Chodíte doma v botech?

Od: Datum: 18.01.13 14:15 odpovědí: 54 změna: 11.02.13 18:20

Zajímal by mne váš názor na chození doma v botech. Vidím to často ve filmech, tak mne to zaujalo. Máme doma dřevěné parkety a ve dvou místnostech koberec (ložnice, obývák). Ptám se i kvůli návštěvám, prý v zahraničí je neobvyklé požadovat po návštěvách, aby se zouvali.

V létě to možná ještě jde, ale v zimě?

Dokáži si to představit snad jen v případě, že bychom doma každý den myli podlahu a luxovali, eventuálně vlastnili robotický vysavač, viděl jsem už i reklamu na robotického vytírače podlahy, ale to by musel v každé místnosti být jeden.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 14:18

V zahraničí ať si chodí třeba v holínkách i do koupelny...a ve filmech třeba i do postele.

Ale u nás se prostě přezouvat do bačkor budou, i kdyby se návštěva na hlavu stavěla (což se ovšem nikdy nestalo).

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 18.01.13 14:19

Já jsem ´pohodlný´, takže chodím nejraději bos (nebo v ponožkách) - pokud možno i na návštěvě.

Pokud naopak návštěvníky uvítám já, nechám na nich, zda se chtějí zout nebo ne - pravda, není to denně, takže případný úklid ´navíc´ mi nevadí...

doplněno 18.01.13 14:26:

BTW - já naopak nesnáším ´český´ zvyk - nazout každého do papučí... *smich*

Datum: 18.01.13 14:27

Pokud návštěva chce, bosa resp. v ponožkách samozřejmě chodit může...

Ale na koberec ji opravdu těžko pustíme v zimních botách..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.01.13 20:13

:-D tosnad nemyslíte Vážně, že necháte návštěvu nezout se! toho bordela co je všude a vy je necháte ať vám to roztahají po bytě. To snad nemůžete myslet vážně a nebo máte doma hliněné podlahy. Napište mi kde bydlíte, já se teĎ projdu po ulici v tom marastu a pak rovnou k Vám do obýváku. :-D

doplněno 18.01.13 20:13:

to mowla

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.13 14:19

Nechodíme doma v botech - myslím, že se člověk i rád zuje ,když přijde domů.

Návštěvám nikdy nevadilo , že se zují - berou to jako doma -také se zouvají.

V létě se návštěvy nezouvají máme trávník u domu, takže nečistoty zůstanou venku

Ale je fakt, že spíš jsme s návštěvami venku .;)

Datum: 18.01.13 14:22

jo v te emerice je to normalka , neumim si pak ale predstavit cely den v botech a pak si to vyzout *smich*

Datum: 18.01.13 14:26

to není jen v americe to okoukali i sousedé polští zbohatlíci

Od: buss®
Datum: 18.01.13 14:35

Je to přece každého věc, jak si to v domácnosti zařídí, jaké mají zvyky, požadavky. Mně vadí se nazouvat do nějakých smradl.. papučí, no ale zase zápach návštěníka?
Nebo ať si nosíí sama, ne náhodná, Sem chodí odečítač plynu a ten má vlastní přezůvky. Návštěva jde do kuchyně, obýváku, co má co dělat v ložnici.K tomu se dá přizpůsobit. Takže asi boty, pochopitelně řádně očištěné.
Co si doma zařídíte, požadujete, to máte!

Datum: 18.01.13 14:36

Doma chodíme v pantoflích, většinu v ortopedických. Neznám lepší obuv.

Návštěvy se automaticky vyzouvají, kdo chce, vybere si v botárně pantofle podle velikosti. Pantofle pro návštěvy často obměňuji a kupuji ty nejlevnější. Jen staré dámy, pokud přijdou za maminkou, vyzývám, aby se nezouvaly. Velmi rády nabídku přijímají.

Zážitek z Nizozemí. Byla jsem tam 3x v rámci návštěv partnerských měst. Spávali jsme v rodinách, každý z nás měl v zavazadle nějaké pantofle. A reakce našich hostitelů byly vždy podobné - nezouvejte se, nechte si své boty. Vy se opravdu přezouváte? Ach jo, ten hrozný český zvyk!

Je pravda, že se tam chodí ve stejných botách na ulici, na zahradě i v bytě.

Zaplaťpámbů za ten hrozný český zvyk...

