Malování bytu

Od: Datum: 04.01.13 15:48 odpovědí: 7 změna: 14.01.13 18:30

Dobrý den, chystám se malovat v novém bytě, budu malovat prvně tak bych se rád zeptal na pár vychytávek, co a jak, abych neměl šmouhy tzv "kocoura "?

Mohu malovat na etapy tzn jednu stěnu a truhý den po práci zase druhou? Nebo je lepší všechny naráz?

Jinak na zdi jsou zhruba 2 vrstvy nátěru, mám oloupat pouze lokálně, nebo všechno, či nic? Hlavně aby se mi nátěr potom třeba neloupal, nebo to " nějak nezlobilo " ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.01.13 15:57

Maluj válečkem, tak se kocourům vyhneš, používám fasádní váleček.

Jako lepší bych viděl vymalování všech stěn najednou - ale pokud utrefíš odstín, je to - v zásadě, jedno.

Škrábat či ne? - to ti bez kouknutí na zdi nikdo neřekne, alepokud škrábat, pak celou plochu (a pak ´zabrousit´, jinak budeš mít ´plastické mapy´).

doplněno 05.01.13 11:03:

No jo - jako první strop - pokud to jde, vždycky postupuj ´shora dolů´...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 15:57
avatar

Barva musí být precizně rozmíchána. Malovat je nejlepší v jednom zátahu, zbytečně to nerozdělovat. Někdy s tačí i jeden nátě. Barvu loupat nemusíte, když není tmavá. Zeď přečistěte mýdlovou vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 15:59
avatar

Pokud máš kvalitní váleček,nemělo by ti to dělat problém.Jestli je stěna bílá a budeš malovat zase bílou,můžeš to vzít z jedné vody načisto.Kouty si nejprve natři štětečkem,nebo malým válečkem,pak nanášej po dílech od jedné strany vždy odzdola nahoru.Vždy tři pruhy a hned křížem přes ně.

Pokud chceš jednu stěnu jinou barvou,tak to musíš nechat uschnout a pak použít krycí lepicí pásku,aby se zakrylo rozhraní.Malým štětcem se pak překryje okraj a znovu plochu.

JABRAKA

doplněno 04.01.13 19:52:

Pokud by se po uschnutí objevilo odprýsknutí malby,lehce se špachtlí odloupne a vyspraví finální stěrkou.Ta je bílá a oprava tohoto místa je velice jednoduchá.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loukota
Datum: 04.01.13 22:35

Díky za rady do začátku Vezmu to tedy válečkem a na jeden zátah, loupat nebudu. Ještě taková technická : jako první natřít asi strop, že?

Datum: 05.01.13 12:07
avatar

Na to si pořiď tyčový nástavec na váleček,umožní ti vymylovyt strop bez štaflí.Hlavně se nesnaž na váleček tlačit,nanášej barvu zlehka,aby netekla na zem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 12:14
avatar

Jen maličké doplnění rad ostatních-pkd jsou jen cca 2 vrstvy tak škrábání není třeba,toje třeba pokud je hooodně vrstev!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 18:30
avatar

Dobry den skrabani pouze u vice vrstev barvy poznate to jedoduse barva se vam zacne odlupovat ,zustane vam na valecku ,stetce.jinak natrit penetracnim naterem treba duvilax tn zpevni podklad barva pak neni sama cmouha a dvakrat natrit u sanacnich mitek neppppuzivejttttttt penetraci ucpete tim pory ve zdivu a omitka nepropousti vlhkst

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.