Mechanický špunt v umyvadle čím namazat

Od: Datum: 17.01.13 06:53 odpovědí: 9 změna: 17.01.13 18:37

Dobrý den

Mám umyvadlo s mechanickým špuntem.Je to špunt součástí umyvadla který zmáčknete uzavře odtok ,zmáčknete znovu vyskočí a voda odtéká.Každý to určitě zná.Nám bohužel občas nevyskočí zpět pak je to nervový boj,včera už jsem musela rozebrat i sifon.Myslím že mechanismus špuntový by stačilo jen něčím namazat.Jen nevím čím.Je to přeci jen stále ve vodě a vlhku.Mužete mi něco poradit?Mám tu třeba silikonový spray,vazelínu,atd..

dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw*
Datum: 17.01.13 07:59

Namazato to pujde v podstate cimkoliv co je mastne. Zkusil bych napoprve vazelinu. Uvidite, jak casto bude treba premaznout. POkud obcas nasypete do umyvadla krtka, tak pote taky namazat.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 17.01.13 13:10

Zaujal me ten system ucpavani odpadu. Jeste jsem ho nevidel. Chtel jsem se podivat po ruznych internetovych prodejnach, jak to vlastne vypada, ale nic jsem nenasel :( Jenom tohle.

Nemate odkaz na misto, kde to prodavaji nebo kde se o tom da vice docist?

Datum: 17.01.13 15:12
Ten špunt používám už delší čas, když začal drhnout, vybral jsem ho komplet z umyvadla a namočil do octa. Po rozpuštění usazeného vodního kamene funguje opět bez zadrhávání. Mazadla časem teplá voda smyje.
doplněno 17.01.13 15:16: Já ho koupil kdysi v Hornbachu, ale od té doby jsem ho viděl ve více prodejnách sanity nebo vodařiny.

Od: anetta
Datum: 17.01.13 15:50

Ten špunt a celý systém už byl a je součástí umyvadla.Přikládám foto které je trochu nečitelné a vše je vlhké tak to vypadá divně.Na fotce je vidět stříbrná poklička která se našroubuje na "systém" který kouká z otvoru.Myslím že problém je ten "systém" .Tomu se právě nechce občas vyskočit i ted když je poklička odšoubovaná.Takže "systém" se zmáčkně (i s pokličkou) otvor se uzavře na další zmáčknutí má systém zase vyskočit a otevřít."Systém" zlobí už od začátku zkusím to černé prostříkat silikonový sprayem.

Datum: 17.01.13 16:30

Do tohohle systemu se bohuzel dostava vsechen bordel, ktery se splachne do umyvadla, pak se tam naplavi i vlasy, prijede nejaka navsteva, je zvedava, co to je, zmackne to a je na svete problem. Pokud se to nepouziva porad, tak je to dost zaneseny, je potreba obcas vysroubovat tu poklicku, vytahat vlasy, rozhybat vnitrek, pokud clovek porad nenamaci a nepere v umyvadle kapesniky a neprepira si ruzny hadriky denni potreby, tak je to spis jenom pro paradu. Snazim se vyhybat montazi tehle novot.

Od: anetta
Datum: 17.01.13 17:50

Máte pravdu! Dnes už vím a to platí pro všechny věci ve všech oborech že není nad jednoduchou obyčejnou věc.Zlatý "prostý" gumový špunt..

Pro příště jsem ponaučená nikdy žádnou vymoženost a super novinku už nekoupím,ted už s tím nic neudělám..

dík

Datum: 17.01.13 18:37
Proc byste s tim nic neudelala? To vymontujte a dejte si tam normalni odpad. :) Nepredpokladam, ze ta soucasna vypust je tam nejak natvrvalo nalisovana z vyroby. Spise je to jen vsechno poradne utazene a mozna jeste prilepene.

Od: dahol*
Datum: 17.01.13 17:26

nemáte tam náhodou něco takového: http://www.sanita.cz/zbozi/43…lova-vypust-Click-Clack-chrom Nevím, jestli by nebylo jednodužší to celý vyměnit za nový kus

Datum: 17.01.13 18:35
Uz jsem tady o tech klik-klakach psal vyse.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.