Od: bus*
Datum: 18.01.13 14:38

Pamatuji se, když bylo v Americe normální sedět a mít nohy na stole, samozřejmě obutý. U nás se tomu tehdy říkalo

"americký způsob života". Nyní tedy slevili, už v botech jen chodí po bytě.

Od: myse®
Datum: 18.01.13 14:52

no my v botách chodíme... Máme v přízemí na podlaze dlažbu, takže se to jenom setře. V zimě nebo v dešti se pochopitelně zouváme. V létě chodíme v pantoflích dovnitř i ven, nebaví mě to zouvání pokaždé před dveřmi...*zed*

návštěvy se zouvají podle počasí a bahna... ale většinou nee, projdou přes 3 rohožky a mají boty suché...

Od: askmenow*
Datum: 18.01.13 14:50

Já doma chodím bosa, když je mi zima, tak v ponožkách. Pantofle sice jedny vlastním, ale vytahuji je jen když si je s sebou balím na návštěvu.

S tím, že se v některých zemích doma nezouvají, máte pravdu. Už jako malá jsem si toho všimla ve filmech a myslela jsem, že je to v nich jen proto, aby to vypadalo dobře. Když jsem pobývala v USA, všichn všude chodili v botech. I "domácí" si boty zuli třeba až po několika hodinách doma. Netrávila jsem tam ale žádný z ošklivých měsíců, také nevím, jak to dělají v zimě. (Druhá věc je, že spousta z nich našlapáno mítskoro ani nebude - přecijen tam přepravování funguje trochu jinak a tak spousta lidí skutečně jede domácí garáž - garáž pracoviště, a zase zpět). V USA jsem se s vyžadováním zouvání setkala jen u některých přistěhovalců.

Za zajímav považuji to, že dům, ve kterém jsem trávila nejvíce času, měl vysoký krémový koberec a i přes to chození v botách vypadal pořád dobře. Jak ho čistili nevím, ale vím, že ho určitě nečistili denně.

Nesetkala jsem se ani s velými botníky, jak bývá zvykem u nás. Občas měl někdo u dveří rohožku, kde byly stěží dva páry bot. Zbytek mají uskladněný obvykle v šatničkách za ložnicemi. (Aspoň co jsem viděla já.)

Když kdokoli z ciziny navštíví mě, požádám ho o vyzutí. Koneckonců se při příchodu sama zuji. Občas si o tom pak začneme povídat, jak jeto tam a jak tady. Když cestuji, snažím se respektovat místní zvyklosti a mám dostatečně inteligentní přátelé, kteří berou za samozřejmé totéž, nikdy to nebyl problém.

Datum: 18.01.13 15:03

Hmm jak to tady tak ctu, pripadym si trosku zvlastne ja.

Jako kdyz nekoho bavi byt cely den v zavrene obuvi, OK. Ale co se tyce cistoty...tak mi nikdo nebude tvrdit ze si z venku na botech nedonesu ac neviditelny neporadek, bakterie a kdo vi do ceho kdo slapne.

Dobra, spousta veci neni videt na kobercich, ale proste to tam porad je. Prach a pak staci otevrit dvere do loznice a mate to v posteli.

Ja se zouvam, u me se kazdy zouva.

Vyjimka sou opravari, odecitavi vody, ale oni sami se zouvaji, protoze taky bydli v cistote.

Porad si myslim ze zijeme na slusnejsi urovni nez v americe. A jsem o tom presvedcen. A kdyz clovek udrzuje nohy, meni pravodelne ponozky, tak nevim proc by nemohl mit na sobe ponozky.

doplněno 18.01.13 17:04:

Ve filmech to jsou hlavne ateliery kde se nataci,zadne opravdove domy, takze srovnavat neco s filmem je hloupost. *smich*

Datum: 18.01.13 15:17

jekoto, nekomentuji zvyku Čechů a cizinců. to je každého přesvědčení.

Já 11,5 měsíce chodím v pantoflích SNAHA Jaroměř, (i ted) boty si beru jen do divadla na plesy do sněhu nad 2 cm. Doma chodím ve stejných pantoflích. Vyjímku tvoří ještě na chalupně řezání paliva, páč piliny pak píchají v ponožkách.

Návštěva na chalupě se nezouvá, pokud to sama nevyžaduje, jen na koberec se nesmí v botech. Doma ve městě opět jen na koberec zout, jinak klidně v botech.

