SDK a OSB v podkroví

Od: Datum: 04.01.13 17:49 odpovědí: 5 změna: 05.01.13 22:03

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na dvě otázky ohledně konstrukce v podkroví:

1.na šikminách a na stropě mám udělaný SDK rošt (500x800) na který chci místo SDK desek přišroubovat desky OSB a poté na ně namontovat obkladový dekorační panel. Postačí mi tloušťka OSB desky 10mm?

2.je možné SDK rošt na příčky šroubovat přímo na rošt stropu (kov na kov), nebo je nutné šroubovat přes desku, v mém případě OSB?

Děkuji za odpověď Kubát

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: frabos
Datum: 04.01.13 18:19

1. pokud máte rošt udělaný solidně tak ano

2. podle mě, je lepší udělat šikminu a pak na desku montovat příčku, nebude tolik práce s dořezy. Pokud jste alespoň trochu kutil, poradíte si oběma způsoby...

Ohodnoceno: 0x

Od: kubarad
Datum: 04.01.13 19:47

Díky za radu. Ještě jedna věc, je třeba použít desky PD, nebo stačí rovná hrana? Myslím si,že stačí rovná hrana,když na desky budu montovat obkladové panely. Spáry nebudou vidět.

Datum: 05.01.13 14:25

Levnější by bylo,položit sádrokarton a na něj přímo dekorační panely.Lepší pracnost by byla i se sádrovláknitými deskami,místo OSB.

JABRAKA

Od: frabos
Datum: 05.01.13 16:49

Souhlasím s jabrakou ohledně té pracnosti, pokud jde o váš dotaz, tak stačí rovná hrana.

Od: kubarad
Datum: 05.01.13 22:03

Jasná věc, použuju rovnou hranu :) Co se týče sádrokartonu,určitě je to levnější varianta a lépe se s tím pracuje, ale nevím, jestli by dostatečně panely držely v tom sádrokartonu. Přeci jen v OSB desce to bude džet na 100%.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.