Meridla a osobni vlastnictvi

Od: Datum: 20.01.13 15:17 odpovědí: 5 změna: 20.01.13 20:27

mame panelovy byt ale doposud cely vchod nema meraky muzeme samostate rozpocitavat za teplo? dle nejake smlouvy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.01.13 15:22

Vrámci jednoho kalorimetru (tedy u vás zřejmě vrámci jednoho vchodu) musíte použít na rozpočítání nákladů jeden mechanismus - tedy, nemají-li některé byty instalována poměrná měřidla, nemůžete podle nich výpočet uskutečnit a musíte postupovat např. podle podlahové plochy jednotlivých bytů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 15:33
avatar

Tuto problematiku řeší vyhl. 372/2001 §4 (7) Neumožní-li konečný spotřebitel instalaci měřičů tepelné energie nebo indikátorů vytápění, nebo přes opakované prokazatelné upozornění neumožní jejich odečet, nebo je ovlivní, činí v daném zúčtovacím období u tohoto konečného spotřebitele spotřební složka nákladů 1,6násobku průměrné hodnoty spotřební složky nákladů připadající na 1 m2 započitatelné podlahové plochy zúčtovací jednotky. Při výpočtu se postupuje podle přílohy č. 2 k této vyhlášce. Tento způsob výpočtu je pro majitele bytů, kteří nemají poměrové měřidlo, méně výhodný, proto by měli usilovat o to, aby jim měřidla byla naistalována.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 15:45
avatar

DObrý den, již někdy od roku 2000-2002 je zákonem ustanoveno, že panelové domy musejí mít měřiče tepla na jednotlivých radiátorech v bytech. Pokud toto nemáte jistě jste v rozporu s některých ze zákonů,jež Vám bohužel nemohu říci, který topřesně je. Pokud jsou v bytech měřiče,dosahuje se jistých úspor tepla, pokud nejso, tak se obvykle někde plýtvá na úkor ostatních. Mowla v tom podle mě dělá zmatek, kdy je nesmysl, aby několik bytů mělo měřiče a zbytek nemělo. Je to nesmyslné. Měřiče se instalují v bytech najednou ve všech a platí se obvykle z DPZ = fond oprav. Trvejte na jejich instalaci co nejdříve! zbytečně na někoho doplácíte.

doplněno 20.01.13 15:47:

ještě jsem zapomněl, že s měřiči by měly být také nainstalovány současně nebo z předchozích prací termohlavice na radiátorech, aby ste mohly vytápění regulovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 19:15
avatar

Pokud společenství nezajistilo jednotlivé měřiče pro radiátory,podle výše zmiňovaného zákona musí mít nainstalováno měřidlo na patě domu.Správce pak rozpočítá spotřebované teplo podle směrnic,kde se preferuje podlahová plocha bytu.Ale i u individuálních měřičů je výpočet dán základem podle měřidla na patě domu a spotřeba pro byt je dána poměrem odečtených hodnot jednotlivých měřidel na radiátorech.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 20:27
avatar

Jabrako tak to není a vy to jistě víte. Společnost jež dodává teplo má na patě domu měřidlo (své) vždy a tím je dána skutečná spotřeba domu jako celku. Poměrová měřidla nikdy nemohou určit spotřebutepla domu, jež k tomuto účelu neslouží ani tu funkci měření tepla nemají. Kde nejsou měridla vůbec instalována počítá se podle podlahové plochy bytů vyjimečně podle osob v bytech. Kde měřidla na rad. jsou, tak se to podle vyhlášky dělá tak, že 60% spotřeby tepla se dělí na jednotlivé byty podle v nich naměřených jednotek a 40% tepla jež dům k tomu spotřeboval se rozdělí na všehny byty podle podlahových ploch. Jedná se o TZV spotřební a základní složku tepla, jež bylo dodavatelem do domu dodáno. KAždý byt tedy zaplatí část za teplo,které mu bylo odečteno na měřácích ale i za teplo jež do domu vstoupilo a protopilo se na chodbách sklepech a jiných společnách prostorách, kde toto teplo musí taky někdo zaplatit, že? aby výsledek dělal 100%.

Pozor na to a opkpuji, měřidlo na rad. neměří teplo, ale vlastně měří teplotu radiátoru a vztahuje ji k času, něco jako když každou hodinu odečtete teplotu a pak ji vynásobíte počtem hodin, jež tato teplota byla na radiátoru dosažena. Výjde číslo,jež se spotřebou v GJ tepla nemá nic společného i proto se měřičům v bytech říká poměrové. (můj popis měření není zcela přesný a pravdivý, ale principielně má nastínit, co vlastně měřidlo dělá).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.