Datum: 18.01.13 15:19

No, ono se chovat jako ve filmech, tak to by nebylo moc dobré. Vemte si třeba, že když nějaký filmový hrdina někam přijede autem, tak většinou vystoupí a máko kdy za sebou zamkne auto. Taklhle se chovat v ČR, tak si koledujete minimálně o vykradení auta. Co se týká zouvání ve filmech, je to prakticky stejné. I když musím přiznat, že v ČR je skutečně velice rozšířený zvyk, že v Česku se lidé doma zouvají a také jsou známí tím, že zouvání vyžadují i po návštěvách.

Datum: 18.01.13 15:20

Samozřejmě se přezouváme. Nedávno jsem viděla v britském pořadu Mate doma uklizeno?, jak předváděly názorně dámy uklízečky britskému "lidu", jak vypadá koberec, hlavně kolik je v něm bakterii aj., když se po něm přejde v botách... Přemlouvaly tedy Brity k přezouvání doma...

Jinak já také viděla v amerických a jiných filmech, jak tam "domorodci" chodí doma v botách. Já osobně si myslím, že v zahraničí mají mnohem více čisto (na ulicích, chodnících atd.) než je u nás v Čechách, a rovněž většinou mají paní na úklid...

Moje sestra žije 30 let v Německu, a tam je normální se přezouvat a zouvají se i návštěvy.

Tady jsem nezažila za celý svůj (již poměrně dlouhy :() život nikoho, kdo by se doma nepřezouval, a to jsem uklízela i v zahraničních rodinách, a i ti se všichni přezouvali.

Datum: 18.01.13 15:23

Chodíme v domácích papučkách. Jen pes chodí naboso, ten papuče rád nemá. Neumím si představit, že bychom doma chodili v botech, co jsme s nimi byli před chvílí venku. Fu, nanosit si domů takovou špínu. Je to nehygienické. Ve filmech to asi lépe vypadá, když jsou všichni v botech. A pokud k nám někdy zavítá zahraniční návštěva, tak se bude muset taky zout. Návštěva, nenávštěva - měla by respektovat zvyklosti dané země...

Od: pt®
Datum: 18.01.13 15:48

Dokud jsme bydleli v panelákovém bytě, tak hned u dveří jsme se přezouvali. Nyní jsme v RD a přibyly nám roky a tak v létě chodíme v botech, či pantoflích. Z jara smotáme koberce a jsou v garáži, v létě je postříkáme hadicí, pokapu čistícím prostředkem, kartáčem přejedu, spláchneme vodou, necháme usušit a jsou připravené na zimu. Na podzim koberce zase položíme, ale občas, když je sucho, proběhnu se i v botech po koberci. Ale není divu, že se zde lidé přezouvají, to, co je u nás na chodníku a na silnici, na to musí být silný žaludek.

K té cizině, jelikož dcera žije přes dvacet let v Belgii a vím, že je tam na ulici čisto, město nevím kolikrát týdně čistí silnice i chodníky. Mimoto, průmyslové zóny jsou mimo město a fakt se nepráší. U nás, když bych nechala auto týden před barákem, tak je špinavé, ale v Belgii nic, tam je čisté. Na návštěvě u dcery se nemusíme zouvat, po návštěvě se to opravdu nevyžaduje, já ale chodím v pantoflích, jako domácí. Stejně, když si jdou ráno do kastlíku k cestě pro noviny, tak jdou v pantoflícj, je to prašť, jako uhoď. Jednou jsem se tam setkala, že se přezouvali, ale to měli na podlaze bílý celoplošný koberec. Ani auto se nemusí zamknout, přijede se ke krámu, k poště, k lékárně, zabouchnete dveře, klíče v zapalování, kufr i dveře odemčené, rádio hraje na plné pecky, zajedete až k výloze, vyřídíte v mžiku potřebné a jede se dál. Tam se nekrade, možná ve velkých městech je to jiné, ale v těch menších je to jako v pohádce. - pt

Datum: 18.01.13 17:01

Ano, v zemích "více na severu" se stabilní ekonomikou se tolik nekrade. Není to tak dlouho, co jsem četla o jednom profesorovi ze Švédska, který si normálně nechával notebook ve škole na stole v nezamčené učebně nebo jej měl v batohu před učebnou na chodbě. Jednou mu ten notebook ukradli a o pár dní později mu ten neznámý zloděj nechal ve třídě harddisk s důležitými dokumenty, které na tom notebooku měl. Je to holt jiná mentalita, když se žije v zemi, kde je stabilní ekonomika. Pak se tam ani moc nekrade ani nevraždí a lidé jsou k sobě o dost hodnější a důvěřivější.

