lze dosáhnout aby palivo vydrželo hořet co nejdéle? Předem děkuji za typy a rady .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 18:51

Ta přepážka tam být musí, protože kotel má odhořívat spodem. Zatápět zkuste tak, že na rošt dáte papír, na něj třísky a drobnější dřevo a zapalte to spodem přes rošt. Horní dvířka zavřená a případně klapka do komína otevřená. Když chcete aby oheň vydržel přes noc, musíte zavřít spodní dvířka aby se zmenšil tah.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.