Vlhká podlaha

Od: Datum: 12.01.13 10:46 odpovědí: 14 změna: 24.01.13 15:09

Dobrý den

Můžete mi pomoct s odstraněním vlkosti na podlaze? Pokoj je zvenku zaizolován polystyrenem a je vyměněno okno za nové plastové.Zaklady jsou zaizolovany stryrodurem a nopovou folii cca 50 cm pod terén. V zimním období se začala na podlaze srážet voda a ta vzliná do stěn. Vytrhal jsem novou palubkovou podlahu i starou dřevěnou a ipu. U venkovních stěn jsem pod beton dal drenáž, a nově natřel tekutou lepenkou celou podlahu. letoz v zimě se opet na ipě začala sražet voda cca do půl metru kolem radiatoru.Pomuže dat na podlahu 3cm polystyren a na to osb desku? Vic nemužu podlahu zvedat mám 2,1m do stropu nebo začne vlhkost opět stoupat do stěn? Děkuji za každou radu jsem už dost bezradny.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 10:56

Větráte dostatečně? V zimě se často zapomíná pravidelně větrat. Je logické, že v létě tam vlhkost nemáte, protože máte otevřená okna. Teď v zimě, jsou okna zavřená a ještě máte plastová, která opravdu těsní. Pokud máte doma hodně květin, a ještě tam třeba máte v pokoji sušák a sušíte tam prádlo, je logické, že tam máte velkou vlhkost. Je třeba určitě 5x denně na 5-10 minut otevřít všechna okna a pořádně vyvětrat. A pokud je máte zamlžená, tak utřít papírovým utěrkami.

Ohodnoceno: 0x

Od: mata124
Datum: 12.01.13 10:59

Větrame je tam skoro permanentrně otevřena větračka a pokoj jelikož je tam jen tekuta lepenka misto podlahy, neobydlen a prázdný.

Od: ben®
Datum: 12.01.13 11:07

Dobrý den, tak větrání je základ - tedy proudění vzduchu. A plastová okna mají možnost nastavit mikroventilaci. To je poloha mezi zcela zavřeno (na doraz) a otevřeno. Vznikne tím mezírka, která stačí pro ventilaci a odvod vzdušné vlhkosti. Zdravím!

doplněno 12.01.13 11:13:

Psal jsem svůj příspěvek v době, kdy jste upřesnil problém - není to tedy řešení.

Od: rv
Datum: 12.01.13 11:38

Podlaha je chladnější (asi nemáte izolaci pod podlahou a tak se ochlazuje od zeminy) než je rosný bod a pokud to tak bude, nic se nezmění. Takže buď zvýšit rosný bod (třeba větráním), nebo zvednout teplotu ploch, které jsou v kontaktu se vzduchem v pokoji (tedy ke kterým proniká vlhkost).

Datum: 12.01.13 12:25

větrame jak to jen jde a podlaha je dost studená.Vic větrat už nechc,i jelikož v pokoji je ted jen 18 stupnů. Jen mám strach, že pokud dám polystyren na podlahu tak pod ním se bude pořad držet vlhkost a že postupně půjde do stěn.

Od: rv
Datum: 12.01.13 18:55

S tím polystyrénem máte asi pravdu, podlaha pod ním vystydne ještě víc a vzduch z místnosti se tam dostane. Zkusil bych alespoň větrat ne v této místnosti, ale někde jinde. Idea je, že je jedno, kudy vlhkost z baráku dostanete a zároveň zabráníte, aby při větrání studený vzduch "stékal" na podlahu a dále ji ochlazoval.

Datum: 21.01.13 15:44

Dobry den ten nater tekutou lepenkou nebyl nejlepsi vlhkost nemela jinou moznost nez se sirit stenami tohle ani polystyren nevyresi prvne je treba hledat duvod vlhkosti vypada to ze to jde nekde od zakladu tezko rict pomohlo by foto venkovni izolace a pokoje

Datum: 21.01.13 20:12

Máte funkční hydroizolaci v podlaze a ve stěnách?

Datum: 22.01.13 15:09

Dobry den vcera jsem cetl zajimavy clanek na internetu odvetrani podlah pomoci drenaznich hadic ,ty hahice byly vedene v podlaze mistnosti po cele plose , zasypany nejakym sterkem na tm byla izolace pak folie a beton ,ty drenazni hadice byly vyvedeny skrz fasadu ,nebo d komina ,zalezelo podle vlhksti stavby. Mozna t neni zadna novinka ale zajimavy napad ,ja to videl poprve

Datum: 22.01.13 15:12

Mili, žádná novinka, ale v popisu Vám chybí tepelná izolace. Bez toho Vám nohy umrznou..

Datum: 22.01.13 15:15

Mam ji tam jen jsem nenapsal tepelna ale dik clovek se furt uci

Od: asd*
Datum: 22.01.13 16:39

odvětrávaná podlaha - viz tvarovky igloo nebo Solido. Odspoda to je odvětrávaná dutina, beton, hydroizolace, tepelná izolace, podlaha.

Pokud je příčina kondenzace na chladné podlaze a teplota/ vlhkost v místnosti jsou normální, tak pomůže jen tepelná izolace pod podlahou = vybourat a znova, pokud budova není dobře izolovaná od zemní vlhkosti, tak doporučuju udělat odvětrávanou podlahu

Datum: 22.01.13 21:07

vanuDrenáže jsem už zasekaljak z venku budovy tak i kolem obvodovych zdi uvnitř. což pomohlo a dokud nebyla podlaha natřená lepenkou tak bylo sucho. Ohledně vysekaní původního betonu a nové podlahy i s izolaci, nejsem si zcela jist jestli by to pomohlo. Na jedné straně stěny je ted polaha už 30cm utopená pod urovní a kopat níže znamena opět zvětšovat vanu izolace ipy

Děkuji za rady Mám už dva tydny položeny polystyren na ipě a ipa i polysyren je prozatím suchy tak uvidíme přiští tyden dám osb desky a zase budu zkoumat

Od: asd*
Datum: 24.01.13 15:09

To je špatně - IPA uzavírá podloží = vlhkost podloží stoupne a jde do stěn (pokud není dokonalá hydrizolace stěn.

Drenáž jen podél zdí je prakticky na nic, spočítejte si odvětrávanou plochu a porovnejte pokud se odvětrává celá plocha místnosti.

Odvětrávaná dutina pod celou plochou místnosti, hydroizolace je až nad dutinou = odvětrává se vlhkost z podloží.

Pokud to je suché, tak by to mělo fungovat. Pozor ale, pokud není vana z IPY napojená na hydroizolaci stěn, tak začnou vlhnout stěny (vlhkost z podloží). Drenáž podél stěn moc velký účinek nemá, spíš je to jen placebo..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.