Stavba plotu a územní plán

Od: Datum: 11.01.13 14:19 odpovědí: 2 změna: 11.01.13 15:44

Dobrý den,

podal jsem žádost o územní souhlas na stavbu plotu 160cm jen pletivo nezděný.

Z st. úřadu mi paní sdělila, že přilehlá strana pozemku k silnici, která je trochu utopená pod svahem, nemůže být oplocena na hranici, ale že si mám plot posunout o 5metrů na svůj pozemek, že se má rozšiřovat dle územního plánu silnice.

Prodávající mi toto však neřekl. Navíc rozšířená by měla 11 metrů šířku, a za 20 metrů by stejně musela být dála v původním profilu , protože tam už stojí domy.

Prý je to stále můj pozemek můžu tam "hospodařit", ale nesmím ho oplotit z 1009 m2 mám pryč 160m2

Na dotaz kdy to budou dělat-neví jestli měsíce nebo 5 let... kdo-taky neví... jiné podrobné plány neexistují ani projekt apod.

zda to prostě nemohou ten svah jen vyzdít což by úplně stačilo na rozšíření profilu -taky neví

Je to cesta přímo ve vesnici, kde nikde nejsou ani chodníky a ašířka cest je všude s bídou 3-4 metry

To že to mám posunout zrovna 5 metrů tak spočítala jen odhadem dle pravítka z obrázku úz. plánu.

Uvažuji že to stejně oplotím tak jak mi pozemek patří a pak se to holt předělá, protože přesné míry nejsou tak se může stát, že s tím pak stejně budu muse hýbat ať tím nebo tím směrem...Souhlas mi dá, ale překreslila to tím svým odhadem ...Nemohou z toho pak být nějaké pokuty? Co byste udělali Vy?

Děkuji Jakub


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 11.01.13 14:40

Nepříjemnosti můžete mít i když plot postavíte dle odhadu pracovnice ... vždy se mohou vyskytnout problémy. Když bude st. úřad moc trucovat a někdo vás napráská a nebo úřednice pojede zrovna kolem vás, tak max. vám nechá stavbu odstranit. Tvrdila bych, že jsem jí špatně rozumněla a že jsem její výklad pochopila tak, že až se bude dělat nová cesta, tak uhnu s plotem.*smich*

Já bych postavila plot na hranici mého pozemku. Až se na několik let někdo rozhoupá, tak drátěný plot už možná bude mít životnost za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 11.01.13 15:44
Šíři pozemní komunikace řeší zák. č. 13/97 § 10, vyhl. 501/2006 § 20 - 22, a její novela z roku 2011 § 22, ČSN 736110 projektování komunikací. Vyhláška o obecných požadavcích na využívání území 501/2006 Sb. §22 Pozemky veřejných prostranství citace:

Nejmenší šířka veřejného prostranství, jehož součástí je pozemní komunikace zpřístupňující pozemek bytového domu, je 12 m. Při jednosměrném provozu lze tuto šířku snížit až na 10,5 m.Nejmenší šířka veřejného prostranství, jehož součástí je pozemní komunikace zpřístupňující pozemek rodinného domu, je 8 m. Při jednosměrném provozu lze tuto šířku snížit až na 6,5 m.Součástí veřejného prostranství vymezeného podle odstavců 1 a 2 je nejméně jeden pruh vyhrazený pro pěší v minimální šířce 2 m umožňující bezbariérové užívání.Pozemky veřejných prostranství určených k užívání osobami uvedenými v §2 odst. 2 písm. e) stavebního zákona se v zastavitelných plochách vymezují o minimální rozloze 500 m2 a minimální šířce 10 m ve vzájemných docházkových vzdálenostech 300 m. V odůvodněných případech se vymezují o minimální rozloze 1 000 m2 ve vzájemných docházkových vzdálenostech 600 m. Do této rozlohy se nezapočítává dopravní prostor místní komunikace určený pro odstavování a pohyb motorových vozidel. Tyto pozemky mohou být nahrazeny částmi veřejně přístupných pozemků staveb občanského vybavení v ... -Řešila bych to tím způsobem, že bych se inforamovala na odboru dopravy.městského úřadu. K výstavbě plotu je zapotřebí písemný dokument tzv. územní souhlas" st. úřadu, který by neměl být v rozporu s vyjádřením odboru dopravy. V případě, že by plot v budoucnu nevyhoval, jeho přestavbu by platila obec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.