Solární panely - co to obnáší?

Od: Datum: 04.01.13 21:29 odpovědí: 8 změna: 05.01.13 22:41

Dobrý večer, kde se prosím informovat, ohledně solárních panelů? Co to obnáší, cena, ...Děkuji, nenapadá mě, kam se obrátit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.01.13 21:34

Např.: http://www.acsolar.cz/naklic - ale, chceš to připojit na síť a nebo se jedná spíše o ´ostrov´?

doplněno 04.01.13 21:56:

Když pominu organizační problémy (na bytovku asi není možné jen tak namontovat co koho napadne, že?), pak solár na průměrně zateplené bytovce určitě nebude na vytápění stačit...

Ohodnoceno: 0x

Od: annyfi*
Datum: 04.01.13 21:38

já vlastně neví co a jak. jen řeším jak změnit topení-ze společného plynového kotle bych se ráda odpojila(v bytovce) a udělala topení na elektriku a tím mě napadlo, jestli by to nebylo levnější pořídit solární panel na střechu. Nevím, jsem laik a nemám se koho zeptat. Možná je to blbost...

Od: hm®
Datum: 04.01.13 21:49

Tak to rozhodně ne. Fotovoltaické panely mají malou účinnost, hlavně v zimě dodávají velmi málo energie. Dům s tím ani náhodou nevytopíte. Úplně baj voko plácnu hodnotu: od několika W do 50 W výkonu na metr čtvereční v zimě přes den. Váš plynový kotel má možná 20 000 W. Tak si to přeberte.

Od: buss®
Datum: 05.01.13 14:36

Jo ten dobrotivý stát mám rád, co z nás tahá prachy pro sluneční podnikatele. Nemyslete si, že nebudete něco platit za otop, pokud jste v činžáku a nainstalujete si vlastní topení. Kdo vám to poradil?.

Od: annyfi*
Datum: 05.01.13 20:49

No to je taky otázka, pokud bych si udělala svoje topení, jakou poměrnou část bych musela platit za společné prostory? Máme to tu dost blbě řešené-9 bytů, 1 plynový kotel a jeden měřák společný.Cena se pak rozpočítává dle ... nejspíš metrů čtverečních...Jsem nespokojená z toho důvodu, že bych si pro svoje účely topila jinak, víc, mám malé děti, jsem celý den doma...ostatní jsou v práci a chápu, že by se nemuselo topit tolik všude. Ale je to bludný kruh, nikdo nezavře doma topení, protože se přeci nebude topit kvůli 1-3 bytům, kdyžto pak budou platit všichni, to si raději otevřou okno. No prostě pakárna, proto sháním info a možnosti. Protopíme cca 20tis na 61m2, což mi přijde dost, ke všemu tu mám chladno. Před a po skončení topné sezony máme cca měsíc i dva 18st. To je hnus.

Od: buss®
Datum: 05.01.13 22:41

Trošku problém, nevím co je to za forma bydlení. SVJ? Ani nemáte IRTN. Nejen hradit za vytápěné společné prostory, ale i za vytápění bytu, je přece prostup tepla stěnou, podlahou. Jde o poměr základní a spotřební složky. Jaká okna jsou, jak uniká teplo?
No moc za topení, pokud nebylo IRTN tak se platilo také přes 20 000 Kč za trojpokoj a teplotu držím TRV 21-22° C.
Je třeba vědět, kolik kW je třeba na vytopení bytu. To by asi jen tak nějaký panel neutáhl. Dostanete se na statisíce a návratnost? Uvádí se 70 000 Kč na kW panel. No a instalace?
Šlo by zvýšit teplotu výstupní vody, ale kdo to uhradí? Začíná se topit, když teplota poklesne pod 15° C. Takže asi narazíte u ostatních

Datum: 04.01.13 22:10

Co vím, tak maximální výkon na jedné střeše nesmí přesáhnout 30kW...cena za jeden kW je zhruba 50 až 60 tisíc...

Datum: 05.01.13 14:31
Skutečnost je taková že solární panely fungují jako díra do statní kasy. Vyrobená ekologická kilowata se prodá státu za Cca 9 korun a obratem se od čezu koupí tři "obyčejné" kilowaty po třech korunách a těma se pak doma topí.
Aby takový penězovod fungoval musíte mít ale chytrou smlouvu s čezem a tu jste o rok prošvihla. K 1.1.2012 to vláda musela odpískat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.