Jaký použít materiál na parozábranu

Od: Datum: 16.01.13 16:31 odpovědí: 2 změna: 17.01.13 09:26

Dobrý den,

strávil jsem poslední týdny volného času studováním nejen místné diskuse ohledně konstrukcí SDK, izolací a parozábran. Nosné konstrukce SDK mám již hotové, nyní ukládáme minerální izolace (160 + 100 mm).

V příštím měsící mne čeká lepení parozábrany a k ní se váže i má otázka. Parozábarana bude umístěna přímo na CD profilech, tudíž bude po připevnění SDK proražena vruty. K tomuto účelu jsem zakoupil (nutno podotknout pekelně drahou ) JUTADACH TPK Super, kterou hodlám nalepit na všechny CD profily v podkroví, aby při proděravění parozábrany byla co nejměně snížena její tesnost. Vím že to nevyjde nejlevněni, ale jistota je jistota.

Chci se proto zeptat, kam se přesně tato páska lepí - jestli na holý CD profil a na ni teprve parozábrana, nebo nejprve na CD parozábrana a až na ni Jutadach TPK Super?

Další otázka směřuje na parozábarnu. Po doporučení jsme koupil Gutta Gutafol DS Alu. Dočetl jsem se ale, že na můj systém uchycení (s proděravením) jsou velmi dobrí parozábrany Jutafol N 170 Al. Bude při použití pariotěsky Guttafol velký rozdíl v těsnosti ve srovnání s Jutafolem?

Děkuji za odpovědi.

Jan Pokorný


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.13 18:26
avatar

Dobrý den ane Pokorný.

Koukněte na fotky pana Standy. To je pečlivka detailista, profík a šikulka...zvláště na poslední fotky. Tam uvidíte (ještě tam nejsou) že pásky lepí až nakonec před sádrokartonem.

CD, parotěska a pak teprve pásky.

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…Juta_obrazky/#folie_na_CD.jpg

doplněno 17.01.13 15:27: Dobrý den,pane Pokorný, jelikož neznám hodnoty Guttafol DS ALU, nemůžu je porovnat s Jutafolem.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: janpokorny
Datum: 17.01.13 09:26

Děkuji moc za odkaz. Takto jsem si to nějak představoval Jen se ještě zeptám, zda bude dostačovat parozábrana Gutta Guttafol DS ALU, nebo mám raději zakoupit Jutafol 150/170.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.