3. fáz. asyn. motor/porucha

Od: Datum: 16.01.13 09:51 odpovědí: 3 změna: 16.01.13 10:44

Zdravím všechny, nejsem schopen přijít na jednu příčinu, jedné závady a proto se obracím zde, jedna se o výše uvedený motor, který bezproblému fungoval dokud nepřízpůsobivý spoluobčané v okolí místa kde je motor, někde "něco" nezničily a nepřerušily, tak dodávky proudu na několik hodin... potom jeden den šla jen jedna fáze, druhý den dvě a ted když, už jedou všechny 3 f. tak se chová motor jako by jel jen na 2 fázích... čili drnčí a netočíse... napadlo mě jestli tu poruchu způsobenou cigánama někdo nevyřešil tak, že někde dal klemu mezi dvěma fázemi, tak aby fungovali zasuvky a podob., protože jsem to prošel až k hodinám a vše je v pořádku... potom nechapu jak, se toto muže dít... díky za pomoc...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.13 10:02

Pokud se motor rozeběhne sám, aniž by jste mu musel pomáhat, tak je napájen všemi třemi fázemi.

Pokud se sám nerozeběhne a musíte mu pomoct, tak jdou jen dvě fáze. Nicméně po manuálním roztočení se chytí a poběží už sám, byť s menším momentem.

Pokud motor ani nehlesne a nepohne se, jde do něj jen jedna fáze.

Může být shodou okolností motor také vadný.

Vzhledem k úrovni vašeho dotazu předpokládám, že jste laik. Zkontrolujte pojistky, ujistěte se, že máte opravdu k dispozici všechny tři fáze a pokud problém bude přetrvávat, obraťte se na elektrikáře.

Tady bychom se uradili do bezvědomí.

Jestli si někdoze sousedctví vypomáhal tím, že překlenul jednu fázi na druhou, aby měl energii v době výpadku jedné z fází, nemá to na váš motor vliv.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 16.01.13 10:29

Tady jde jen spekulovat. Fáze sice mohou být, ale jaké je napětí? Že by ti odbrorníci pustili třeba dvě fáze stejné? A co se tak podívat na svorkovnici motoru? Zkusit zavolat na poruchovou službičku, zda neví o nějaké poruše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 10:44
avatar

Změřte si napětí mezi vázemi, bude-li mezi každou fází 400 voltů, tak teorie o klemě mezi fázemi odpadá. Též si na svorkovnici motoru můžete změřit sled fází. POpřípadě na odpojeném motoru změřte stav vynutí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.