1xPřevod domu

Od: Datum: 19.01.13 20:09 odpovědí: 6 změna: 28.03.13 14:00

Dobrý den,prosímVás,potřeboval bych poradit kdo by věděl,po stránce právní i finanční-to hlavně-kolik by mne to stálo?Mám dvě dospělé děti a chci na ně dát napsat ,převést dům-formou darování,vím,že musí býti napřed odhad/dům asi v hodnotě 3mil,? by se zaplatilo odhadci asi?nebo to je v každém městě jiné?Jsou na to nějaké tabulky?Nemám s tím žádné zkušenosti.A dál kolik by se zaplatilo právníkovi,jsou prý dražší a levnější,prostě jestli by jste někdo neporadil,co vše si člověk kolem toho musí obstarat a zařídit,moc všem děkuji za případné rady nebo /vlastní zkušenosti/chtěl bych to provést co nejdříve.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kamouk
Datum: 19.01.13 20:30

Pokud chcete dum darovat detem-nepotrebujete zadny odhad a darovaci smlouvu si stahnete z internetu ale pokud si neverite tak radeji ten pravnik-nebo notar.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:41
avatar

tazateli domnívám se že pokud se jedná o Vaše děti postačí obyčejná darovací smlouva a nemusí se dělat odhad nemovitosti. Darování mezi přímými příbuznými (matka-syn; babička-vnučka apod.) je od daně osvobozeno. Pokud pan Kalousek nestanovil od r. 2013 jinak. Smlouva se dá na katastra jako vlastníky zapíší nabyvatele. Myslím, že katastr si vezme min. 500,-. Nabyvytel pak musí podat přiznání k dani z nemovitosti (po zapsání na katastru), aby na něj finančák posílal složenky, jež dnes nejspíš posílá vám (daň z nemovitosti).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 22:05

Vklad na katastru je už od 1.1.2012 za 1.000,- Kč.

Od 1.1.2013 musí být návrh na vklad na předepsáném formuláři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.01.13 21:16

Darovací smlouvu dle vzoru z internetu si napíšete sami a zdarma. Za vklad do katasru zaplatíte 1000,- Kč. Daň z nemovitosti se vám nezmění, co jste platila vy, budou platit dcery až po podání daně z nemovistosti na FÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukol
Datum: 19.01.13 22:51

Presne tak, da se takhle usetrit hodne penez. Sam jsem prevod nemovitosti absolvoval pred mesicem a katastr nemovitost prepsal za 14 dni. Vyplnil jsem dan z nemovitosti a melo by to byt cele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 28.03.13 14:00

http://www.hypoindex.cz/jak-v…ik-let-zapsany-na-vase-jmeno/ Tento článek poměrně přesně a jasně říká, že smlouvu si sice můžete sepsat sami podle nějakého vzoru z internetu, ale katastrální právník zdaleka nezkoumá vše, co je třeba z hlediska platnosti, nenapadnutelnosti a zajištění smlouvy, takže poměrně LEHCE se vám může stát, že máte smlouvou zapsanou v katastru, mylný dojem, že je vše v pořádku, ale problém zjistíte až po letech. Viz řada případů, kdy byly soudně napadeny smlouvy i zapsané v katastru řadu let. Pokud nemovitost nemá hodnotu pár korun, tak se risk s nějakým vzorem skutečně vyplatit nakonec nemusí, i když to katastr zapíše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.