Podlaha v podkrovi - OSB

Od: Datum: 04.01.13 17:48 odpovědí: 1 změna: 04.01.13 21:34

Dobry den, chystam se zrenovovat podlahu v pokdrovi RD. Strop mezi patry je tramovy s rozteci tramu cca 80cm. Zespodu jsem mezi tramy vlozil 10cm mineralni vaty kvuli vzduchove nepruzvucnosti, zaklopeno sadrokartonem. Zvrchu je na podlaze prkenna podlaha tl. 2,5cm perodrazka, pribita k tramum. Chystam se polozit steprock 4 cm kvuli krocejovemu hluku a nasledne 2x12mm OSB krizem pres sebe. Moje otazka zni: mohu nechat puvodni prkennou podlahu a polozit izolaci na ni? Na ni pak prvni vrstu pricne k tramum a druhou pak podelne s tramy? Dava se mezi 2 vrstvy OSB neco (napr. mirelon) kvuli zamezeni vrzani desek o sebe? Sroubuji se desky nebo se nechavaji volne pouze na pero-drazku? A posledni otazka - jak vyrovnat krivou puvodni podlahu bez nutnosti delat vysoky rost? Nebo nechat podlahu kopirovat tu puvodni a krivost neresit? Moc dekuji za vase nazory a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sanyo*
Datum: 04.01.13 21:34

Něco podobného jsem řešil u syna asi před 7 lety. Podlaha je to překrásná, přímo nádherná, 3 x lakovaná spec. dvousložkovým lakem, použili jsme ovšem OSB bohužel jen jednu desku tuším asi 25 či 28 mm - v patře jsme tím pokryli vše kromě koupelny, pero dražka, řešili jsme to tak že jsme v jedné místnost začali a přes chodbu jsme položili celé patro bez přerušení drážek- byla to piplačka, péro drážku jsem srovnával a lepil naší vlastní metodou. V této podlaze není ani jeden vrut, desky jsou položeny na starých trámech 20 x 22 cm, na které jsme tehdy položili pásy z nějaké jakoby kobercoviny, kvůli vrzání. Předtím jsme trámy srovnali bočními přířezy z fošen, které jsme z boku trámu přišroubovali na výšku. Rovina byla téměř absolutní. U zdi jsme nechávali mezeru cca 1 cm, po natažení potřebných resp. případných TV kabelů, jsme to kvůli šíření prachu zapěnovali pistolovou pěnou. Mezi trámy jsme dávali rovněž vatu, trámy v přízemí jsou vidět asi 5 cm na výšku ( kuchyn, obýv. pokoj), jsou namořené, zaklopeny jsou také SDK na vlastním trámovém roštu z profilů.

nevýhody této podlahy : 1) Je jasné, že není dost protihluková, jsou jedny trámy jak stropní tak zároveň podlahové, snesly by více vaty, nebyl ale prostor. Takže skotačení v patře, dupání a podobně není to pravé ořechové. 2) Pro zmírnění hluku by zajisté asi bylo řešení dvěma deskami OSB napříč, jak to plánujete, bohužel, my máme jednu desku asi 25 mm. 3 Pro případnou havarii v podlaze to bude zajímavé rozebírání...

výhody podlahy .- krásná podlaha, pevná, jen tak se nepoškodí, nevrže,

Mohu i případně později nafotit a dodat nějaké snímky, takže asi tak ...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.