Kolísání teploty radiátorů

Od: Datum: 15.01.13 08:14 odpovědí: 5 změna: 15.01.13 20:00

ze zajímavosti bych se chtěl zeptat, co je příčinou kolísání teploty radiátorů. Při zvýšení teploty na teplotu požadovanou kdy tělesa hřejí vysokou teplotou, se během vyhřívání, kdy jěště místnost s termostatem není vytopena, jsou najednou radiatory vlažné (teplé) a naopak. Proč tělesa netopí na 100% do požadované teploty na termostatu? Jen doplním, kondenzační kotel. staré litinové topení, trubky. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.13 09:40

Kotel natopí na požadovanou teplotu vody a v momentě, kdy i minimální výkon kotle tuto teplotu o nějaký ten stupeň přesáhne vypne a systémem poté po nějakou dobu cirkuluje voda nedotápěná. Po určité době kotel zase sepne a dotápí zase do chvíle, kdy nastane výše zmíněná situace. Důvodem tohoto opatření je, že kotli nedělá příliš dobře časté zapalování a navíc se každým zapalováním zvyšuje spotřeba plynu... Doba této přestávky bývá většinou několik minut (cca 3-5)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 10:28

To vypinani podle kotloveho termostatu, kdy pri nahrati vypne a po klesnuti zase zapne a to dela az do okamziku vypnuti pokojovym termostatem by si nemel ani postrehnout, je tam rozdil par stupnu, kdysi davno byly termostaty s diferenci kolem 20°C, tam uz by to slo, ale dneska je to i kolem 5°C a to uz ani rukou nepoznas. Ale pokud mas uz inteligentni ovladani kotle, ktere ovlivnuje i k nemu dodavany pokojovy termostat treba vyrobcem, tak ten termostat uz kotli rekne, ze se blizi koncova teplota, nastavena na termostatu a kotel snizi vykon a uz jenom lehce dotapi-udrzuje pri malem plameni teplotu otopne vody na nizsi teplote, aby nemusel pokazde zapalovat a pritom aby se udrzovala teplota v mistnosti, proto je pak radiator uz jenom vlazny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.01.13 12:37

Pravděpodobně máte nastaven větší výkon kotle, takže ho radiátory nestačí vyzářit. Jinak po vytopení místnosti by měl kotel modulovat, takže se přizpůsobí tepelné ztrátě a topí jen na výkon který je potřeba k udržení teploty. Tím odpadne cyklování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 15:52
avatar

Nám také kotel takto zapínal vypínal. Přivolaný opravář nastavil jen čerpadlo v kotli na vyší otáčky a závada zmizela.Důvod? Při nízkých otáčkách čepadla se nestačil chladit kotel ze spátečky UT a ochrana ho proti přehřáti vypínala,při schlazení paz zase zapla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pint
Datum: 15.01.13 20:00

Děkuji za odpovědi a vysvětlení

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.