Pronajímání družstevního bytu

Od: Datum: 10.01.13 06:01 odpovědí: 6 změna: 10.01.13 13:56

Chci koupit družstevní byt za účelem následného pronájmu. Čeho se mohu obávat od družstva? Je možné, že to nepovolí? Může majitel družstevního bytu o něj přijít, třeba ze závisti, rozhodnutím rady družstva? Děkuji za všechny odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 06:18
avatar

nejdřív než koupíte radím podívat se do stanov družstva co tam o tom píšou a budete chytřejší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 06:59
avatar

obvykle s tím družstvo nemá problém, ale je potřeba jim nahlásit, že je byt využíván jinými osobami (pronajímán). O byt byste přijít neměl. Obvykle postačuje se řídit stanovami družstva (jež Vám předají) a domovním řádem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivik®
Datum: 10.01.13 08:08
avatar

Družstevní byt nelze koupit, pouze převést členství v družstvu na konkrétní byt na sebe...Byt bude stále vlastnictvím družstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 08:23
avatar

Družstevní byt by měl primárně sloužit k bydlení člena družstva. Vy, jako členka družstva, budete mít s družstvem uzavřenou nájemní smlouvu, s další osobou byste tedy musela uzavřít nikoli nájemní, nýbrž podnájemní smlouvu. Ta musí být ze zákona písemná a nelze ji uzavřít bez souhlasu majitele, v tomto případě družstva. Každé družstvo má ve stanovavách uvedeno, za jakých podmínek lze byt podnajímat. Porušení těchto podmínek je u některých družstev jeden z důvodů k vypovězení nájemní smlouvy, nájemce o byt v takovém případě může dokonce přijít. A nikoli ze závisti, ale pro porušení pravidel, k jejichž dodržování se se vstupem do družstva zavážete.

Chcete-li si byt pořídit jako investici, kupte si nějaký byt do vlastnictví, pak vás nikdo nemůže omezovat..


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 10:07
avatar

Většinou se nájemci družstevních bytů snaží byt prodat za podstatně nižší cenu,než by stál byt ve vlastnictví.Proto občas najdou kupce.Může se ale stát,že družstvo se dostane do platebních problémů a byt prodá,protože podle něj je byt bez nájemce.Budete třeba muset byt zaplatit ještě jednou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 10.01.13 13:56

Také máme v družstevním bytě podnájemníky. Družstvo na toto má svůj vlastní předtisk, kde jsou všechna nacionále o bytu, nájemci a podnájemníkovi, dále důvod proč byt pronajímáme - zde píšeme přílišná vzdálenost do zaměstnání. V tomto dokumentu je ještě vedle podpisů uvedených osob zapotřebí souhlas domovníka. Povolení k pronájmu se u našeho družstva vystavuje nejdéla na pět let. Platí se za něj 600 Kč. Takže jestli podnájemník skončí dříve, tak se celý obřad pochopitelně opakuje. Nájemné družstvu samozřejmně platíme my a i zálohy na elektřinu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.