Plíseň kolem oken

Od: Datum: 20.01.13 11:41 odpovědí: 14 změna: 14.02.13 12:55

Minulý rok jsem si koupil byt. V zimě jsem začal mít probémy s tím, že se mi objevovaly plísně v rohu místností. Vím, že se zde dělala reklamace ohledně zateplování domu, je to hodně špatně provedená práce. Můj dotaz ale zní, zda-li má tato špatně provedená izolace vliv i na plíseň, která se vytváří kolem oken. Denně větráme min. 3x a stále se nám objevuje.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 12:15

1 Nekvalitní okna zřejmě ty nejlevnější z Polska

2 Špatně provedeno zatplení pěnou zas tou nejlevnější a ne tepelně izolační. Mezi oknem a zdi kde je nejtenčí spojení prochází chlad.Nepíšete zda je zeteplení z venku mezi oknem a zdi.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.13 20:42

Dobry den podle jedne fotky se neda urcit pricinu jinak v poradte je ohledne plastovych oken dost odpovedi treba tam najdete i tu vasi zavadu

Datum: 21.01.13 21:10

strorchy, když zateplíte venkovní rám okna, asi 5 cm, tak se to výrazně zlepší. Ale musíte provést kvalitní práci.

Datum: 22.01.13 09:49

to vypadá , že se vám dělá plíseň na rámu okna a né na zdi . Možná netěsněj okna

Datum: 22.01.13 18:39

Dobry den nezateplovali vam fasadu na moke zivo ,zateplovat by se mel vzdy jen na suche je nutne odstranit pricinu treba podriznut ze vlozit izolaci,pokud vlhke zdivo opatrime zvenku izolaci s vyskym difuznim odporem problmy s vlhkosti se zhorsi,vlhkost ktera se doposud odparovla zvnejsku i zevnitr nyni odchazi jen zevnitr ,to muze vest ke zvetsovani vlhksti v bytea plisnim

doplněno 22.01.13 19:09:

omlouvam s za chyby v me odpovedi mam neco s klavesnici

Datum: 22.01.13 20:41

Mili, toto je tepelný most, nikoliv chybějící hydroizolace

Datum: 22.01.13 20:50

Pane milancukrar tezko rict nejsem zadny odbornik jen hadam jinak prijemny vecer

Od: storchy*
Datum: 06.02.13 11:48

Děkuji všem za rady, zařídím se podle toho

Datum: 06.02.13 12:21

připojil bych se k názoru na špatné okno jako takové v součinnosti se špatně provedenou vnější izolací. Nejsprávnější odpověď Vám dá znalecký posudek.

Ohodnoceno: 2x

Od: sanit
Datum: 11.02.13 09:25

Podle fotek mi to nepřijde jako plísen. Měl jsem doma to samé. Postříkejte to SAVEm, nechte 20 minut působit. Pak omyjte, vysušte fénem. A větrejte a topte. Uvidíte, že víc jak týden budete mít klid. Hanz

Datum: 11.02.13 19:52

co to je, když ne plíseň a savo to odstraní?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.02.13 11:37

*palec*

Datum: 14.02.13 12:20

Nekvalitně provedená tepelná izolace , řešení : zateplit to kolem oken.

Datum: 14.02.13 12:55

Koukám na fotku, a domnívám se, že pokud je to jen v tomto místě, tak jedna z možných příčin je okolnost, že ten kdo dělal finální úpravu oken ( firma, melouchář, majitel), povytahoval dřevěné klínky, které mají za úkol okna vyrovnat (vingl) před zapěnováním, klínek pak vytáhl a zející díru už pěnou nezadělal, ale pouze tam přišlo trochu omítky. Takže do toho místa může proudit výrazně studený vzduch. Pokud je však na vnější straně kolem oken polystyrén, tak by to asi už vadit nemělo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.