Nový byt 2+kk - špatné topení v ložnici?

Od: Datum: 03.01.13 09:02 odpovědí: 10 změna: 04.01.13 09:18

Dobrý den rádcové,

koupil jsem v březnu minulého roku byt 2 +KK v novostavbě (nákres zde: http://goo.gl/kSRXp) a kromě ostatních drobných problémů (developer šetřil, kde se dalo), mě trápí topení v ložnici. Termostat mám v obýváku u dveří do chodby a u něj je navíc obýváková stěna s plazmovou televizí, která dost vyzařuje teplo. Tzn. že termostat ukazuje teplotu, kterou ve velké míře ovlivňuje právě teplo z televize, takže koriguju zatím topení ručně (plánuju to vyřešit nějakým bezdrátovým termostatem, který umístím jinam). To ale není to, co mě trápí.

"Problém" mám v ložnici, kde je jediný radiátor pod střešními okny - vždy když do ložnice přijdu, cítím, že je tam nižší teplota, než ve zbylých částech bytu. Teplotu v obýváku udržuju na +- 22 stupňů (měřím ji ještě jiným teploměrem umístěným na místě, kde ho nic neovlivňuje) a teplota v ložnici se pohybuje cca na 20,5 stupních. Myslím si, že je to docela velký rozdíl na tak malý byt. Plánujeme brzy dítě a rozhodně ho nechci po koupání nechávat ve dvaceti stupních.

Myslíte si, že je problém v nedostatečném výkonu radiátoru (zdá se mi docela malý na takovou místnost), nebo je třeba možnost, že by ložnice byla špatně zateplená (je pod střechou)?

Budu moc rád, pokud mi v tomto někdo poradí, jelikož nechci snižovat výkon raditorů ve zbylých částech bytu (zkoušel jsem snížit na cca 20% výkonu a ložnici nechat na 100% - pak to bylo v pořádku) - topil bych několik hodin, než bych měl teplo v celém bytě.

Přemýšlím o reklamaci u developera...

Předem díky moc za odpovědi.

doplněno 03.01.13 09:07:

ještě doplňuji, že topím plynem a mám vlastní kotel :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.13 09:13
avatar

Zkusíme to vzít od začátku.

Ano, termostat máte špatně umístěný...určitě ho dejte na správné místo, kde nebude ovlivňován ani jiným zdrojem tepla, ani proudním vzduchu či slunečním zářením.

Teplota v ložnici 20,5stC je sice objektivně nižší než v dalších částech bytu...nicméně je pořád na normované hodnotě dle ČSN...a i tak je vyšší než doporučovaná teplota v místnosti na spaní. S reklamací tedy neuspějete (není důvod pro bu jste měl).

Ano, je pravděpodobné že výkon radiátoru v ložnici je v poměru o něco nižší než výkon dalších radiátorů v ostatních místnostech (tam to ale také může být ovlivněno dalšími zdroji tepla..).

Osadit do ložnice těleso většího výkonu je záležitost za cca 3tis Kč i s prací..pokud je pro Vás tedy 20,5st C nepřekonatelný problém (já osobně bych v takto přetopené ložnici neusnul..). O dítko bych strach neměl...jednak je v noci pod peřinkou...a oblečené a jednak si zvykne celkem bez problémů na nižší teplotu a nebude tak náchylné k nemocem..

doplněno 03.01.13 09:15:

P.S.: třeba jen vaření v KK Vám bezproblémů zvedne samo o sobě teplotu v daném prostoru o 1-2stC (dokonce i když není zapnuté topení), takže výkon těles může být nadimenzovaný dobře..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.01.13 09:19
avatar

asi by bylo nejvhodnější jít cestou zvětšení radiátoru, alepozor i na záruku, kdy pokud vy jako nový majitel do toho teĎ zasáhnete sám, možná tím ztratíte záruku. Na otázku reklamace: nejspíš není co reklamovat. Na koupání dítětě je potřeba (doporučeno) teplota cca 24st, na spaní však cca 20 - 21 je optimální, může být i nižší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.01.13 09:25

U nás když se dělalo topení, tak se také podle místností přihlíželo k velikost radiátorů. Ložnici vytápíme na 18-19st , pak nehrozí suchý vzduch dobře se dýchá a zvlášť u dětí je dobré ,aby si zvykali na chladnější místnost na spaní, je to i zdravější.

