Lepení laminodesek

Od: Datum: 05.01.13 14:06 odpovědí: 4 změna: 05.01.13 14:26

Prosím o radu čím slepit dřevěný rám s laminátovou deskou (hladký povrch)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.13 14:13
avatar

Důležitá je zejména velikost styčné plochy a také druh namáhání spoje. Pokud nejde o nějakým způsobem specifický spoj, tak na lamino se používají kontaktní lepidla - dá se říct, že vyhoví i Chemopre, Alkapren a pod, ale dnes se používají zejména modernější lepidla nanášená buď stříkáním, nebo jsou i ve sprayi.

http://www.abiron.eu/a-lepidla-spray-kon-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 14:16
avatar

Tohle bych asi sleoil lepidlem Soudal 60A. Případně si s tím trochu vyhrát, skolíkovat to a pak ti udrží kolíky. Samozřejmě přilepený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 14:26
avatar

No, ten Soudal 60A nebude asi to pravé, je to polyuretan a potřebuje savý povrch, pak drží, jak helvétská víra. Ale na hladkém laminu nedrží,prostě se to sloupne, pokud se tím lepí plocha na plochu, tak to ani neztvrdne . Na tom rámu to samozřejmě chytne, ale k laminu ne, ani když se projede (zdrsní) širokopásovou bruskou - leda že by se smetla celá laminovrstva, pak jo. Taky jsme jím kdysi v euforii z úžasného lepidla lepili kdeco, ale praxe nás poučila, že třeba nerezový prošup v bance tím fakt nedrží ani po 14 dnech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 14:19
avatar

Než začneš lepit,tak si označ šířku rámu a kousek od okraje lamino desku zdrsni.Je jedno,zda smirkem,nebo jen narýhováním jehlicí.Pak můžeš použít jakékoliv lepidlo na dřevo,na příklad PU Soudal 66A.Ale na trhu je řada stejně kvalitních lepidel.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.