Napadá vás něco jak na špatnou vaničku?

Od: Datum: 23.01.13 09:49 odpovědí: 5 změna: 23.01.13 12:50

Dobrý den, usazovali jsme doma akry. vaničku pod sprchový kout, nejlevnější z baumaxu. Je samonosná, podezdili jsme ji ještě radši na 5ti místech (cihla naplacato, na ní čepice malty, vanička se posadila na místo, zatížila se, nechala do druhého dne vytvrdnout a vaničku jsme pak zase sundali). nicméně je to šunt a je celá zkroucená nebo nevím. Všimli jsme si totiž, že pokud člověk šlape v okolí odpadu, vanička se celá mírně prohýbá a tím pracuje i hrana nebo spíše roh vaničky ve směru dolů nahoru. Průhyb je cca 5mm
No a teď otázka. Až to budu silikonovat (první řada dlaždiček začíná cca 4mm nad hranou vaničky aby to šlo zatmelit) tak pokud se vanička hýbe o onen půl cm, ani trvale pružný silikon toto nemůže při každodenním používání vydržet že? Potrhá se?
Napadá vás nějaká varianta jak to vyřešit? vložit tam do silikonu nějakou lištu taky nepomůže

P.s. kout není trvalé řešení, celé je to provizorium na pár let. (pod obklady je hydroizolace + SDK)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 10:03

Provizorium na pár let znamená, že to budeš předělávat, až když se to celý rozsype, dřív se ti do toho nebude chtít, věř mi, takže to udělat pořádně. Průhyb opravdu nic nevydrží, normálně bych to tam usadil a krom sifonu vše vyplnil cihlama a maltou nebo betonem. Lze použít i montážní pěnu, jen bys musel něčím zamezit, aby nevlezla i kolem odpadu, aby se k němu šlo dostat. Prostě jakkoli zamezit tomu průhybu, nic jiného to nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 23.01.13 10:14

já jsem jí celou podpěnoval montážní pěnou a v pohodě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 10:08

Zdravím, pokud bude vanička pružit 5 mm, tmel nezabrání vniknutí vody pod ní. O obchodě Vám jí zpět asi nevezmou, pokud je umazaná od malty. Nicméně pokusil bych se o reklamaci a poučen novou zkušeností bych už nekupoval nejlevnější šunt, ale keramickou vaničku, u které tyto trable nehrozí. To platí obecně o většině nákupů. Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci. Vím z vlastní zkušenosti, že takové šetření peníze opravdu neušetří.

doplněno 23.01.13 10:22:

I když se jedné o provizorium. Je třeba zvážit případné škody, vzniklé netěsností a vícepráce při montáži takové vaničky a jejích opravách.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 23.01.13 11:39

dělat vše nové už nestihnu, za pár dní je stěhování

asi to udělám tak, protože cokoli tam vstřiknu se potrhá pruží-li to, nalepit kaučukový proužek co mi zbyl když sem dělal hydroizolaci. sice to nebude vypadat hezky ale co. udělat jakousi "skluzavku", po které by voda z dlaždiček stékala do vaničky. a jelikož to celé bude mít kulatý roh, bude to moct pružit pár milimetrů

jen prý snitární silikon nedrží na akrylátu, tkaže nevím jak ten proužek k vaničce přilepím. (silikonem k obkladu to snad držet bude?)

Od: instalater*
Datum: 23.01.13 12:50

Zdravím . 4 mm spára je strašně moc. Místo silikonu raději použij MAMUT a na něj dej teprve ,,krycí vrstvu " ze silikonu. Pokud se vanička pořádně podezdí , nemůže pružit . Správně by jsi měl použít přechodovou lištu vanička x obklad.

Pokud je ta vanička mělká ( komplet výška vaničky asi 5 cm) , tak to řeším tak , že ji otočím , vyvážím a vyliju samonivelačkou. Vyzkoušeno a nemá to chybu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.