Topení CU nebo TH press

Od: Datum: 13.01.13 09:14 odpovědí: 5 změna: 13.01.13 20:52

Dobrý den, nechal jsem si udělat cenovou nabídku na nové rozvody topení v části RD, Jedna z firem mě udělala variantu v cu a dále mě nabídla variantu v provedení systémem TH press, který vyel cca o 10 % levněji. Nevím zda systém TH press nemá velkou roztanost, rozvody budou vedeny v konstrukci podlahy. Na technickém provedení jsem se jetě nedomlouval, nyní máme hotové podkladní betony tl. cca 10 cm na něj přijde cca 10 cm polystyrénu a 7 cm betonu. Nové rozvody budou vedeny někde ve vrstvé polystyrén, nebo beton. Poradí mě někdo jestli je tento systém TH press vhodný?

Děkuji Veselý


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.13 09:26

Osobně bych volil klasiku CU. Obzvlá, kdy těch radiátorů bude jen pár kusů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 11:23
avatar
Koukám na internet co to je th press ale nic mi nevyskočilo. Pokud se jedná o rozvod v plastu tak můu uvést pozitiva z vlastní domácností. Así před 20 letyjsem rekonstruoval barák a abych uetřil dělal jsem si sám i topení. InstalPlast jsem si tenkrát vyzkouel při rekonstrukci vodovodu a práce s ním byla tak jednoduchá e jsem ve stejném materiálu rozvedl i topení. Do dneka jsem toho rozhodnutí ani jednou nelitoval. Plastové trubky mají mení tepelné ztráty, nezarůstají, nepřenáí rezonační zvuky a ikovný člověk si to udělá sám. Tam kde je vedení ve zdi nebo podlaze se ani nemusí řeit dilatace ani určitá plasticita která při vedení po zdi zaviní prohýbání trubek anepůsobí esteticky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.01.13 11:55

TH pres je technologie montáe mědi. Místo ohřívání a cínu se pouívá spec.koncovek, které se lisují s O-kroukem kolem trubky. Do země bych el spí do klasiky, s těmi O-krouky nejsou mnohaleté zkuenosti, aby někdo mohl říct, e to za 25 let nezpuchří a nezačne kapat, tak dlouho to vymylený není.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vesely
Datum: 13.01.13 14:52

Děkuji vem za rady. To jsem si myslel, e to je nějaká novinkase kterou nejsou zkuenosti, nejspí s tím mnoho topenářů ani nedělá.

Od: hop®
Datum: 13.01.13 20:52
avatar

Technologie lisované mědi nebo uhlíkové oceli je tzv. Profipress, ovem souhlasím s tím, e to není jetě ověřené časem. Navíc tvarovky jsou přiblině 10x draí ne pro klasickou letovanou měď.

Výe zmiňovaný TH press je dle mého názoru nějaký systém obdobný Al-Pexu, ovem podrobnosti neznám a zkuenoati nemám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.