Datum: 18.01.13 16:23

Já jsem schopný s botama proletět celý byt, když někam zase jdu. *smich* Jinak doma chodím v ponožkách.

Datum: 18.01.13 16:35

Každej se doma zuje.I při příchodu na návštěvu.To už teda musí být BYT když se tam nezouvaj.

Od: buss®
Datum: 18.01.13 17:15

Každej, mluvit za sebe. Trošku jiná věc je panelák, kde je to zvykem, uklízí tam cizí, ne sice u vyjímek. Ale bahno před nimi je snad už minulost. Do hoven šlapat nemusíme. Jiná věc je RD a pamatuji, že kdysik se na vesnici nevyzouvalo, návštěvy byly v kuchyni, tam nebyly koberce, ale dlažba, lino! Kolik tam bylo obýváků?
Je toto otázka na statistiku? Je to přece každého osobní věc, jak si to doma zařídí. I když vleze s botama do postele. Co pak budete dělat se psy aj. co vám z venku lozí po bytě, vlezou do postele? Jak se chová jiný mě nezajímá. Nutit návštěvu vyzouvat?
Co tak dát možnost si boty očistit, když už je přede dveřmi brajgl. Nebo návlek na boty (některé návštěvy si nosí vlastní přezutí) a pořádné rohožky před domem, metlu (Utři nožku o rohožku). Slušný návštěvník nepřijde s hnojem. Ani v nemocnicích a j. se nepřezouvá.
Jsme tak čistotní, že nás sklátí kdejaká nemoc, média nás drtí co na nás číhá i v posteli aby se člověk bál tam vlézt, paranoia.. To je třeba jak ponožky v sandálech, Dělám co se mi líbí, třeba chodit i bosky, venku, taková teplá cesta... Ale proč to řeší spousta lidí, zadejte a vyhledejte. Chovat se podle souseda? Doma si stanovujete VY pravidla.
A na to etiketa, pan Špaček? říká NE!

Od: pb®
Datum: 18.01.13 17:13

Doma se přezouvám, protože si vážím svojí práce. Na vyběhnutí ven nebo na zahradu mám vyhrazené jedny pantofle. Bosa nechodím, máma mě od mala učila, že nemám na studených panelákových podlahách chodit bosa, takže z vany lezu hned do bačkor, to samé z postele. Vlastně už jsem zapomněla, jak studená dokáže podlaha být. Na návštěvách si žádám pantofle. Doma návštěvy zouvám podle situace. Pokud jsem nevytřela a dítě spí, ať si návštěva klidně chodí v botech. Pokud mám vytřeno případně mi doma běhá malé dítě, návštěvu zouvám. Jestli si nazuje pantofle nebo si chce u nás zašlapat ponožky, to už je na jejím uvážení.

Od: zabu
Datum: 18.01.13 17:19

Doma se samozřejmě přezouváme. Vždyť to není ani zdravé ani pohodlné chodit celý den v jedněch botách. Co se týče návštěv, tak dřív dokud jsme měli koberce, tak jsme je nemilosrdně zouvali. Dnes máme kvalitní plovoucí podlahu a tak se zouvají, jen když vysloveně chtějí, přestože, je přemlouváme aby to nedělaly. Pokud mermocí trvají na zouvání, tak tu vždycky mám nějaké hadrové papuče na nohy. Ona totiž plovoučka, nemaje podlahové vytápění, studí. Tak aby měli nohy v teple.

Datum: 18.01.13 17:27

No až budu vydělávat jako američan a budu si moci dovolit koupit do bytu kvalitní zátěžové koberce a zaplatit pravidelný profesionální úklid, tak se také nebudu zouvat (ani mýt nádobí :)). Zatím ale musím šůrovat, tak se holt musím zouvat, protože co si zasviním, to si i uklidím.

Datum: 18.01.13 17:29

Přesně tak.Nebudu si přece dělat doma zbytečnej bordel.Vždyť i kdyý je sucho tak na potech dotáhnu prach,kamínky apod.

Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 17:59

Nepročítal jsem celé vlákno, tak jen napíšu svůj postřeh. Kdysi jsem jezdil dělat do Německa a bydleli jsme v soukromí. Tam se chodilo v botech až k posteli, prostě bez bot ani ránu. Ale nezažil jsem to v zimě, ovšem, když pršelo, tak to stálo za to. Majitelka třeba i 2x denně přiletěla s vysavačerm a s úsměvem prolítla všechny pokoje. Doma se samozřejmě přezouváme a většina i do pantoflí. Neumím si představit, že bychom chodili v botech po celém bytě.

Datum: 18.01.13 18:04

JJ.Jedině v pantoflích.A např.do obyváku kde mám parketovou mozaiku se vyzouvám.Aspoň ty parkety leštím ponožkama :)

doplněno 18.01.13 18:11:

Nejvíc mě ale s...u lidi kteří dojdou do očividně čistýho bytu a chcou jít klidně dál v botech.Kdesi si tady četl názor že se kdysi v RD nepřezovalo.To je jasný.Tenkrát byl každej sedlák,všude hnůj.Zmiňoval se tam taky něco v tom smyslu že něco jinýho je byt a něco jinýho RD.Jenže hodně bytů v paneláku zdaleka nedosahuje na byty v RD.

Od: pb®
Datum: 18.01.13 19:17

Jo v paneláku a v RD je to sakra rozdíl. Protože v paneláku většina špíny odpadá, ještě než člověk dojde k dveřím od bytu. V RD si člověk většinu špíny donese domů.

Datum: 18.01.13 23:52

Pb,to mate svatou pravdu,mam odzkousene oboji.Bydlim ted v domku,v prizemi,bez verandy,takze jsme nuceni se zouvat v chodbe,v ktere jsou vsechny dvere od pokoju.Stiram velmi casto,ale stejne se nanese,

Od: jitkaj*
Datum: 18.01.13 18:12

V botech ne,v pantoflích.A když jdu někam na návštěvu,nosím si sebou vlastní,nerada bych byla v pantoflích po spoustě lidiček. u našich dětí máme svoje přezutí,co jsme si k nim dali.Pokud mně někdo odchytne venku a pozve na kafe,tak jsem v ponožkách.Na návštěvy do nemocnice nebo podobných zařízení si nosím návleky vlastní.

Datum: 18.01.13 18:23

Nesnáším zouvání se před dveřmi bytu, já i návštěva se zouváme v chodbě bytu, na chalupě se nezouvám ale já chodím pouze do kotelny, manžel přes den přiběhne ze dvora do kuchyně a nepřezouvá se pak ale musí každý večer vytírat podlahu, do dalších místností se my i návštěva na chalupě přezouváme. Pokud nechci zůstat na návštěvě bosa vozím si přezůvky, totéž čekám i od návštěvy. U nás návštěvě přezůvky nenabízíme. Nečekám až mě někdo požádá ale zouvám se automaticky, pokud sama netrvvám na tom aby se osoba zula řeknu nevyzouvejte se. (obyčejně se týká např. zapisovatele energií co jde jen do chodby).

Datum: 18.01.13 18:35

doma chodíme bosý nebo v pantoflech a když někdo příjde a jde do obyváku tak se vyzová když jde jen na chodbu nebo do jídelny si popovídat tak se zouvat nemusí podle toho kdy se naposled umývali podlahy když se budou po odchodu návštěvy umývat tak se vyzouvat nemusí.*smich*

Od: katkas*
Datum: 18.01.13 19:29

Nakoupila jsem několik párů úklidových pantoflí ( sasanky) a návštěvě nabídnu se slovy...A co nejvíc šoupejte nohama, ať nemusím luxovat . - a opravdu to funguje - kolikrát žasnu, co se na ně všechno nabalí, i když mám uklizeno. Máme poměrně prostorný byt , kde je všude vinyl, takže tah nohou je nejen příjemný, ale i užitečný . Pak pantofle jen hodím s barevným prádlem do pračky (což dělám po pár dnech nošení i s našima) a bačkůrky opět hygienicky čisté určené pro další návštěvu. Jinak chození v botech po bytě absolutně odmítám.

Datum: 18.01.13 20:27

Tak si rikam,jak je dobre,ze cesi nejsou dobytek a vetsinou se prezouvaji.Nevim proc koukat,co delaji jinde,at si treba chodi v botech i do postele.Jen se nesmi nic prehanet.znala jsem pani,ktera vyzadovala prezuti i na Mikulasovi a certovi.,Pak tam nikdo nechodil.Nebo mela na stole precizne vyzehlene prostirani,ze se to jen tak nekde nevidi a kdyz usedla navsteva ke stolu,tak ho pred nimi uhledne slozila.*smich*

Datum: 18.01.13 20:36

V japonsku by je ani nenapadlo vejít do domu bez přezutí. Představte si, kdyby návštěva omylem šlápla do nějaké msí nastražené "miny", nevšimla si toho a co potom... aromatická atmosféra.

