Kam na kouřovod umístit teplovzdušný výměník?

Od: Datum: 10.01.13 15:48 odpovědí: 8 změna: 12.01.13 20:59
avatar

dobrý den, prosím poraďte, máme doma kamna krbovky 8 kW máme dům cca 3 místnosti, koniník nám řekl že nám v pohodě vytopí všechny místnosti. bohužel to tak není myslím si že je to příliž horkými spalinami které frčí komínem ven. proto jsem přemýšlela o teplovzdušném výměníku tzv čert. ale máme kouřovod docela blízko zdi cca 10cm tak aby to nedělalo nějakou neplechu poraďte mi prosím kam a jaký si myslíte že by byl nejlepší máme trubky z plechu šířka 1,5 mmSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 15:50
avatar

doplním ještě že jsem na fotce znázornila červeně jak je kouřovod poskládaný je ze 7 kusů

Od: ben®
Datum: 10.01.13 16:14
avatar

Dobrý den, tak ono se to jmenuje "čert" - to už si nepamatuji. Babička to měla u kamen hned za prvním kolenem kolmo nahoru - patrně proto, že je tam nejteplejší kouř. Jako dítě jsem se toho trochu bál. Ono se to totiž umí rozpálit pěkně do červena. A za kamny byla zástěna z azbestu v kov. rámu na nožičkách (ale, to už se asi nevyrábí). Stejně asi budete muset ta kamna trochu oddálit od zdi a ty trubky předělat kolmo nahoru a pak bokem do komína. A za ten azbest se možná prodává nějaká náhrada (alespoň z plechu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 10.01.13 16:29

Muj názor je , že je lepší míti větší kamna .Pak máte větší topeniště , kam mužete dát větší množství paliva a delší dobu hoření - větší komfort. Stačili by obyčejné jotuly 3td .Ty mají podstatně větší topeniště nebo i něco většího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 17:03

asi bych ho tam ani nedával,delka kouřovodu je až až a ten sám o sobě musí hřát,ted jde o to proč vám to nevytopí,bud máte slabé kamna,ale spíš bych tam dal klapku na komín a na kamna dal ventilátor aby vzduch cirkuloval např ekovent

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 19:11
avatar

no to zní dobře a kam myslíte že by bylo nejvhodnější tu klapku umístit? a nebudou potom spaliny až příliž chladné aby se pak nezanášel komín.

Datum: 12.01.13 20:44

Kouřovod máte příliš dlouhý. Kamna bych otočil o 90 stupňů zadním vyústěním spalin k otvoru do komína a na první koleno kolmo vzhůru bych nasadil ten teplovzdušný výměník a od něho šikmo vzhůru do sopouchu. Kupte výměník s teplovzdušnými kanály, které jsou souosé s kouřovodem a jsou umístěny po obvodu výměníku - nezanáší se tolik popílkem a sazemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 20:59
avatar

Myslím, že předchozí rádcové vůbec neuhodili hřebíček na hlavičku. Kamna možná vyhovují výkonově, ale je zde zásadní problém s distribucí teplého vzduchu. V místnosti kde jsou kamna bude vždy tepleji než potřebujete a v ostadních místnostech vždy chladno.
To, že máte dlouhý kouřovod, vám zajištˇuje dostatečné předávání tepla z kamen, pokud tam dáte ještě výměník, je možné že se spaliny ochladí natolik, že kamna budou špatně táhnout. A problém s distribucí to stejně nevyřeší.
Za starých časů byly v domě aspoň kamna na kterých se vařilo a jedny v obytné části kterými se dotápělo v jiné místnosti.

Navrhoval bych krbovou vložku s teplovzdušnými rozvody, obestavět ji a hnát teplý vzduch ventilátorem k tomu určeným.
Toto by ale bylo už na další debatu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.