Popraskané zaústění do komínu

Od: Datum: 31.12.12 11:15 odpovědí: 8 změna: 02.01.13 18:06

Dobrý den, mám v chodbě krbová kamna. Předesílám, že byla instalována odbornou. Každopádně během let dospělo vlivem tepelné roztažnosti zaústění do komína do stavu, v jakém je na fotkách. Je způsob, jak to opravit, aby to začas nevypadalo podobně?

Děkuji za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.12 11:16

ještě jeden

Datum: 31.12.12 11:17

a poslední

Datum: 31.12.12 11:38
avatar

Podle mého názoru tam chybí zděř s manžetou,která kryje okraj vstupu do komína.Popraskaný okraj vypadá,že byl opravován sádrou,která je naprosto nevhodná.Spíše bych použil flexibilní lepidlo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.12.12 11:43

Pokud si dobře pamatuju, tak tu rouru zazdili do komína klasickou maltou a ten bílý povlak je jemná omítka, kterou na to táta natáhl, není to sádra.

Od: drejdl*
Datum: 31.12.12 12:00

Řešil bych to přezděním takto: Jako základ klasickou komínovou zděř s límcem příslušného rozměru. Kolem zděře dát jednu tenkou otáčku skelné vaty pro umožnění dilatace. Kolem klasické zdivo, do malty by bylo vhodné přidat plastifikátor.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.12.12 12:10
avatar

Nejdřív odkaz, jak by to zhruba mělo vypadat, co se složení zaústění týká
http://www.stavebnictvi3000.c…napojeni-spotrebicu-a-kominu/
Bývalo zvykem, že zazděná truba byla ze silnějšího plechu, že jsou truby od spotřebiče, ale to má vliv hlavně na žívotnst, ne na funkci. Ta truba (odborně sopouch) se dělala s takovám cca 10mm vysokým limečkem, který se při zazdívání vyrovnal s lícem zdi. Část této truby, která je ve zdi, se před zazděním omotala azbestovou šňůrou (dnes těsnící provazec), aby v ní mohla dilatovat a sopouchová truba při roztahování se vlivem tepla netrhala omítku. Na trubu od kamen patří krycí komínová růžice (dělávala se ozdobná z měděného plechu), která zajistila utěsnění truby v sopouchu (byla na ní taková vylisovaná drážka, která umožnovala přizpůsobení se průměru). Pokud to bude sestaveno takto, nemůže normálně dojít ke stavu jako u vás.
Na současném stavu má ale podíl i obsluha kamen - nadměrným roztopením kamen došlo k extrémnímu tepelnému zatížení trub a sopouchu. Dřevo dává dlouhý plamen a tyto šly až do soupouchu, takže správně přivírat kamna. Plameny šlehající až do komína (ale i do trub) jsou ideální pro vznik požáru komína - pokud obojí není úplně čisté od sazí, případně dehtu.
Řešení - předzdít sopouch a topit opatrněji.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 02.01.13 17:59

Problém je, že trubka do komína je zazděná zešikma, takže ji nemůžu vytáhnout a nějak to upravit, je to prostě napevno *nevi*

Datum: 02.01.13 18:06

A to je prave ten problem, ta plechova trubka, zazdena ve zdi, neni sopouch, jak nekdo nade mnou spatne napsal, ale zděř, a ta musi byt zazdena napevno a musi byt dostatecne volna na trubce od kamen, pak nedochazi k tomuto pruseru. Trubka se do ni musi nasouvat lehce a musi s ni jit i lehce otacet, pak se ta skvira zakryva ruzici, aby se zabranilo eventuelni netesnosti.

doplněno 02.01.13 18:12:

Docela by me zajimalo, jak si ta odborna firma predstavuje treba vymenu propaleneho kolena, kdyz neni moznost potrubi nekde rozebrat, popotahnout kamna nepomuze, kdyz to vede sikmo a dostrcit kamna smerem ke kominu, aby se to potrubi zvadlo nad kamna a slo vytahnout asi taky nejde, kdyz se s tim neda ve zdi hnout

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.