Tekoucí kotel

Od: Datum: 14.01.13 13:38 odpovědí: 8 změna: 14.01.13 16:06

Prosím o radu:

Včera jsme zjistili, e před zatopením byl mokrý popel v kotli na tuhá paliva (strarý dělaný kotel na tuhá paliva)

Rekonstruovat celý dům včetně otopného systému vak budeme a na jaře.

Zatím ten kotel moc neteče, ale předpokládám, e je vevnitř prorezivělý a zavařit to u nepůjde. Existuje nějaký přípravek, který by se dal nalít do kotle, aby to improvizovaně na nějakou dobu utěsnil?

Můete mi napsat jaký přípravek?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 14.01.13 13:43

No lejou tam vodní sklo, ale nedělá to asi dobře čerpadlu a ventilům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ro*
Datum: 14.01.13 13:49

Děkuji za radu.

Problém s ventily by mi nevadil, budeme to na jaře ve úplně předělávat, protřebuji jen něco imrpovizorního do léta.

Větí problém je v tom, e otopný systém nemá čerpadlo, kdy naleju vodní sklo přes expanzkou, dostane se vůbec a do toho kotle? :(

Od: jirbar*
Datum: 14.01.13 14:17

To "mokro" jetě nemusí být únik vody, ale jenom rosení. Snad by se to mělo poznat na stavu expanzky. A se částečně "vyprázdní" , případně trochu odpustit a pak zkusit to vodní sklo a dopustit expanzku. Mělo by to "zatáhnout" mikroskopické trhliny. S kotlem radi nehýbat jedině při výměně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 13:59

Z vlastních zkueností Vám mohu odpovědět e nic takového neexistuje. Doporučuju výměnu kotle , ostatní rekonstrukci si můete nechat na to jaro. Zavařit si to můete nechat zkusit ale počítejte s tím e Vás to bude něco stát a není záruka e se to povede.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 14.01.13 14:20

Naděje umírá poslední zkuste toto - kupte 5 litrů vodního skla, půjčte si někde od ikovných topenářu speciální pumpu, Nejdříve zastavte v celém bytě vechny radiátory a to úplně!, nechte otevřen pouze jeden, který je nejblí kotli(můe tol být i kombinovaný bojler). Nasaďte pumpu na napoutěcí ventil na kotli, natlačte tam těch 5 litrů a zatopte v kotli. Teplotu kotle vyeňte alespoň na 80 stup. C, lepí je i víc a nechte zapnuté čerpadlo, aby se nápln několikrát protočila v tomto malém okruhu. Pokud to nemáte moc, tak Vám to pomůe, někomu jede kotel i 3 roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.01.13 14:36

Systém nemá čerpadlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyo*
Datum: 14.01.13 16:06

Jirbar -nevadí, o to to delí dobu "protápějte" a uvidíte, e je horká zpátečka. Pak můete postupně otvárat radiátory, osobny bych to nechal cca 30 minut+-, důleité je, aby jste nepřehnal tu teplotu, nevím jaký máte kotel a jak Vám to funguje, to u si poradíte. Nevím zda máte expansku uzavřenou nebo ji máte nahoře jako tzv. otevřenou, v případě uzavřené expansky je nutné sníit tlak, cca na 0,6.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 14.01.13 14:20

Čei jsou velmi zdatní kutilové. Nejlépe sehnat nějakého penzistu. pro kterého to byl denní chleba. Po domácku dělaný kotel je větinou vude dobře přístupný, na rozdíl od mnohých dneních továrních výrobků, které jsou přímo úmyslně zkonstruované tak, aby byly neopravitelné, a musely se koupit nové.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.