Omítka na betonový strop

Od: Datum: 06.01.13 17:42 odpovědí: 11 změna: 20.01.13 11:38

Zdravím,

Stavíme dům a máme betonový litý strop. Rád bych poprosil o radu, jak na tento strop udělat omítku? Je třeba beton přebrousit? Jak? Penetrovat? Čím? Natáhnout lepidlem s perlinkou, nebo nějaká stěrka?

Prosil bych konkrétní postupy, výrobky ...

Děkuji za nápady a rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.01.13 17:58

Mno - a víš, jakou omítku chceš? - možná by sis měl napřed něco přečíst o jednotlivých možnostech (je možné natáhnout jen tenkou stěrku, ale taky můžeš udělat omítku ´klasickou´ - jádrovou+štuk, sádrovou, oplácat strop sádrokartonem...) a pak se zeptat na konkrétní podmínky...

Každopádně - proč penetraci? - povrch stropu se rozpadá-drolí? A proč perlinku s lepidlem - strop praská?

doplněno 06.01.13 18:37:

Pokud je povrch hladký a rovný (není potřeba, aby jej omítka srovnala), stačí nanést tenkou stěrku - např. akrylátovou... Pokud byla mezi bednění a beton aplikována separační vrstva (beton je ´mastný´), pak je potřeba povrch napenetrovat...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: romanic*
Datum: 06.01.13 18:13

Nejraději bych použil nějakou stěrku, abych se vyhnul špricování a klasické omítce. Povrch je celkem rovný a hladký. Penetrace si myslím, že by byla vhodná pro zvýšení přilnavosti.

Datum: 06.01.13 18:19
avatar

Penetruje se především proto aby se zamezilo prostupu odbedňovacích přípravků , pokud ovšem byly použity.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.13 20:27
avatar

To Luigi.na zvýšení přilnavosti na beton (bednění se impregnuje aby se snáze dalo odbednit!)

Použil bych penetraci duvilaxem a poté natáhnul štukem (do živé penetrace),nechat uschnout a natáhnout podruhé štukem a po zavadnutí zatočit filcem.Tj levnější neš postřik,jádro a pak štuk.Jádro i přes postřik (špryc) na betonu blbě drží a trvá déle ohodit.Jeden strop cca o rozměrech 4x5m takhle máte za jeden až dva dny hotové (dle tepla atd v dané místnosti),kdežto s jádrovou-jeden den postřik,druhý den jádro (kolik zedníků dnes umí ohazovat stropy?) a když to půjde dobře tak nejdříve třetí den při použití normální malty štuk.(normální nemyslím suché směsi s pytlů!,ale vápno písek...)

Je to běžný postup v případu omítek panelových domů či stropů v momolitech s výplňovým zdivem!

doplněno 06.01.13 21:47:

To Kejikl-proto ta penetrace (nejraději mám "starý dobrý" duvilax) a natáhnout 2x (Cemix dělá dle mne jeden z nejlepších štuků!)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: romanic*
Datum: 08.01.13 16:15

Díky za konkrétní odpověď. Jen ještě upřesnění, co znamená dávat fajnovou do "živé penetrace"? Jak moc duvilax ředit a jak dlouho ho nechat zaschnout? Než natřu celý strop tak to bude stačit? Možná se ptám blbě, ale nikdy jsem s duvilaxem nedělal.

Od: kjanik112*
Datum: 06.01.13 18:00

Nejlepší je maltová omítka-klasika. žádná penetrace, našpricovat řídkou cementovkou 1:3, a pak omítnout. Kdyby se v budoucnu například horní byt vyplavil, dobrá omítka to přečká bez jakýchkoliv následků. Tato omítka také vše dokonale vyrovná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.13 18:26
avatar

Nejjednodušší je nalepit na strop polystyrenové desky(slabší,silnější)a provést klasiku - perlinka,lepidlo.Dají se také rovnou nalepit dekorační polystyrenové kazety.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 20:40
avatar

Neni mi moc jasny proc na kvalitni rovny proarmovany a drahy betonovy strop davat perlinku a lepidlo = vyhozene penize.
A lepit si na novy strop v novem dome polystyrenove kazety jak v bytovkach pred 20ti lety... no nevim.

Jediny co je bezpodminecne treba je ona penetrace nebo nejake odmasteni. Cely bedneni stropu je totiz pred vylitim betonem nastrikano ridkym olejem aby to slo po vyzrani betionu pekne odbednit. Po vyliti betonem vzniknou mala loziska s vetsim objemem oleje na bedneni. Ja jsem nepenetroval, jen natahl Cemix omitku a v mistech kde byly ony kapicky oleje, omitka neprilnula a pri vhodnem nasviceni se utvorili jakoby boulicky na poklep duté.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.13 22:35
avatar

No,já se něco v panelácích na křivý betonový strop těch kazet nalepil!A když se to umí,tak to vypadá exkluzivně.Nevím,proč nad tím ohrnovat nos,je to levné,bez nepořádku a praktické.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 21:39
avatar

No jenomže tazatel má nový betonový strop v novém domě a dnes dělají takovéto stropy specializované firmy, které ho udělají tak rovný, že cokoli na to lepit je hřích. :) Ale s těmi starými paneláky souhlasím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.13 11:38
avatar

Dobry den beton je hladky a malo savy z techto duvodu bych nedoporucil omitek vapennych, vapenocementovych sadrovych,ktere jsou malo prilnave dnes nemusi mit omitka 1,5cm silnou vrstvu ja bych volil sterkovou omitku ve vrstve 3 az 5 mm nanasenou strojove vyhlazenou dlouhymi nerez hladitky dlouhymi az 1 metr material se nanasi ve dvou vrstvach prvni vyrovnavaci a druha finalni

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.