Podat na FU darovací dan?

Od: Datum: 17.01.13 11:02 odpovědí: 4 změna: 17.01.13 13:47

Dobry den,

Otec prevedl na mne( na syna) rodinny dum. Udelaly jsme to pomoci darovaci smlouvy, tedy bezuplatny prevod. Ted jsem zapsany v katastru nemovitosti jako vlastnik a chtel bych se zeptat, jestli musim podat na financni urad Darovací dan. Vim ze se nic neplati, jelikoz podle § 19ods.3 jsem od dane osvobozen , ale jestli musim vyplnit papiry pro financak. Dekuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.01.13 11:12

Není potřeba podat daňové přiznání, jde o převod mezi osobami v ´I. skupině´...

doplněno 17.01.13 13:53:

To Tesyk: OK - ale daň z nemovitosti nesouvisí s daní darovací - od které je jednak osvobozen a jednak ani nemusí podávat přiznání (tudíž, třeba, nepotřebuje odhad)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 13:47

Nebude sice platit dědickou daň , ale musí se přihlásit do 31.1. k platbě daně z nemovitosti. Tím si FÚ uzavře původního majitele a složenku, někdy v květnu, pošle již na nového. Včera jsem to právě také absolvoval.

doplněno 17.01.13 13:48:

oprava: darovací daň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 12:54
avatar

podle mě byste měl vyplnit přiznání k dani z nemovitosti, aby na Vás potom chodila složenka o její zaplacení. Teď asi nejspíš chodí rodičům. Nejedná se ročně o horentní sumu, ikdyž záleží na velikosti nemovitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kukol
Datum: 17.01.13 13:02

Priznani k dani z nemovitosti jsem zrovinka vcera vyplnil pomoci programu z internetu, vytiskl a zitra se ho chystam odevzdat. Dekuji za pomoc.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.