Vyzdění místo umakartu vs cena

Od: Datum: 05.01.13 13:34 odpovědí: 9 změna: 05.01.13 20:18

Dobrý den,

chci se zeptat, zdali nevíte, na kolik může zhruba vyjít vyzdění umakartového jádra v paneláku (koupelna + wc)?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 05.01.13 13:55

Pane Lorenc, uvezu to? :-D

Tady - http://www.stavbaonline.cz/presne-prickovky-ytong.html - se koukni na ceny ytongových ´cihliček´, ale co kromě zdí budeš potřebovat ´tady´ asi nikdo neví (voda, odpad, elektrika, omítky/obklady...).

doplněno 05.01.13 13:57:

Za nejjednodušší bych považoval obeslání několika firem v okolí a nechat si práci od nich nacenit (ale s přesným uvedením prací a materiálových položek, abys v půlce rekonstrukce ´nenarazil´...).

;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.13 14:19

Cena rekonstrukce jádra je 80 - 90 tisíc Cena je pro Brno

Datum: 05.01.13 16:49

luigi tak to těžko leda"mimo"Brno. V Brně mě pod 100.000 nabídku nikdo neudělá.

Datum: 05.01.13 14:21

Jakube,koupelnu z umakartu lze renovovat i bez bourání.Obklady lze nalepit přímo na umakart.

Zauvažuj,cena se pak pohybuje mezi 15 - 20 000.Podle rozsahu prací.

JABRAKA

Datum: 05.01.13 14:24

Jedná se ještě o to v jakém stavu je umakart , setkal jsem se parkrát s pěknýmy bolulemi na něm asi vlhkost nebo únava materiálu.

doplněno 05.01.13 14:25:

Boulemi :D

Datum: 05.01.13 16:05

Spíše špatné provedení prací.Já používám systém s nalepením perlinky na přebroušený umakart.Po zatvrdnutí vrstvy s lepidlem se stěna už chová jako stěna zděná a perfektně se na ní lepí obklady.Nejnákladnější je pak úprava odpadů a přívodů vody.Je také potřeba počítat i s rekonstrukcí elektroinstalací nejen pro koupelnu,ale i kuchyň.

JABRAKA

Datum: 05.01.13 18:05

Mně to vyšlo na necelých 40 000kč.Cena za materiál ,a práci vodáka.dopravu jsem taky nezahrnul.stavbu,blažbu,obklady,štuky sám-nepočítám a práci elektrikáře také ne-dobrý známý,udělal zadarmo!Jo Zapomněl jsem nějaké lepidlo namíchané jsem si vzal v práci-při padla zbylo a šlo by do suti (v sumáru asi tak pytel lepidla)!

Datum: 05.01.13 19:28

A jak dlouho trvá než to firma udělá?

doplněno 05.01.13 19:28:

Já jsem myslel, že mě to vyjde tak na 50 tis. +-, ale stovku se mi za to dát moc nechce... počítám, že nejdražší je na tom ta práce...

Datum: 05.01.13 20:18

do50 tisíc jeto možné svépomocí. Firma todělá cca 14dní. Podle mě je největší hnus to celé odmontovat a vybourat. Vímo jádrech jež byly v 80 letech ošetřeny kachlíky a jejich profilová ocelová konstrukce je jak nová, to pak odmontování je horší než výstavba. V brně jsou obvykle nabídky od 80 do 120, ale i při nižší ceně firma udělá vše proto, aby to kolem stovky ve výsledku bylo. Znám lidi coto mají běžně za 150. Hodně dělá cena obkladů, dlažeb,dveří, sanity. Dveře pořídíš bez futer za 800 ale i za 3500 podle kvality a provedení. To stejný je pro umyvadlo, WC. WC geberit je dražší než obyč. WC atp. Doporučuji si o tom nejdřív něco nastudovat. V této poradně se to řeší co týden = prohledej v minulých diskuzích. čau.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.