Zazdění okna - dvojtá zeď?

Od: Datum: 20.01.13 08:11 odpovědí: 6 změna: 20.01.13 17:11

Chtěl bych na chalupě s kamennou zdí zazdít středně velké okno. Dvojitě, a mezi to nasypat polystyren. Pomůžu si málo nebo hodně ohledně snížením tepelných ztrát?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 08:47

Co znamená to "Dvojitě, a mezi to nasypat polystyren."? Chápu to dobře, že to okno chcete zrušit, udělat vnitřní zazdění, vnější zazdění a do mezery mezi nasypat polystyren? Myslím si, že klasické zazdění by mělo být lepší, ale to poradí určitě fundovanější ...

doplněno 20.01.13 11:17:

Prostě pokud nebudete mít okna a budete mít jen jedny dobře zateplené dveře, tak budete mít teplo, stojí to za to? Občas je dobré mít okna. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 08:49
avatar

Já bych to okno úplně normálně zazdil. Tím nejde nic pokazit. Stěny domku mají být z co nejhomogenějšího materiálu a starší cihly mají prakticky stejnou tepelnou vodivost, jako kameny. Rozdíl nepoznáte.

A za druhé, Jde taky o to, jakou tloušťku zdi vaše chalupa má. Jestli má šedesátky stěny, pak bych se raději vyhnul tomu, zazdívat okno stylem 15cm zeď+ 30cm mezera s polystyrenem+15cm zeď.

Radím :

1/ použijte starší cihly a díru úplně zazděte

2/ nebo použijte nějaké ty lepší cihly co se dnes vyrábějí. Tím taky nic nepokazíte.

S tepelnou izolací to nemusíte zase tak moc přehánět, protože nejvíce tepelných ztrát uniká okny, kolem oken a dveřmi. To jsou ta nejslabší místa.

A jestli skutečně máte šedesátky zdi, pak vyzdění může mít tloušťku jen 45 a uvnitř místo okna vám vznikne nika. Tu můžete použít například na poličku. Polička ve stěně nevypadá špatně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: thomas07*
Datum: 20.01.13 10:13
No na tohle se ptám. Ne jak se liší YTONG od kamene a se jak se liší zazdění vůči oknu-sklu."S tepelnou izolací to nemusíte zase tak moc přehánět, protože nejvíce tepelných ztrát uniká okny, kolem oken a dveřmi. To jsou ta nejslabší místa."Takže zazdím a mám tepleji, ano?
Od: thomas07*
Datum: 20.01.13 17:11

Velmi správně. Sleduje se dvojí účel. S nikou se počítá.

Od: drejdl*
Datum: 20.01.13 10:55

Kamenná zeď bude zřejmě pěkně tlustá, my máme v některých místech (po obvodu) až 110 cm. Z plných cihel zazdít by bylo jednak pracné, jednak velmi nákladné. Doporučuji provést zazdění porothermem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 13:26
avatar

Okno bych zazdil uvnitř ytongem,případně cihlou a zvenčí přilepil polystyren EPS a perlinku s lepidlem.Zevnitř by byla zajištěna akumulace tepla a zvenčí izolační schopnost.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.