Penetrace cihlové zdi ve sklepě

Od: Datum: 23.01.13 16:18 odpovědí: 8 změna: 27.01.13 22:04

Dobrý den,

potřebuji poradit s ošetřením zdi ve sklepě, kde jsem obouchal všechny omítky a chci nechat přiznanou pálenou cihlu. Vyškrábal jsem spáry, obrousil cihly a teď bych rád vyspároval spáry (čím?) a natřel cihly nějakou penetrací, aby zeď nešpinila, nedrolila se, ALE aby měla možnost dýchat a vysychat. Existuje něco na to?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.13 16:32

Dobry den pouzil bych ohratou fermez po vyschnuti vytvori tenkou vrstvu ktera vypada jako by byla zed lakovana

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 23.01.13 17:03

Na spárování použij cementovou mazaninu, ale pokud chceš, aby zeď dýchala, rozhodně ji ničím nepenetruj - penetrace uzavře póry...

Datum: 23.01.13 17:08

Marty, páry vyspároval malto Salit ZT, a pak nanést nátěr...

jejda moje skleroza, vypal mi název, mám ho v práci v poči..

http://www.denbraven.cz/vodoo…ve-impregnacni-natery-70.html

a hledejte

doplněno 23.01.13 20:40:

osobně bych šel jen na spáry..

na přesné vlastnosti bych se musel zeptat obchoďáka..

Již si to nepamatuji..

Od: martty023
Datum: 23.01.13 18:05

ten impregnační nátěr tedy zachová vzdušnost? Neuzavře póry úplně a zeď bude vysychat?

Od: luigiman
Datum: 26.01.13 20:00

Zdravím martty023,

Dopadl vám nějak ten sklep? chci řešit stejný problém ikdyž jsem zatím ve fázi oklepávání. Použil jste některý z přípravků co vám byl doporučen či jste to vyřešil jiným způsobem?

Co to natřít vápnem, o tom jste nepřemýšlel?

Co vápno a posléze to přestříkat nějakým lakem, má na to někdo nějaký názor?

Díky za reakce.

Od: martty023
Datum: 27.01.13 10:42

ještě jsem to neřešil. Zatím dobouchávám omítky. Ale jenom to pak obrousím kotoučem, vydlabu spáry, znovu vyspáruji maltou a nechám to být. Ometu a otřu cihly. Jinak nic. Penetrace, laky by asi zhoršily prodyšnost. A já mám sklep vlhký. Až to v létě odkopu a udělám nové hydroizolace, tak pak to možná zapenetruji.

Datum: 27.01.13 22:04

Marty, souhlasu, flexou s ocelákem obroutit povrch, vyspárovat a nenatírat..

Datum: 23.01.13 18:05

já jsem ve sklepě řešil to samé, taky jsem to chtěl spárovat a něčím natírat. Nakonec jsem s tím nedělal nic, je to přece jen sklep. Vypadá to aspoŇ originálně a dýchá to jak má.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.