Zamlžená dřevěná okna mezi skly

Od: Datum: 21.01.13 20:29 odpovědí: 1 změna: 21.01.13 20:47

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, co způsobuje vlhkost mezi skly a na některých oknech i na vnitřním skle dřevěných oken, které byly hitem asi tak před 20-ti lety. V domě máme topení a krbová kamna. V kamnech se topí celý den až do cca 17 hodin a potom se zatápí v kotli. Teplotu udržujeme na cca 21-22 st. Okna jsou zamlžená a přidaly se i vlhké rohy (u podlahy) u vnější zdi ve všech místnostech. Větrám pravidelně a dle mého názoru okna větrají i zavřená, protože nejsou příliš těsná. Zkoušela jsem už okna vytřít do sucha a jednotlivé okenice před sešroubováním promazat sádlem (babská rada), trochu se to zlepšilo, ale stále do půlky oken nevidím ven a rohy se vysuší jen pomocí ventilátoru. Nevíte odkud se ta vlhkost bere a nebo alespoň jak se jí mám zbavit? Neměla jsem s ní problém, dokud jsme neudělali rozvody topení ze sklepa od kotle, ale také jsme v té době bydleli jen v jedné místnosti a topili si kamínkama a moc nevařili. Dům není zateplený, je cihlový, tl. zdiva cca 60 cm.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 20:47

Aha, ty máš okna zdvojená. Taky jsem je kdysi měl a měl jsem i stejný problém. Pomohlo nalepení obyčejné molitanové pásky mezi rozšroubovaná křídla. Po sešroubování to páska utěsní a nemuselo by se to již rosit, tedy aspon mě se to pak už nerosilo.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.