Odhlučnění repro

Od: Datum: 20.01.13 20:06 odpovědí: 3 změna: 20.01.13 22:14

Zdravím, mám v plánu si na zeď ke stropu namontovat poličky a dát na ně 10W dvoupásmové repro. Umí si zařvat (to už mám otestováno) a docela se bojím, aby od nich nerezonovala stěna (asi 8cm tloušťka). Je to stěna sousedící s obývacím pokojem, takže by to našim asi vadilo, kdybych je rušil. Napadlo mě je postavit na polystyrenovou desku a ještě za ně (mezi repro a stěnu) dát molitan. Oboje tak tloušťka 2 - 3 cm. Pomůže to? nebo je nějaký jiný lepší způsob jak alespoň trochu eliminovat hluk ve vedlejší místnosti? Díky *tuc*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.01.13 20:31

Hlavně repráky dej na pružné podložky, ať se chvění bedýnek nepřenáší přímo. Pokud možno i mezi konzole poliček (poličky) a zeď dej pružné podložky (proužky gumy, podložky apod.).

Polystyren je ´na houby´, lépe pomohou třeba pryžové protihlukové rohože (ale v malém množství se budou těžko shánět) nebo hobra...

doplněno 20.01.13 20:35:

Jo - lehce lze koupit třeba toto - http://www.m-bartos.cz/1516-p…50-tlumici-rohoze-3m-50x50cm/ , alepodobnou službu ti udělá i koberec (čím ´těžší´, tím lépe)...

doplněno 20.01.13 22:00:

Asi by to taky tlumilo, ale zřejmě půjde o pěnový PU, který je dost lehký (málo tlumí) a je otázka, jestli by třeba toto - http://www.ciurshop.cz/WOLF.0…e-ucinna-akusticka-deska.html , nebylo levnější, než kupovat materiál po A4...

:-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.01.13 21:41

No u nás v papírnictví jsem viděl takový pěnový papír. Je to A4ka jakési gumové pěny. Je to mezi gumou a pěnou. Něco jako mají takovou tu černou gumu podložky pod myš. Je to asi 1,5 - 2 mm tlusté, ale není problém to navrstvit.

Datum: 20.01.13 22:14

Největší úroveň zvuku,bušící do stěn,jue ale od reproduktorů.Samotné reprobedničky lze postavit na přístrojové nožičky,gumové,tvaru konických kuželů s vrutem,nebo samolepicí.Před lety byly takové nožičky použity na gramofonech.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.