Odvzdušnění v panelovém domě

Od: Datum: 01.01.13 17:24 odpovědí: 7 změna: 02.01.13 12:22

Dobrý den,

nedávno jsem koupil byt v paneláku. Mám tam dvoudeskové radiatory, žádný nemá odvzdušňovací ventil až na jeden. Podle míry jeho zreznutí bych soudil, že nikdy nebyl použit. Přesto všechny radiatory topí, kromě jednoho, který je neustále studený. Bohužel nemůžu najít nic, čím bych ho odvzdušnil. Setkal se někdo s něčím podobným?

Když to shrnu: 4 radiatory, jen jeden odvzdušnovaci ventil, 3 topí jeden nikoli

Budu rád za každou radu. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.13 17:27
avatar

Poptejte se po sousedech... Třeba měli podobný problém...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.01.13 18:00

Neporadím vám úplně, ale v paneláku žiju celý život a nikdy jsme neodvzdušňovali - to by mohlo vysvětlovat to, že tam ventily nemáte. Vždy to dělá jen nejvyšší patro a vystačí to pro celý dům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 01.01.13 18:03

Asi nucený oběh.., několik let v posledním patře je zbytečné tu odvzdušňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 18:58
avatar

systém toho, že v panelových bytech nejsou odvzdušňovací ventily je podle mě naprosto standardní. Problémy s topením jsem řešil jednoduše tak,že sjem zavolal na správu domu (správce) a sdělil, že mě třeba teče radiátor, aťmi pošlou firmu jež je najata na tyto služby. Přijeli spravili a oprava se zaplatila z fondu oprav (spoelčný fond)!. Třeba máte špatný ventilradiátoru jako takový a je třeba jej vyměnit, nebo vyměnit hlavici. Ja si dokoncemyslím,že se někde topí párou a tamto odvzdušňování takyprobíhá zcela netypicky nebo neprobíhávůbec. Vy si myslíte, že problém je v zavzdušnění, ale podle mě je problém jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 21:16

Pokud se domníváte, že se někde v paneláku topí párou, tak se hrubě mýlíte! Tento způsob vytápění obytných místností je zakázán hygienickými pžedpisy.

Pokud se domníváte, že je problém někde jinde než v odvzdušnění, tak máte asi pravdu. Vypadá to na zaseklý ventil v uzavřené poloze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 12:22
avatar

za jasnovidce se napavažuju a nejsem jím. Nezbývá tedy jinak než se domnívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.13 21:35
avatar

Mno u nás taky nemám odvzdušnovací ventil,bydlím v 5.p ale sousedi v 8.p mají na všech.Bývá to běžné.a pokud netopí tak kontrola ventilu nebo rovnou výměna:

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.