Plíseň v bytě, mlžení oken, alergie

Od: Datum: 29.12.12 15:58 odpovědí: 8 změna: 04.02.13 12:39

Ahoj máme doma plesnivé rohy, alergii, každodení rýmu, kašel, a strašně se mlží okna. Může za to že máme doma 40 květin? Má to na to vliv? 40 květin ve 2+1. Dík za reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.12.12 16:07

Samozřejmě, že množství květin má vliv na vlhkost vzduchu...

Plíseň vymýtíš např. Savem, rýmu a kašel otužováním - a vlhkost častým intenzivním větráním...

Kvítka bych nemýtil, zkrášlují prostředí... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 16:19
avatar

Alergický kašel a rýmu otužováním nevymýtíte. Savo je řešení nouzové a dočasné. Je potřeba zlikvidovat příčinu, tedy nadměrnou vlhkost. Jinak souhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 16:10
avatar

Máme 50 květin,plastová okna a polystyren zvenčí.Nic se nepotí a neplesniví.Ale máme 26 stC.6x denně vyvětráme na 2 minuty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uskaŽ
Datum: 29.12.12 16:12

Ještě nám prozraď, jakým způsobem větráte a jak často, dále na kolik stupňů vytápíte byt. Kolik procent vlhkosti máte v bytě? Pak ti zde znalci konkrétně odpoví zda za plíseň mohou jen květiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.12 16:27
avatar

Nemyslím si, že by za toto mohly jen kytky. Zvláště teď, v zimě, když se zalívají nepatrně. Barák máte špatně udělaný, když vám plesniví zdi a rosí se okna. Větráte dostatečně? Je potřeba několikrát za den udělat průvan a vzduch vyměnit. Ale jen tak, aby se vyměnil vzduch a zdi a nábytek neprochladl. ;) Věřím, že když dáváte takovýhle dotaz, že nešetříte tak, že máte topení vypnuté a nevětráte. Že nejste takhle krátkozraká. ;) Také mám spoustu kytek. Přidám fotku, toto je foceno vloni v zimě, takže ta mříž je dnes úplně porostlá a přibyly i nové kytky. A topím málo, větrám a plíseň nemám.*hej* Vᚠbarák je nejspíše špatně izolovaný. Bacha na plíseň, je toxická!

doplněno 29.12.12 16:50:

Není ta fotka ze zimy, ale zjara. *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 23:21
avatar

Dobry den urcite to ma vliv a nejen to take vareni myti nadoby koupani atd,chce to vice topit a vetrat vlhkost vznika rozdilem teplot a tlaku teplo se vam srazi v nejchladnejsich mistech a tam kondenzuje ,kolem oken ,na zdech atd. je treba tyto rozdily optimalizovat take by neskodio pouzit protiplisnovou penetraci doprucil bychprimalex fungicidni penetrace,po zaschnuti primalex mykostop a hodne vetrat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 19:21
avatar

Lukáši, plesnivé rohy bývají většinou tepelný most, studený povrch stěn,

Víc nelze sdělit, páč nevíme jakou máte teplotu vlhkost a podobně..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel53*
Datum: 04.02.13 12:39

Květiny souvisejí se vznikem plísně jenom velmi zprostředkovaně tím, že částečně zvyšují vlhkost v místnosti. Hlavní příčinou, je vlhkost, která kondenzuje na chladné zdi. To je zpravidla způsobeno u vnějších zdí jejich nedostatečnou tepelnou izolací. Zeď může být ale také vlhká z jiných důvodů (např. průsak a vzlínání vody v souvislosi s nedostatečnou hydroizolací, nebo z netěsností v rozvodech vody a odpadů.

Pokud máte v bytě velké množství květin a v důsledku toho vyšší vlhkost vzduchu doporučuji častější větrání. Plíseň je třeba na postižených místech chemicky odstranit, například nastříkáním SAVO proti plísním. Plísně se však chemickým postřikem nikdy úplně nezbavíte. Je zpravidla prorostlá do hloubi zdi a když odezní chemická reakce a zeď zůstává vlhká, za nějaký čas (1 - 2 měsíce) se znovu rozroste. Alergie, o nichž hovoříte však způsobují látky, které plísně vylučují do svého okolí. Od těch Vám chemické přípravky nepomohou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.