Datum: 18.01.13 21:48

dobrý večer , já si myslím že se tento český zvyk nedá paušalizovat , ale příjde na to jaký tomu ta nebo oná rodina se zachová a bud se zouvá nebo nikoliv. Co týče jmenované země USA, tak to velký omyl že se nezouvají. MOje dcera tam žije již několik let a přestože po ulici toho málo nachodí a nejsou tam nikde psí výkaly do kterých by se mohlo omylem šlápnout, tak jde do domu přes garáž a když přijde do haly tak ona i muž tak i dět ise zouvají a bosy vyjdou schody nahoru a dle chutě si vemou pantofle nebo chodí bosy. Návštěvy to dělají taktéž.A v jiných rodinách se též zouvají , i když jsem zaznamenala jednu pro nás nepochopitelnou skutečnost , děti ve školách se nepřezouvají pouze na tělocvik. si berou tenisky. Jezdím k přátelum do Německa a tam to je podobné , zouvají se ale nedělá jim problém chodit v bytě obutí pokud ještě odcházejí ven.U nás je to zcela jiné. NEumím si představit mit boty ve kterých chodím po místě , kde se plive, jsou psí exkrementy a vůbec nečisto a to nemluvě o blátě a jiném marastu. ...

Datum: 19.01.13 12:24

Také mi to vrtá v hlavě. A pak ještě to, jak v botách si lehne na gauč, vleze do postele. Normální člověk, bez služky, bez pradleny, bez uklízečky. *hej* Dcera byla 2 měsíce v Londýně a paní domácí se velice podivovala nad tím, že u nás máme v každém bytě, v každé domácnosti atomatickou pračku. Sama měla pračku, která zvládala 2 ručníky. Tři už ne. :D

Datum: 19.01.13 18:00

Dobrý den, my chodíme doma v bačkorech a neumím si představit chodit doma v botech. Ve filmech se tomu také vždycky divím, ale tak je to film, jen když si uvědomíte kolik špíny je na ulici, plivance a všechno možné, tak bych do bytu asi nikdy nemohla vlézt v botech vlastně obzvlášť ne v zimě kdy všude na chodníku sůl.. :)

Od: mickeymouse*
Datum: 19.01.13 17:58

Pro hodně lidí jsou boty v bytě tabu, přitom třeba psa kterej se třeba s chutí vyválí v kdejakejch sračkách si vezmou rovnou do postele.

Datum: 19.01.13 18:06

mickeymouse - myslím, že nemáte pravdu... toho psa si všichni nejdřív umejou, než ho pustěj do postele...

co se týče bot - já se přezouvám i v práci, protože mi není příjemné chodit celý den v teplých botách (v zimě) nebo ve střevíčcích na podpatku (v létě) - mám ráda pohodlí, takže i proto chodíme buď bosi (v panelákovém bytě) nebo ve zdravotních pantoflích (na chalupě) - jsou moc pohodlné a nenatahám si domů bláto apod.

doplněno 19.01.13 18:16:

jo a v práci mám pěkné pohodlné sandálky ;)

Od: mickeymouse*
Datum: 20.01.13 12:11

Já myslim, že pes se venčí třikrát denně a třikrát denně psa nikdo nekoupe. Nějakým otřením pacek se nezabrání roznášení bakterií a roztočů kterých má zvíře plný kožich.

Od: krkovicka*
Datum: 19.01.13 19:31
Jestli někdo přijede do cizí země měl by respektovat tamní zvyky.Třeba moje sestřenice žijící v Dublinu.Nemohla svojí narozené dceři píchnout náušnice.Prý je to tam jako u nás kolonizace cikánů...srovnání proč je tomu tak.Prostě co je tady normální za humny už tomu tak není.Doma se zouvam.Chodím bosa-v položkách.Podlahové topení jede přes zimu a v létě studenou je to příjemný.Pouze na chalupě u babičky se nezouvame.Ale taky tam trávíme jen jaroletni sezónu takže obyč sandale a koště na vymeteni hrubé nečistoty.Je tam prkenná podlaha.

