Jak izolovat hluk z koupelny do ložnice

Od: Datum: 29.12.12 23:02 odpovědí: 8 změna: 06.01.13 11:42

Zdravím,

doma máme koupelnu sousedící s koupelnou. Mezi místnosmi je velmi silná zeď, problém je ale s dveřmi do koupelny. Mám velmi lehké spaní a když manželka ráno vstává dříve, může v koupelně dělat psí kusy aby byla co nejtišší a stejně mě vzbudí. Moje otázka:

Jak si levně vyrobit hlukově izolační dveře? Nalepit na dveře vrstvu polystyrenu? Zná někdo něco lepšího?

díky za odpovědi a nápady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.12.12 23:10

Polystyren není vhodný - použij něco takového - http://www.ekopanely.cz/naturizol-lnena-izolace.html , přes tu rohož nějaký ´čaloun´ a mezi dveře a futra (a práh) těsnění, ideálně silokonové...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 00:58

Neporadím přesně to co chceš. Ale řešil jsem několikrát protihlukové opatření týkající se zvuků z trubek od topení a použil jsem tlustý molitan (polštáře). Podle mého pozorování šíření zvuku nejvíce oslabuje když musí jít přes rohy místnosti. Když jde přímo (např. z kuchyně přes skleněné dvěře, přes spojovací chodu do ložnice přes skleněné dvěře), tak v podstatě nemá žádnou překážku => sklo špatný izolant a jakékoliv škvíry způsobí, že ti zvuk projde i když máš dobré hlavní těsnění (stěnu, dvěře). Tvrdé materiály dobře vedou zvuk. Když jsem dělal odhlučnění trubek od topení, musel jsem odříznout kus garnyže abych přerušil tu cestu Myslím že 100 procentní řešení by byly jen dvoje dveře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 30.12.12 09:20

Já tohle také řešila. V Polsku jsem koupila vypolstrovanou koženku přímo rozměrově na dveře. Je prošívaná do kosočtverců, dodává se i se cvočky k přibití do dveří. Kolem kliky je krásně tvarovaná, takže při zavírání nepřekáží Prodává se v různých barvách..Práci jsem zvládla ani ne za hodinku a funguje to bezvadně. Koženka stála 350,- Kč. Určitě se prodává i u nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 09:45
avatar

Polystyren určitě ne. To je výborný izolant tepelný, nikoliv protihlukový. Nejjednodušší a poměrně účinný je molitan, čalounická vata v dostatečné vrstvě, či minerální vata (ta je ale náročnější na montáž). Navrch pak koženka. Lepší je izolace ze strany působení hluku.

doplněno 30.12.12 09:50:

Kdysi se dělaly desky lisované ze skelných (či minerálních) vláken o rozměrech (tuším) 30x50 cm s povrchovou úpravou, pod názvem "akumin". Izolovaly se s tím stěny v hlučných provozech (telefonní ůstředny). Jestli to ještě existuje, netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 21:12

Jesliže by montoval tu koženku zevnitř koupelny, pak by stálo za úvahu, jestli může či nemůže materiál uvnitř začít plesnivět. Koupelna je přeci vlhké prostředí, vlhkost se snadno dostane dovnitř a špatně ven. Jinak dobrý nápad. Ale taky máme dveře (od bytu) izolované zevnitř a za dveřmi zvuky slyšet jsou, i naopak... Cokoliv se mluví uvnitř, je slyšet i venku. Problém s lehkým spaním mám taky, takže vím jaké to je a nevěřím, že by to moc pomohlo. Jo, kdyby tahle izolace byla zabudována už uvnitř dveří, to by byla jiná řeč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reni®
Datum: 30.12.12 10:28
a co tohle, nevyberete si?
http://www.autofashion.cz/kat…epelna-a-zvukova-izolace.html
ale těsnění kolem dveří bude asi nutné taky
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolok
Datum: 30.12.12 14:14
A nestačilo by, aby manželka používala ráno jenom jednu koupelnu? To by potom mezi nimi nemusela přecházet a možná by nedělala tolik hluku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wajda7*
Datum: 06.01.13 11:42

Upsal jsem se první věta má znít ...máme koupelnu sousedící s ložnicí... Pardon.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.