Společný balkon na patře

Od: Datum: 15.01.13 14:14 odpovědí: 5 změna: 16.01.13 09:30

Ahoj,

máme tento problém, před rokem jsem dostal od národního výboru byt za který platím nájem a k bytu patří společný balkon. Na každém patře v domě je balkon, který mají na patře společný 4 byty. Já jsem doposud nedostal klíč od balkonu. Obrátil jsem se na sousedy na patře, ale ti mi odmítli půjčit klíč, abych si nechal udělat kopii. Tak jsem se obrátil na bytové družstvo a tam mě paní odkázala, ať si prý sdílím balkon se 4. patrem ( my máme byt ve 3.p ), klíč mi nedala a nájemníci na 4.p mi odmítli klíč poskytnout.

Nevím, kam se obrátit s takovou na oko banální záležitostí, ale pro mě zdánlivě neřešitelnou situací.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.13 14:26
avatar

Písemně sdělte bytovému družstvu že žádáte snížení nájemného z důvodu nemožného využití společných prostor. Nebo si to snižte sám a jim to jen oznamte. Uvidíte jaké se začnou dít věci. A příště nám nelžete. Národní výbor před rokem? Odkud jste, z Kuby?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: najemcemilda
Datum: 15.01.13 15:18

Proč bych Vám lhal, tak jsem to špatně nazval, dobře, tedy radnice města.

Psal jsem bytovému družstvu o tomhle problému a nebylo mi odepsáno. To, že tam napíši něco o snižování nájmu mi nepomůže, když mi ta suma každý měsíc odchází z účtu, spíše si řeknou, že jsem bzzzz , napíší mi dluh na nájemném a špíše mi na tohle už neodepíší vůbec.

Ringo, tahle rada není příliš chytrá. To jste mi nepomohl, stejně, jako mi nepomohli na bytovém družstvu

Datum: 15.01.13 15:24
avatar

Tak to prostě stopněte! To snad není problém. Děláte jakoby to za vás platil stroj. Máte nárok obývat společné prostory a pokud vám to nikdo nehodlá umožnit, tak prostě neplaťte, nebo plaťte méně! Pokud se budete jen někoho doprošovat, ničeho nedocílíte. Já měl ten samý problém /jen s tím rozdílem, že byt je v osobním vlastnictví/. Sušárnu užíval bývalý domovník a nebyla s nikým řeč. Nájemníci se báli a nikdo s tím nechtěl nic dělat. Stopl jsem platbu a za týden mi ťukali s klíčem na dveře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 15:51
avatar

Nejdříve se pokusím rozplést vztahy.

Jste nájemníkem městského bytu. Bytové družstvo se pravděpodobně za úplatu stará o vše, co s byty souvisí. O opravy, o administrativu související s nájmy.

Byt patří městu, město spravují úředníci městského úřadu a volená samospráva.

Úředníci MěÚ pracují v různých odborech. Zjistěte si, jak se jmenuje ve vašem městě ten, pod který spadá městský majetek (mimo jiné byty). Někde přímo pod finanční odbor, někde pod odbor rozvoje a majetku města. To může být v každém městě jinak.

Zjistěte si, kdo je vedoucím tohoto odboru.

Starosta a místostarosta se sice tak trochu starají o všechno, ale příslušné odbory mají rozděleny. Zjistěte si, kdo z nich má v kompetenci odbor - viz výše.

Napište starostovi (místostarostovi) dopis, vedoucímu odboru pošlete jeho kopii a popište situaci. Stěžujte si na pracovnici bytového družstva.

Nebudou mít radost, ale když se tato banální situace nevyřešila u té organizace, která za vše, co s byty souvisí, bere peníze, jsou na řadě oni, aby řešili.

Máte právo na užívání balkonu ve svém patře, nedejte se odbýt.

Pokud jste výřečný, můžete to všechno sdělit na nejbližším jednání městského zastupitelstva (a trvat na zápisu). Pokud výřečný nejste, raději písemně.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: najemnikmilda
Datum: 16.01.13 09:30

Dobře, zkusím tuto písemnou formu aplikovat a uvidím, snad se ledy prolomí. Děkuji účastníkům debaty.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.