Určitě není co reklamovat .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: george*
Datum: 03.01.13 09:50

Moc vám děkuji za odpovědi. Jen mi není jasné, proč v tak malém bytu není teplota všude stejná? Dvěře nikde nezavíráme, takže by logicky měl teplejší vzduch z obýváku zvyšovat teplotu v ložnici a naopak, nebo se pletu? Vaříme minimálně. Jediné, co by mohlo zvyšovat teplotu v obýváku je ta televize.

Dotaz jsem zde položil pro to, že prostě necítíme tepelnou pohodu při přechodech z místnosti do místnosti. Proto jsem to chtěl řešit. Byt je opravdu dost malý a proto mě zarazilo, že je tady takový problém vytvořit tepelnou pohodu...

Datum: 03.01.13 10:06
avatar

Teplota stejná není...a nebude ani v malém bytě...rozdíl 1-2stC není zase tak velký..

Samoztné otevřené dveře nemohou pomoci...není to jako jeden velký otevřený prostor.

Mimo to, nezapomeňte na vliv osob v mítnosti..2 lidé vyzařují teplo cca 100-140W...i taková "maličkost" může mít při delším pobytu

v místnosti vliv...velká televize samozřejmě také.

Pokud nepřijdete o záruku, opravdu není problém (zvláště když máte vlastní topnou soustavu) osadit topné těleso s vyšším

výkonem, tak aby Vám stav vyhovoval. Je to práce na 30 minut.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: george*
Datum: 03.01.13 10:21
Děkuji za cenné informace, nejspíš počkám na vypršení záruky a poté topné těleso vyměním. Jestli to bude opravdu kolem 3000kč i s prací, tak to za to stojí. Prostě máme rádi teplo
Datum: 03.01.13 11:14
avatar

Reklamace nema smysl ... a kvuli diteti ... podivej a procti si idealni teploty a vlhkost. Jakmile tam budes mit 24stupnu + dite oblecene a prikryte. Tak se bude tak maximalne potit a budit prehratim. 20 stupnu v loznici je ideal. A hlavne kazdy stupen nahoru ti zvysi o dost vyuctovani...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 667
Datum: 04.01.13 00:52

v loznici na spani ma byt spravne pod 20, mame stejny byt a male dite a jeste pred spanim vetrame aby se mu dobre spalo a to i po koupani. V projektu bytu v planech mame topeni navrzeno na teplotu 18-20

Ohodnoceno: 0x
 
Od: george*
Datum: 04.01.13 09:09

Zkusil jsem přes noc nechat na termostatu nastavenou teplotu 20,5 (což topí v rozmezí 20 - 21) a ráno byla docela kosa, protože tím, že je termostat docela nevhodně umístěný, tak se změna teploty v pokojích projevuje na displeji velice pomalu. Má to za následek to, že je v místnostech u oken kolem 19,5 stupně a to už je teda opravdu málo.

Když se podíváte na plán bytu, kam byste umístili termostat tak, aby správně snímal? Teď je vedle dvěří v obýváku a vedle něj je docela vysoká obýváková "stěna", která ho z jedné strany skoro zakrývá (to jak jsem psal, že na něj přímo topí ta televize).

Datum: 04.01.13 09:18
avatar

V této Vaší dispozici bytu ideální umístění termostatu najdete těžko...

Kupte si bezdrátový...a experimentujte, až najdete polohu která bude vyhovovat.

Obytná kuchyně je pro umístění termostatu nevhodná...a samotná ložnice také..jinou místnost ale nemáte (tedy ano...předsíňku...a koupelnu, ale to už je zcela o ničem..).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.