Výměna plynoměru

Od: Datum: 21.01.13 10:37 odpovědí: 9 změna: 22.01.13 17:50

Babička měla ve schránce lístek, že bude provedena výměna plynoměru na ověření, má volat číslo montéra a dohodnout termín.

1. co znamená na ověření, platí se něco?

2. toto je normální postup? ten lístek tam může hodit kde kdo, je tam uvedena firma z Pardubic, tel. číslo jsem nevygůglovala,

za to jsem hodně našla, když jsem zadala- falešný montér. Co si ohlídat kromě stavu plynoměru?

Budete mi radit volat tam a tam,

no asi mi nic jiného nezbude, ale je to normální, aby zákazník volal montéra a ještě si někde ověřoval není-li falešný, když o tom přemýším dá se to snadno zneužít, jestli se mýlím budu ráda.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 10:48

zavolejte přímo do plynáren a zeptejte se, zda avízo bylo od nich a budete mít 100% jistotu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.13 11:57

Ověření (výměna) je kontrola přesnosti měřidla v pravidelných intervalech, u plynu je to snad 10 let, nové elektroměry mají lhůtu 16 let. Plynoměr máte pravděpodobně umístěn na veřejně nepřístupném místě a tak se jen pracovník firmy chce domluvit, aby nejel zbytečně. Podvodník to zřejmě nebude, ti by se předem sotva ohlašovali. Poznají se také podle toho, že chtějí zaplatit hned na místě - žádnou takovou platbu tedy neprovádět. Pro distribuční společnost dnes zřejmě pracují i soukromníci a tak název firmy nemusí souhlasit s názvem distributora.

V prípadě pochybnosti můžete zkusit zavolat zákaznickou linku dodavatele s dotazem, zda uvedená firma má oprávnění k činnosti (výměna měřidel) v distribuční síti kterou používáte.

doplněno 21.01.13 12:11:

A stav měřidla, nový i starý je dobré si poznamenat. Stejně je ale, myslím, uveden na formuláři, který se při výměně podepisuje.

doplněno 21.01.13 12:14:

Cena za ověření (výměnu) je již obsažena v ceně služby, je tedy "zdarma".

doplněno 21.01.13 18:46:

K další odpovědi:

nemyslím, že by někdo oprávněný poškozoval plomby, ona taková spolupráce s velkou stabilní firmou, nesoucí přece jen určitou jistotu zakázek do budoucna jistě není k zahození a o další zájemce o ní také není nouze. . .

Pro jistotu můžete zkontrolovat (i dodatečně) zda souhlasí výrobní číslo měřidla s instalačním protokolem, který obdržíte. Větší šance na záměnu je ale v bytových domech při hromadných výměnách.

Ohodnoceno: 4x

Od: buss®
Datum: 22.01.13 17:50

Bať, dobrý kšeft, když si vezmeme, že si revizor nasmlouvá kšefty se správci u SVJ, tak jaké má krááásné zajištěné kšefty z paneláků. V bytě se zdrží pár minut + s ním spojený opravář.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.13 15:15

Dávejte si bacha, plynoměry v cejchovně násilně stáčejí kotoučky, aby jej mohli vynulovat. Následně když k Vám přijdou na odečet řeknou, že je poškozená plomba (musíte si to hlídat) a následně po Vás budou vymáhat nějakou částku určenou nějakou vyhláškou za neoprávněný odběr, kdy se budou opírat o závěr soudního znalce, že jsou poškrábané kotoučky, a že jste to udělali Vy! Již několikrát jsem se s tím setkal. Takže nenechávat nikdy plynaře samotného, nafotit si plomby v jakém jsou stavu, když on ukončí montáž nového přístroje. Eventuelně se snažit odmítnout montáž staršího zkalibrovaného přístroje a požadovat nový. Nikdy nenechávat nikoho z plynáren s plynoměrem samotného ani při odečtu. Rádi poškozujou plomby a pak to jde už ráz na ráz. A vám se už horko těžko prokazuje, že jste to neudělali Vy, zatím co oni se opírají o posudek soudního znalce. Sice na konci by jste to měli vyhrát, ale jsou to zbytečné soudní tahanice a peníze za advokáty.

doplněno 21.01.13 15:16:

Je také dost možné, že Vám prostě jen vezmou starý plynoměr a namontujou nový.

doplněno 22.01.13 17:43:

ferda60: Vy si to myslet nemusíte, já s několika případy již přišel do styku, navíc to o nich tvrdí i jiní dodavatelé energií, takže to asi nebude jenom tak.

Od: sicca
Datum: 21.01.13 16:16

a jak mám poznat jestli to je starší zkalibrovaný? přístroj nebo nový? Ty montáže dělá nějaká jejich zpřízněná firma ne plynárny,

v mám případě RWE. Rádi poškuzují plomby? A co s toho mají?

Od: sicca
Datum: 21.01.13 16:19

oprava pravopisu - co z toho mají?

Od: smiler
Datum: 21.01.13 17:20

repkine.

Nic ve zlém ale možná moc koukáte na detektivky.

Za prvé moc Vašemu příspěvku nerozumím je to páté přes deváté a vlastně jsem nepochopil čeho se bát.

Těžko si dovedu představit že mi dělník od firmy bude při mé nepozornosti poškozovat plombu ..

Proč? pro koho? na čí příkaz? proč zrovna u mně? co by z toho měl?

Datum: 22.01.13 17:44

Jak jsem odpověděl ferdovi. *frajer*

Datum: 21.01.13 18:49

sicca, doporučuji číst jen příspěvek Ferdy. Ostatní ( i tento) je již zbytečný.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.