Plynový průtokový ohřívač vody

Od: Datum: 10.01.13 14:33 odpovědí: 5 změna: 11.01.13 08:23

Dobrý den, stěhuji si do nového bytu, kde je v koupelně umístěn průtokový plynový ohřívač vody, myslím že Mora-Top Vega 10. Nikdy jsem s tím neměla zkušenosti a tak bych ráda věděla, zda se může nechávat puštěný pořád nebo se to má třeba na noc vypínat (je mi jasné, že když člověk odjíždní třeba na víkend nebo dovolenou, tak ho vypne) a jaký to má vliv na spotřebu plynu? Setkala jsem se s názorem jak nechat zaplé, tak vypínat přes noc nebo zapínat jen při potřebě. Děkuji předem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 10.01.13 14:48

Já osobně už několik let karmu vypínám po každým použití. Ušetřím za rok několik desítek kubíků plynu a tím pádem i několik desítek stokorun.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.13 14:49

Ohřívače s "věčným" zapalovacím plamínkem odebírají samozřejmě plyn i když zrovna vodu neohřívají. Spotřeba ale není nijak dramatická, zhasínat plamínek po každém použití je nesmysl. Běžně se nezhasíná ani přes noc. Já ho osobně zhasínám je při nepřítpmnosti víc než týdenní. O bezpečnost se taky bát nemusíte, pokud je spotřebič v pořádku, je naprosto bezpečný (pravidelné kontroly po 2 letech (lépe po roce) odborníkem by ovšem měly být samozřejmostí).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.01.13 14:51

Vega 10 má dle konkrétního typu:

• piezoelektrické zapalování (VEGA 10)

• bateriové zapalování (VEGA 10E)

• hydroturbínkové zapalování (VEGA 10G)

Tudíž není důvod proč tento ohřívač vypínat...nemá věčný plamínek jako starší typy průtokových ohřívačů.

doplněno 10.01.13 14:59:

P.S.:

Tak pardon, asi Vás uvádím v omyl...což dělám vážně nerad..

Návod k Vašemu ohřívači je napsán trochu nešťastně...ale o zapalovacím plamínku tam zmínka je...

A také o možnosti volby provozních režimů na voliči ovládání na čelním panelu..(jsou tam dva tak ten vlevo).

Ale nedokážu si osobně představit po každém použití teplé vody karmu vypínat...a před použitím zase zapínat..

doplněno 10.01.13 15:06:

P.P.S.: tak podle mne opravdu se dle typu ohřívače teprve při průtoku vody zapálí zapalovací hořák..a od něho hlavní hořák.., což má logiku, ale návod výrobce mne poněkud zmátl..Věčný plamínek by tedy u těchto typů neměl být, což si zkontrolujete okénkem na čelní straně karmy..když není odběr teplé vody, pak by tam neměl být vidět žádný plamínek.Potom je vypínání ohřívače opravdu zbytečné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.13 14:53

Souhlasím s magdonem, karmu rovněž vypínám pouze když odjíždím na dovolenou.

Datum: 11.01.13 08:23

Já mám karmu v koupelně a přes zeď kuchyňský dřez. Karmu vypínám jen tehdy, když odjíždím na delší dobu. ;) Plamínek má zanedbatelnou spotřebu. Navíc, uvnitř v karmě udržuje trubky a vodu teplejší, takže nemusíte čekat, až se všechno nahřeje a spotřebuje plyn. Trubkám se přechod z ledového na plamenem rozžhavené vůbec nebude líbit. Za opravu ventilu a zapalovače a nebo sirek dáte více, než za plyn odebraný plamínkem. *jasne* Myslím si, že jsem dost šetrná, ale vypínat plamínek na karmě proto, abych ušetřila za plyn, mi příjde jako hodně velký nesmysl. *hej*Nechejte si vysvětlit, jak karma funguje a naučte se ji seřídit podle svého. Bude-li vám voda téci zprudka, musíte zvýšit i plameny v karmě. Ztlumíte-li vodu, knoflíkem na těle karmy, můžete mít plameny nízké. Rozlučte se však s vidinou plné vany a zamilujte si sprchu. A ušetříte i na plynu i na vodě.;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.