Lepení laminodesek

Od: Datum: 05.01.13 14:06 odpovědí: 4 změna: 05.01.13 14:26

Prosím o radu čím slepit dřevěný rám s laminátovou deskou (hladký povrch)?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.13 14:13
 
avatar

Důležitá je zejména velikost styčné plochy a také druh namáhání spoje. Pokud nejde o nějakým způsobem specifický spoj, tak na lamino se používají kontaktní lepidla - dá se říct, že vyhoví i Chemopre, Alkapren a pod, ale dnes se používají zejména modernější lepidla nanášená buď stříkáním, nebo jsou i ve sprayi.

http://www.abiron.eu/a-lepidla-spray-kon-

 
Datum: 05.01.13 14:16
 
avatar

Tohle bych asi sleoil lepidlem Soudal 60A. Případně si s tím trochu vyhrát, skolíkovat to a pak ti udrží kolíky. Samozřejmě přilepený.

 
Datum: 05.01.13 14:26
 
avatar

No, ten Soudal 60A nebude asi to pravé, je to polyuretan a potřebuje savý povrch, pak drží, jak helvétská víra. Ale na hladkém laminu nedrží,prostě se to sloupne, pokud se tím lepí plocha na plochu, tak to ani neztvrdne . Na tom rámu to samozřejmě chytne, ale k laminu ne, ani když se projede (zdrsní) širokopásovou bruskou - leda že by se smetla celá laminovrstva, pak jo. Taky jsme jím kdysi v euforii z úžasného lepidla lepili kdeco, ale praxe nás poučila, že třeba nerezový prošup v bance tím fakt nedrží ani po 14 dnech.

 
Datum: 05.01.13 14:19
 
avatar

Než začneš lepit,tak si označ šířku rámu a kousek od okraje lamino desku zdrsni.Je jedno,zda smirkem,nebo jen narýhováním jehlicí.Pak můžeš použít jakékoliv lepidlo na dřevo,na příklad PU Soudal 66A.Ale na trhu je řada stejně kvalitních lepidel.

JABRAKA

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.