Od: mil®
Datum: 19.01.13 19:48

Chodíme doma v pantoflích nebo bosi, ánžto máme v baráku skoro všude koberce.

Datum: 20.01.13 10:35

Dobry den ja chodim naboso proc bych mel mit doma zaparene nohy od bot ,no nevim divny zvyk

Od: vikyn*
Datum: 20.01.13 19:34

Fakt je ten, že jsem znal jednoho a ten chodil doma v holinkách od hnoje a chodil s nima i spát.

Od: oliviaoil*
Datum: 20.01.13 21:02

No, k tomuto tématu asi jen jedno: Ať se u Vás doma návštěva nezouvá! Veškeré bacily, nemoci a plísně se drží na ponožkách (na nohách). Boty jsou oproti holé noze nebo ponožce vcelku "sterilní" (vyjma hovínka na podrážce )

Datum: 20.01.13 21:12

Tak si nebudu ani navstevu zvat domu, ne? Kdyz ma tolik bacilu. *zed*

Rozhodne mi nevadi clovek v ponozkach vice nez clovek v botech z venku, kde je tech bacilu vice.

A ponozky si u me nikdo nezouva.

Od: ruze®
Datum: 03.02.13 17:07

My se doma zuváme a chodíme boso,máme všude koberce.Opravdu si nedovedu představit,jak venku vyšlápnu nechtěně i nějaké ty,slušně řečeno vyplivané sliny,psí hovínka,žvýkačky...a jinej hnus a pak si vlezu v těch botách do bytu! Nehledě na to ,kolik bacilů bych si tam takovýma botama natahala! Je to každého věc,ale já bych z toho asi dostala,,osypky,,! No a nemusíme se přece ve všem ,,opičit,,po USA,no ni? )

Od: sisinka*
Datum: 09.02.13 21:33

Bydlíme v paneláku,podlaha dlažba,pokoje Novilon. Zouváme se již před dveřmi na rohožce.Návštěvu nechám vstoupit dovnitř v botech,a zouvá se tak nějak automaticky sama hned za dveřmi.Chodíme bosi,v ponožkách,někdy v pantoflích-sasankách.Denně přesto setřu podlahu,mám ráda čistoučko a chodit doma v botech mi připadá velice nehygienické.Vždyt jen co je všude plivancu a chrchlancu...no fuj!

Datum: 09.02.13 21:35

po dvoře ano,po domě ne nejsem prase a mam sebeuctu,když si něco pořídím hned to nezničím špinavejma bagánama z venku,to je jak se zeptat jestli spíte v botech*smich*,naposled na vojně a ve službě a postel vystlaná novinama*smich*

Datum: 10.02.13 19:03

Letní návštěvy vítáme na terase, nebo ve stínu pod stromama. Pokud si odskočí na toaletu po dlažbě, dovolíme jim obuv. Považuji za hygieničtější podrážku boty, než lepkavý pot.

V zimě se návštěvy zouvají. Děti a vnoučata mají své vlastní přezůvky a pro ostatní návštěvy mám prací přezůvky. Kdo se nepřezouvá je případná návštěva rychlé lékařské pomoci. Kočička se také nepřezouvá.

Od: abc*
Datum: 10.02.13 22:08

Doma chodím v pantoflích, v botech pouze do dílny.

Datum: 11.02.13 18:20

Dobrý den,

zouvat - nezouvat: tak ani tak to nebude špatně. Když jsem měla v bytě jen lino, návštěvy se nepřezouvaly, pokud samy nechtěly. Jinak jsem se spoléhala na jejich inteligenci - pokud pršelo, sněžilo, zuly se automaticky vždy. Běžné nečistoty vyřešil kyblík a hadr se smetákem. U koberců tak benevoletní bych asi nebyla.

Na návštěvách/ S návštěvami bývají jiné problémy. Co dělat s chudáky, kteří mají místo nohou chemičky na výrobu bojového plynu? Ideální by bylo, když se vyzují, aby si donesli vlastní ponožky. Jenže tohle mohu doporučit leda svým a dobrým známým - ti se neurazí - nejsem si jistá, zda by to přijali dobře ti ostatní.

Ad přezůvky: ano, leč čisté a neroztrhané! Na některých návštěvách zůstávám v ponožkách nebo naboso, než abych si je obula. Obvykle komentováno pozdviženým obočím: rodině tyto papuče sloužily věrně deset let a mně nestačí?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.