Odstranění černé plísně

Od: Datum: 03.01.13 13:41 odpovědí: 7 změna: 03.01.13 21:55

Nechal jsem si k nízkému přístavku z tvárnic před vstup do domečku kde bydlím namontovat od firmy takovou verandičku aby mi při otevření hlavních dveří do domečku ve velkých mrazech a dešti nešlo všechno hned do kuchyňky.Tato verandička byla za 4 hodiny postavena- je ze železné konstrukce z jeklů a celkově i ze zhora pokryta průhledným polykarbonátem i dveřmi. V první zimě jsme nestačili utírat vysráženou vodu po celém obvodu(protože teplo a pára při otevření dveří z domečku vletí do verandičky), tak jsem se rozhodl že v létě střechu a některé obvodové stěny nějak odizoluji a snížím možnosti proti srážení vlhkosti(použil jsem polystyrenové desky o síle 4cmm, které zapadly přesně do mezer mezi jednotlivými profily rámu ), a ve vzájemném spojení těchto desek k sobě i k železnému profilu jsem použil sanitární silikon proti plísni.A nyní k mojemu dotazu: V některých vrchních partiích nyní došlo v místech kde byl použitý silikon proti plísni která už je úplně černá,rozšiřuje se i mimo silikon na polystyrem a vypadá to strašně.Taky v loni v létě pro jistotu jsem ještě celou verandičku zvenčí po celém obvodu důkladně přesilikonoval. Taky si myslím že by to určitě vyřešilo nějaké odvětrávání horního prostoru, kde se ta vlhkost zdržuje a taky nějaké vytápění této verandičky.Že bych tam samozřejmě ale až bude tepleji někdy v létě nějak přidělal nějaké větrací zařízení nebo otvírací okénko. Nyní bych chtěl ještě než příjdou mrazy prozatím nějak tu černou plíseň odstranit! Co mám použít? Prosím poraďte mi někdo. Nebo existuje nějaký specialní silikon nebo lepidlo kde tato plíseň nevznikne? Děkuji všem za co nejlevnější doporučení . Jozunost

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.13 14:08

Vstupní dveře domu jdou dle textu hned do kuchyně, je to tak? Takže pára z kuchyně vyletí do promrzlé verandy. Veranda , má-li být uzavřená, musí být z normální zdi , tepelně zaizolovaná a vytápěná. Vy máte vlastně jen přístřeší, zádveří, které se buduje, aby na vstupní dveře nešel déšť,je ale otevřené a se stejnou venkovní teplotou. Je-li tam nad stříškou verandy ještě převis střechy domu, tak stříšku verandy v místě kde se dotýká zdi, odřízněte v celé délce v šířce asi 5 cm jako větrací otvor.Nepokoušejte se verandu vytápět, vzala by více tepla, než velká místnost v domě.

Ohodnoceno: 0x

Od: jozunost*
Datum: 03.01.13 14:35

Děškuji moc za bleskovou reakci na můj dotaz .Ano vstup do opravdu malého domečku ústí do takové chodbičky ze které máme udělanou kuchyňku. A veškeré teplo a pára i když máme nad kamny odsávač vletí do té ze železa a polykarbonátu sestavené veradičky. Ono pro upřesnění my jsme s manželkou už v důchodu a toto řešení nám doporučily naši mladí já jsem původně dle mojich (ve stevebnictví velmi malých zkušeností) chtěl aby se to postavilo původně z cihel a nebo nějakého jiného stavebního materiálu což by bylo nejlepší.Nyní když to takto dopadlo bych se chtěl především nějak zbavit té černé plísně která se tam pomalu rozšiřuje-kdybyjste věděl nějaké co možná nejrychlejší řešenís přihlédnutím k mému věku a schopnostem jak bych se já sám této černé plísně zbavil-nějakým nátěrem? (Savo nepřichází v úvahu protože bych veškerý smrad měl v bytě). Nedbo přelepit ty plesnivé místa dalším ale slabším -třeba 1cm polystyrenem? a hlavně co použít na spojení/přilepení ? Co myslíte?

Od: uska®
Datum: 03.01.13 15:40

píšete ... Savo nepřichází v úvahu protože bych veškerý smrad měl v bytě

Ano, smrad byste měl dvě hodiny na verandě, ale bylo by po plísni, snad do jara byste nemusel znovu savovat a vydrželo byto než najdete lepší stavební řešení. Plíseň se drží tam, kde je teplo a vlhko. Tak vysavujte, nechte otevřené dveře ven a zároveň dobře provětráte.

Já chych raději vydržela chvíli smradu jak žít v plesnivém domku, což vám na zdraví nepřidá.

Od: drejdl*
Datum: 03.01.13 15:19

Té plísně se takto nezbavíte, ani když ji zakryjete. Vidím jediné řešení v otevření této prostory směrem ven - někde pod stříškou vyřežte otvory 10 x 10 cm tak, aby veranda větrala i v zimě. Plíseň proudění vzduchu nesnáší. Abyste se na ni nemusel dívat, doporučuji mechanicky otřít hadrem namočeným v octové vodě a nepoužívat silikon, který má k plesnivění sám o sobě dispozici. Existují i silikony s proklamovanou odolností proti plísni, ale i ty po čase neodolají. Na jaře tu verandu zbourejte a nechte postavit buď zděnou nebo nechte jen stříšku nad dveřmi.

Datum: 03.01.13 15:38

Dveře verandy rovnou odstraňte, a tím z toho uděláte zádveří. Tato veranda stejně je za mrazu promrzlá zu grund.

Od: jozunost*
Datum: 03.01.13 15:51

Děkuji všem za rady a informace určitě to zbourám(já né protože neudržím ani prd ale nechám si to zbourat a tak jak jsem psal i v začátku nechám postavit zděnou...díky ještě jednou -naschle

Datum: 03.01.13 21:55

použi toto. http://www.farbylaky-frimmco.…/biostat-protiplesnovy-system

aplikoval som to pred tromi rokmi, plieseň sa už neobjavila

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.