Reklamovat pronájem bytu - zatéká?

Od: Datum: 04.01.13 17:11 odpovědí: 3 změna: 04.01.13 19:34

Dobry den chci se zeptat jestli muzu nejak reklamovat najemni byt,mam byt v podkrovi,tece pres okna delaji se plisne je tu vlhko atd.Od te doby co sem se nastehovala mam revma od te vlhkosti.Chci se zeptat jestli treba muzu nejak pozadat o ukonceni smlouvy,mam vypoved 3 mesice,treba kdyz budu mit papir od lekare.Co myslite pomuze mi to nejak?Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.13 17:55
avatar

Reklamovat byt by mohl jeho majitel.

Vy můžete požadovat uvedení bytu do uživatelného zdravotně nezávadného stavu a slevu z nájemného. K písemné žádosti přiložte ověřenou kopii zdravotního posudku (originál si nechte pro případný soud) a zašlete majiteli bytu doporučeným dopisem s dodejkou (pošta Vám dodejku vrátí s potvrzeným datem převzetí).

doplněno 04.01.13 19:41:

Jestli Vám jde o rychlé ukončení nájmu, navrhněte majiteli ukončení nájemní smlouvy dohodou.

Doložíte-li zdravotní problémy, mohl by Vám majitel vyjít vstříc, přestože není jeho povinností na návrh dohody přistoupit. Pokud by Vám majitel nechtěl vyhovět, musela byste dát písemnou výpověď.

Vše řešte výhradně písemně, zasílejte doporučeným dopisem s dodejkou, od případných dokladů přikládejte ověřené kopie (originály, podací lístky i vrácené dodejky uchovejte).

doplněno 04.01.13 19:44:

PS: Jak dlouho v bytě bydlíte? Je prokazatelné, že revma máte kvůlu zdravotní závadnosti bytu? Kdo stanovil zravotní závadnost bytu (viděl byt nezávislý znalec)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 04.01.13 18:08

Reklamovat byt to ne.
Můžete požadovat opravy, slevu z nájmu ... ale dle otázky vám jde o to, jak byt opustit dříve než po 3 měsících. Je-li byt v tak špatném stavu, tak jste po 3 měsících mohla již byt opustit a za 3 měsíce nedostanete revma. Žádala jste opravu oken? Třeba by pomohlo jen těsnění do oken. Za vlhko a plíseň si mohou na 90% nájemci. Je to nedostačujícím vytápěním, špatným nebo žádným větráním.

Já si myslím, že doklad od lékaře na revma vás nezbaví povinnosti ještě 3 měsíce byt platit (mohu se mýlit).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.13 19:34
avatar

U koho jste v nájmu? Pokud u města tak sepište závady a dejte na město které je majitelem, někdy stačí i tomu kdo váš byt spravuje. Příjde se někdo podívat a zajistí odstranění závad-aspoń tak je tomu u nás v obecním paneláku. Mám ale pocit, že vy chcete odejít a jde vám o to nemít tu 3 měsíční výpověď, no to záleží jen na majiteli bytu jestli vám výjde vstříc, třeba sežene hned dalšího nájemníka a pak nemá důvod vás držet. Že by vám nějaký lékař dal potvrzrzení, že máte revma z vlhkého bytu to pochybuji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.