Koupelnový žebřík +tyč - vody 95% - problém?

Od: Datum: 21.01.13 08:26 odpovědí: 4 změna: 23.01.13 13:31

ahoj, zdravím,

včera jsem plnil koupl.žebřík v kombinaci s topnou tyčí, nebude zapojeno do systému. dočetl jsem se tu, že vody se má nalít cca 95%, aby když strčím malíček, zůstal suchý. poté pustit na plno, povolit odvzdušn.ventil a voda že se sama vycáká.

nicméně udělal jsem toto, ale voda ani necáká ani nekape. mám tedy vody málo, poslední dvě šprušlejsou studené.

otázka: můžu takto nechat napořád, vadí to něčemu?

p.s. pak tu byl problém, nechat-li navždy povolený odvzdušn.ventil nebo ne, já nechám. prý se odpaří tou malou dírkou tak panák vody za rok

díky honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 14:13
avatar
Jestli jsou poslední dvě studené tak bude vody málo. Nejspíš se někde udržela bublina při prvním plnění a po ohřáti vyjela nahoru. Dolil bych to znova bez obav.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 22.01.13 19:09

Zdravím. Honzo , jednoduše řečeno zahříváním vody nabyde na objemu a pokud bys uzavřel odvzdušňovák , tak z toho vytvoříš bombu. V tvém případě bych ho zalil vodou tak 3cm pod vrch a odvzdušňovák musíš nechat otevřený . Ještě bych pro jistotu do druhé horní zátky vyvrtal malým vrtáčkem díru.Jestli je tam jen jedna zátka , tak tu díru udělej do té s odvzdušňovákem. Pokud tam bude vody moc , tak po prvním zatopení troška vyteče a nic se neděje. Pokud ti časem přestanou topit horní šprušle , tak doliješ vodu. Toť vše. Samozřejmě platí za předpokladu , že to nemáš jak píšeš zapojené do systému.

Musíš nechat otevřený odvzdušňovák + ještě pro jistotu udělat malou dirku vedle. Jinak je to jako papiňák u kterýho odstraníš pojistný ventil. = BUM.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.01.13 19:17

Proč by vrtal díru do zátky, když tam má odvzdušňovák? Prosímtě přestaň tady radit takovéhle blbosti. Jasně napsal, že odvzdušňovák nechá otevřený, co by mu kde mělo bouchat? Nemá ještě navrtat díry po stranách žebříku, ty inštalatére?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 23.01.13 13:31

ladaadal - nevím jak ty , ale já už nějaký rok dělám topení a vím o čem mluvím. Dírka navíc , třeba o průměru 2 mm je určitá pojistka. To vyvrtání nestojí žádný peníze a je to otázka 5 min. Majitel třeba nebude doma a budou mít problémy s topením . Někdo odvzdušní radiátory a může automaticky zavřít i odvzdušňovák na žebříčku. Odvzdušňovák může být zalepen bordelem. (před týdnem jsem měl problém jeden zprůchodnit , tak jsem ho musel měnit) Může se stát prostě cokoliv a za tu jistotu to stojí. Viděl jsi někdy barák po výbuchu bojleru u kterýho byl vadný pojišťovák? Netvrdím , že žebříček může zbourat půlku baráku jako bojler , ale i jeho roztržení je zbytečné.Opravdu jsem radil tak velkou blbost? Tož asi tak ty ladaadal .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.